חיים ישראל  גד אלבז  ישי ריבו  יום כיפור
מנהיג סין שי ג'ינפינג נשיא ארה"ב דונלד טראמפסבב שיחות נוסף בין סין לארה"ב - בשבוע הבא
ו' באלול תשעח | 17.08.18
שירות כלכליסט
השיחות המתוכננות יהיו בדרג נמוך יחסית; ב-23 באוגוסט מתכננת וושינגטון להטיל מכסים על סחורות סיניות נוספות בשווי 16 מיליארד דולר (כלכלה בעולם)
חלב תנובהתנובה מעלה את מחירי מוצרי החלב שלא בפיקוחנורית קדוש, כלכליסט1
תנובה לא ממתינה להכרעת בג"ץ ולחתימת שר האוצר משה כחלון על המלצת ועדת המחירים,ומעלה את מחירי מוצרי החלב שאינם תחת צו הפיקוח על המחירים ב-2.2% (כלכלה)
ג'ף בזוסהשקעה משתלמת: כך הפכו ההורים למולטי מיליארדריםשירות כלכליסט1
מייק וג'קי בזוס השקיעו 245 אלף דולר בחברה הצעירה אמזון שהקים בנם ב-1995. אחרי 23 שנה והנפקה ציבורית השווי שלהם הוא כ-30 מיליארד דולר. והם נחשבים עשירים יותר מפול אלן, ממייסדי מיקרוסופט המדורג 30 ברשימת המיליארדרדים של בלומברג (כלכלה)
נייר טואלט שגרירות ארה"ב מוכרתלמה שגרירות ארה"ב בלונדון מוכרת גלילי נייר טואלט במכירה פומבית?שירות כלכליסט1
וזה עוד לא הכל. פריטים נוספים שיוצאו למכירה כוללית מכונית יד שנייה, סורק ברקודים, מסור של חברת בוש ו-22 כסאות פלסטיק על גלגלים (כלכלה בעולם)
אילוסטרציהפעילים הטביעו 10 טנקים המכוונים לישראלשירות כלכליסט
מדובר במבצע שמכוון למשיכת תיירים וליצירת בתי גידול לייצורים תת-ימיים • עם זאת, הפעילים כיוונו את הטנקים לישראל "מתוך סולידריות עם הפלסטינים" (חדשות, בעולם)
הנשיא טראמפ והנשיא שיארה"ב מטילה על סין מכסים ב-200 מיליארד דולרדניאל הרץ
ארה"ב הודיעה על הטלת מכסים נוספים על מוצרים סינים בסך של כ-200 מיליארד דולר. זאת כחלק ממלחמת הסחר הגדולה שמנהל הממשל האמריקני נגד סין (כלכלה בעולם)
טראמפ עם נשיא סין שי ג'ינפינגטראמפ הטיל מכסים על סין שהשיבה באותה המטבעדניאל הרץ
הנשיא האמריקני שנאבק לצמצום השליטה הסינית על השוק האמריקני הודיע על הטלת מכסים על מוצרים מסין בהיקף של 34 מיליארד דולר. הסינים הטילו מצדם מכסים דומים (כלכלה)
נשיא סין שי ג'ינפינגסין לא רוצה שטראמפ יקרא על המיזם שלהשירות כלכליסט
לאחר התקפות הבית הלבן על תוכנית "מייד אין צ'יינה 2025", המיזם שאמור להפוך את סין למעצמה טכנולוגית שתאפיל על ארה"ב, הממשל הסיני הנחה לצנזר את הסיקור בנושא
קים ג'ונג און שליט צפון קוריאה בביקורו בסיןבייג'ינג מתכוננת ליום שאחרי: מחירי הנדל"ן בגבול צפון קוריאה־סין מזנקיםשירות כלכליסט
מחירי הנדל"ן בעיר הסינית דנדונג זינקו ב־30% בתוך ימים ספורים, זאת על רקע הציפיות לפתיחת המסחר של שכנתה, צפון קוריאה, עם העולם לאחר הפסגה עם טראמפ (בעולם)
אלו הנפגעות הגדולות מהסנקציות על איראןאלו הנפגעות הגדולות מהסנקציות על איראןשירות כלכליסט1
החלטתו של דונלד טראמפ להטיל מחדש סנקציות על איראן עשויה להביא לביטולן של עסקאות בשווי מיליארדי דולרים - איירבוס ובואינג יאבדו חוזים בהיקף 39 מיליארד דולר (כלכלה)
בקבוקוני שמפו, הסוף?שינוי בענף המלונאות: בקבוקון שמפו - הסוףשירות כלכליסט2
ענקיות המלונאות מאריוט ואינטרקונטיננטל יציבו מעתה במקלחות בקבוקים גדולים המקובעים לקירות; הסיבות למהלך: הכמות לא מספקת והמכסים נופלים לצנרת של המלון (כלכלה)
גיטרות תוצרת גיבסוןענקית הגיטרות 'גיבסון' הכריזה על פשיטת רגלדניאל הרץ1
יצרנית הגיטרות האמריקאית הוותיקה 'גיבסון' הודיעה על פשיטת רגל. החברה תמשיך לפעול גם לאחר התהליך אך חטיבת החדשנות של החברה תיסגר סופית בקרוב (כלכלה)
ג'ק מא מייסד ומנכ"ל עליבאבא במפגש עם נתניהו בדאבוסעשרה דברים שלא ידעתם על ג'ק מאאופיר דור וניצן סדן, כלכליסט
איך הפך המורה לאנגלית הצנום לבעלים של ענקית האינטרנט הסינית 'עליבאבא', האיש העשיר ביותר בסין ואחד מאנשי העסקים המשפיעים בעולם המבקר בישראל (כלכלה)
צפון קוריאה הרעבה יושבת על אוצרות בשווי 10 טריליון דולרצפון קוריאה הרעבה יושבת על אוצרות בשווי 10 טריליון דולרתמר טוניק
הפסגה ההיסטורית שקיימו שליטי צפון ודרום קוריאה עשויה להיות איתות לתחילתו של עידן כלכלי חדש באסיה. לחברות בינלאומיות ממתינות הזדמנויות השקעה מגוונות: ממרבצי זהב, ברזל ונחושת ועד תשתיות רעועות (כלכלה)
ולדימיר פוטיןהאם פוטין הוא האיש העשיר ביותר בעולם‎?שירות כלכליסט3
נשיא רוסיה שנבחר מחדש אמר כי שכרו השנתי הממוצע הוא 112 אלף דולר. ולדימיר פוטין אף פירט שורה של נכסים - אולם יש המעריכים כי הונו מסתכם בהרבה יותר (כלכלה, בעולם)
טירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדטירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדשירות כלכליסט3
הקור והרוח מושכים למדינת הצפונית חברות ומשקיעים שמקימים בה חוות שרתים לכריית מטבעות דיגיטליים. השנה, האנרגיה שיצרכו החוות צפויה לעלות על כל משקי הבית (כלכלה)
82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולם82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולםכיכר השבת
דו"ח חושף שבשנה האחרונה רוב הכסף שנוצר בעולם הגיע לכיסם של אחוז אחד בלבד מאוכלוסיית העולם. על פי הבדיקות הפער בין העשירים לשאר העולם תופח משנה לשנה (כלכלה)
האיש העשיר בעולם חושף את עצמוהאיש העשיר בעולם חושף את עצמוכיכר השבת1
עד כמה האינטרנט שולט על חיינו? הבעלים של ענקית הקמעונאות האינטרנטית "אמזון" הפך להיות האיש העשיר ביותר בעולם, וחוץ מאמזון הוא עושה עוד כמה דברים (כלכלה)
יהלומים גולמיים2 יהלומים של יותר מ-100 קראט נמצאו במכרה בדרא"פשירות כלכליסט1
מדובר ביהלומים בני 177 ו-110 קראט מסוג IIa שנמצאו במכרה לטסנג של חברת Gem Diamonds. יהלומים מסוג זה נחשבים ליקרים ביותר שבנמצא (כלכלה בעולם)
לוטו ארה"ב מגה מיליון418 מיליון דולר מחכים לזוכה בהגרלת הענקשירות כלכליסט2
מדובר בפעם ה-23 ברציפות שבה מתקיימת ההגרלה בארה"ב ואף משתתף אינו מצליח לנחש את כל המספרים שעלו בגורל. ההגרלה הנוספת תתקיים ביום שישי (כלכלה, בעולם)
ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון amazonהעשירים בעולם: בזוס הדיח את ביל גייטסשירות כלכליסט2
הונו של מייסד 'אמזון', ג'ף בזוס, עומד על 99.6 מיליארד דולר, בכך מוקם בזוס בפסגת רשימת העשירים בעולם • ביל גייטס נמצא במקום השני עם הון של 91.3 מיליארד דולר (כלכלה)
אל וואליד בן טלאלמעצר הנסיך כבר עלה לו חצי מיליארד דולרדורון פסקין
האיש העשיר בעולם הערבי מוחזק במעצר בריץ קרלטון בריאד מאז תחילת נובמבר ושווי האימפריה שלו צונח. מנהלי ההשקעות שלו מכרו את אחזקתו בפוקס המאה ה-21 (כלכלה)
מתוך קמפיין של בורסלינו למגזר החרדי, פסח 2017חברת הכובעים "בורסלינו" פושטת את הרגלאלי רוטמן19
מותג הכובעים האיטלקי "בורסלינו" הכריז על פשיטת רגל, לאחר תקופה בה התמודדה החברה עם קושי כלכלי. המהלך לא צפוי להשפיע מיד על צריכת הכובעים הישיבתית (כלכלה)
דגמי המטוס החדשמטוס על קולי חדש יאפשר טיסות זולות יותר ומהירות יותרכיכר השבת
המטוס החדש שעלותו נאמדת ב200 מיליון דולר יהיה ראוי לשימוש באמצע העשור הבא. חברת ג'אפן איירלנס שהשקיעה בפיתוח כ 10 מיליון דולר תהיה מן הראשונות שירכשו אותו
התאומים המאושריםהתאומים שתבעו את צוקרברג, הפכו למיליארדריםכיכר השבת2
התאומים הזהים תבעו מצוקרברג בעלות על חברת פייסבוק והסתפקו בהסדר שהניב עבורם כמה מיליוני דולרים, שאת חלקו השקיעו - וכיום ההשקעה הפכה אותם לעשירים (כלכלה)
קניות בבלאק פריידיילמה קוראים ל"בלאק פריידיי" בשם כל כך רעשירות כלכליסט1
יום שלישי השחור היה כינוי למפולת גדולה בבורסה, ויום חמישי השחור משויך לימים של הפצצות זכורות לשמצה; אז איך דווקא יום שישי השחור הפך לשם נרדף לשפע ונהנתנות?

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

עדכונים
כיכר facebook