קורונה בעולם: היום עם מספר הנדבקים הגבוה ביותרארגון הבריאות העולמי: מספר הנדבקים היומי בקורונה בעולם - הכי גבוה מתחילת המשבר
כ"ו באייר תשפ | 20.05.20
שירות כלכליסט
מדובר ביותר מ-100 אלף מאובחנים חדשים. ארה"ב דיווחה אתמול על כ-45 אלף מקרים חדשים ורוסיה על כ-9,200. לדברי ראש הארגון, "לפנינו עוד דרך ארוכה במגיפה העולמית הזו"
בגלל הקורונה: יפסיקו להשתמש במזומן?בגלל הקורונה: יפסיקו להשתמש במזומן?כיכר השבת8
מדינות רבות בעולם, החלו לפני תקופה ארוכה במגמה של להפסיק להשתמש בכסף מזומן ולעבור לאמצעים אחרים, האם הקורונה תגרום לכלל המדינות לא להשתמש במזומן? (כלכלה)
הפגנות ברחבי הארה"ב בקורונהארה"ב תוקפת את ארגון הבריאות: "עלה בחיי אדם"שירות כלכליסט1
שר הבריאות האמריקאי, אלכס אזר, אמר בכנס וירטואלי שיזם ארגון הבריאות: "לפחות מדינה אחת החברה בארגון עשתה צחוק מחובת השקיפות"; היו"ר: "נערוך בדיקה עצמאית של ההתנהלות שלנו" (עולם)
חיסון קורונההאנגלים אופטימים: "נוכל לספק 30 מיליון חיסונים"שירות כלכליסט
הממשלה הבריטית תולה תקוות בחיסונים שמפתחים מכוני המחקר באוניברסיטת אוקספורד; חברת אסטרהזנקה, השותפה בפיתוח, הבהירה: "פועלים להבטיח גישה הוגנת ושווה ברחבי העולם" (בעולם)
קורונה וירוס בקניוניםהקניון לשוכרים: פתחו חנויות, ולא - נבטל את ההטבותאורנה יפת, כלכליסט
השוכרים משתהים בפתיחת החנויות ומפעילים אותן באופן חלקי ולפי שיקולים של כדאיות כלכלית. בחלק מהקניונים לא פתחו הרשתות חנויות, ובקניונים אחרים החנויות נפתחות מאוחר ונסגרות מוקדם (כלכלה)
קורונה עבודה מהבית אלכוג'ל פרילנס עובד עצמאי עובדת עצמאיתרבע מהפרילנסרים הורידו תעריפים כדי לשרוד את משבר הקורונהמעין מנלה, כלכליסט
40% מהעצמאים לא נפגעו במשבר ואף צמחו ו-29% רשמו ירידה קלה בלבד בפעילותם; הפגיעה הגדולה ביותר הייתה בקרב פרילנסרים שמספקים שירותים לחברות בצפון אמריקה ואירופה, כך עולה מסקר של חברת התשלומים Payoneer (כלכלה)
בלגיה: לאכול צ'יפס לפחות פעמיים בשבועבלגיה: לאכול צ'יפס לפחות פעמיים בשבועשירות כלכליסט10
בעקבות הסכנה שמרחפת על 750 אלף טונות של תפוחי אדמה שעשויים להיות מושלכים לאשפה בשל משבר הקורונה קורא תעשיין מקומי לבלגים להתחיל לצרוך טוגנים (בעולם)
אילוסטרציההנדל"ן למגורים בתקופת הקורונה - לאן פני השוק?כיכר בשיתוף בראשית
לאחר הירידה בביקושים בימים אלה, יבוא ביקוש אדיר שימצא היצע קטן יותר; לכן, המחירים יעלו ומי שיכול לנצל הזדמנויות היום – ירוויח (נדל"ן, שיווקי)
בורסות אירופה צוללות ב-10 אחוזים נוספיםבורסות אירופה צוללות ב-10 אחוזים נוספיםדוד הכהן
לאחר ההורדה החדה בריבית הפד, וברקע הבהלה העולמית בעקבות התפשטות הקורונה, שבוע המסחר באירופה נפתח עם ירידות שערים דרסטיות במסחר בבורסה (כלכלה, בעולם)
ג'וליאן אסאנג' נעצר בלונדוןמייסד 'ויקיליקס' יבקש מקלט מדיני בצרפתשירות כלכליסט
הדיונים לגבי הסגרתו של מייסד ויקיליקס מבריטניה לארה"ב באשמת ריגול יחלו בשבוע הבא, ועורכי דינו תולים תקוות בנשיא צרפת עמנואל מקרון. אסאנג' טוען: 'הכל פוליטי' (חדשות)
ג'ף בזוס מייסד ומנכ"ל אמזון הכי עשיר בעולםהמיליארדר יעביר סכום עצום "לשינויי האקלים"שירות כלכליסט3
מייסד ומנכ"ל אמזון כתב שיקים קרן חדשה שתיקרא "כדור הארץ של בזוס". הקרן, שתתחיל לפעול בקיץ הקרוב, תעביר כספים לאנשי מדע, אקטיביסטים וארגונים לא ממשלתיים (כלכלה)
אילוסטרציהביל גייטס התחדש ביאכטה בחצי מיליארד פאונדשירות כלכליסט
את היאכטה בונה החברה ההולנדית Feadship והיא מבוססת על דגם ה-Aqua שנחשף בשנה שעברה בסלון היאכטות של מונאקו. היא אמורה להיות מוכנה לקראת 2024 (חדשות, עולם)
וירוס הקורונה משתק את התחבורה בסיןוירוס הקורונה משתק את התחבורה בסיןשירות כלכליסט1
ביום הראשון של השנה הסינית החדשה צנח מספר הנוסעים שעלו על טיסות בסין ביותר מ-40%, וכך גם מספר הנוסעים ברכבת. הרשויות מחייבות את האזרחים לחבוש מסכות פנים, ומי שלא נשמע להוראות מסתכן בקנס (בעולם)
גרמניה: הרשויות חוקרות חשד לזיוף במיצובישיגרמניה: הרשויות חוקרות חשד לזיוף במיצובישיתומר הדר, כלכליסט
מיצובישי חשודה בכך שהכניסה "מתקני הונאה" שנועדו להתל בבוחני זיהום אוויר במכוניותיה שיוצרו החל מ-2014; שלטונות גרמניה הודיעו כי בעלי מכוניות דיזל נדרשים לפנות למשטרה לבדיקה (רכב)
הפגנה בלבנוןהממשלה החדשה תצליח לחלץ את לבנון מהבוץ?דורון פסקין, כלכליסט
גל המחאה בלבנון נמשך גם אחרי השבעת הממשלה. בראשה אמנם עומד סוני אך היא מזוהה עם הפוליטיקה הישנה ועם חיזבאללה השיעית. סקירה מקיפה ומעניינת (העולם הערבי)
ייצור נפטהערכות: הווירוס הסיני יקטין את הביקוש לנפטשירות כלכליסט
לפי אנליסטים בגולדמן זאקס, הוירוס הסיני יקטין את הביקוש לנפט בלפחות 260 אלף חביות ביום. לדבריהם: "דלק מטוסים עשוי להוות כשני שלישים מכלל הירידה הכללית" (אקטואליה)
השנה האחרונה - היתה החמה ביותר בהיסטוריההשנה האחרונה - היתה החמה ביותר בהיסטוריהעומר כביר, כלכליסט
עפ"י נתוני שירות שינוי האקלים קופרניקוס, השנה החולפת היתה חמה ב-0.6 מעלות לעומת הממוצע בין 1981 ל-2010, והטמפרטורה הממוצעת בחמש השנים האחרונות היתה גבוה ב-1.1 עד 1.2 מעלות לעומת העידן הטרום-תעשייתי (ארץ)
הדירוג השנתי: אלו המדינות הטובות ביותר לחיות בהן בפנסיההדירוג השנתי: אלו המדינות הטובות ביותר לחיות בהן בפנסיהשירות כלכליסט2
פורטוגל זינקה מהמקום השביעי בשנה שעברה למקום הראשון, בזכות שירותי בריאות איכותיים, יוקר מחייה סביר, חופים זהובים ותושבים אדיבים, דוברי אנגלית ברובם; אילו עוד מדינות דורגו בעשיריה הפותחת? (כלכלה)
בגלל הסנקציות: דן גרטלר לא קיבל מיליוניםבגלל הסנקציות: דן גרטלר לא קיבל מיליוניםשירות כלכליסט4
חברת הכרייה הממשלתית של קונגו צריכה להחזיר לגרטלר תשלום חוב של 168 מיליון דולר, אך מסרבת לעשות זאת בשל הסנקציות שהוטלו עליו על ידי ממשלת ארה"ב (כלכלה בעולם)
איגור קולומויסקיאוקראינה תובעת אוליגרך שהריץ את הנשיאתומר גנון וסופי שולמן, כלכליסט
האוקראינים טוענים כי קולומויסקי, שמחזיק באזרחות ישראלית, ושותפיו מעורבים בפעולות תרמית והלבנת הון, שהביאו לקריסת הבנק הגדול במדינה – PrivatBank (כלכלה, בעולם)
אמזון הסירה את הקישוטים "בסגנון אושוויץ"אמזון הסירה את הקישוטים "בסגנון אושוויץ"שירות כלכליסט
זכרות שהועמדו למכירה באתר אמזון כללו, בין היתר, קישוטים ופותחני בקבוקים שנשאו את התמונה של מחנה ההשמדה. הגולשים המזועזעים דרשו להסיר את המוצרים מהאתר (ארץ)
המספרים של בלאק פריידיי: יותר מ־12.5 אלף עסקאות בדקההמספרים של בלאק פריידיי: יותר מ־12.5 אלף עסקאות בדקהמירב קריסטל וגד ליאור, כלכליסט
מספר העסקאות וסך ההוצאה עברו את "חג הקניות" 2018; הלהיטים: משעוני ספורט ומנשא לתינוק ועד טוחן אשפה - אבל גם דאודורנט ומשחת שיניים; חגיגת הקניות הבאה: מחר (כלכלה)
מה תאכלו עם הגפילטע פיש? מחסור בחזרתמה תאכלו עם הגפילטע פיש? מחסור בחזרתכיכר השבת3
מגדל החזרת הגדול ביותר בעולם הודיע השבוע על מחסור כללי בעונה הקרובה, בשל תנאי מזג האוויר. בישראל, בודדים בלבד מגדלים חזרת ונראה כי מחירו יעלה משמעותית (כלכלה)
אילוסטרציההמשטר האיראני חסם את החיבור לאינטרנטכלכליסט2
החסימה הגדולה שנראתה באיראן: במסגרת מאמציו לדכא את המחאה שפרצה על רקע הקפצת מחירי הדלק, חסם הממשל בטהרן את החיבור לאינטרנט כמעט לחלוטין (העולם הערבי)
מפגינים בהונג קונגבגלל ההפגנות: הונג קונג נכנסה למיתון בעייתיתמר טוניק, כלכליסט
הפעילות במגזר הפרטי צנחה לשפל של 21 שנה והכלכלה התכווצה ב־3.2% לעומת הרבעון הקודם. ברקע ההסלמה, סיטיגרופ הורה לבנקאים לעבוד מהבית - בשל הסכנה (בעולם)
עליבאבא מקצרת טווחים: משלוח מסין לישראל בשבועייםעליבאבא מקצרת טווחים: משלוח מסין לישראל בשבועייםאופיר דור, בייג‘ינג, כלכליסט
החברה הסינית הפופולארית פתחה לראשונה קו ישיר שיקצר בחצי את זמן הגעת המשלוחים מעלי אקספרס. הדואר בישראל התחייב לחלק את החבילות בתוך יומיים (כלכלה בעולם)

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

כיכר facebook
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הטעות של טראמפ שתפגע באזרחי ארה"ב
ו' בשבט תשעז10