חברון  אומן  ברלנד  אלעד
ישראלים מואשמים בפריצה לג'יי.פי מורגןישראלים מואשמים בפריצה לג'יי.פי מורגןשירות כלכליסט
התביעה בארה"ב הגישה היום נגד גארי שאלון וזיו אורנשטיין כתבי אישום בגין הפריצה למחשבי מוסדות פיננסיים ובגניבת מידע המוגדרת כגדולה אי פעם (בעולם)
מכולות בנמל אשדודה-OECD מעלה את תחזית הצמיחה בישראל; מוריד אותה לשאר העולםשירות כלכליסט
לפי הארגון, הצמיחה בישראל תגדל בשנה הבאה ל-3.25%, והאבטלה תישאר נמוכה, זאת לעומת צמיחה חזויה של 2.6% בלבד השנה. הארגון מזהיר מפני האטה גלובלית והוריד את תחזית הצמיחה ל-2.9% מ-3%
מעשןשוק הטבק הגרמני מחכה לאש מהפליטיםבלומברג
שיעור המעשנים הגבוה בקרב הפליטים צפוי להוסיף 810 מיליון סיגריות למכירות בגרמניה. מכירות הסיגריות באירופה עלו ב־1% מאז החל גל ההגירה
פולקסווגןפולקסווגן לא דיווחה על תאונות קטלניותשירות כלכליסט
יצרנית כלי הרכב הגרמנית פעלה בניגוד לחוק כאשר העלימה את המידע. ההאשמות האלה מתווספות לשערוריית זיוף נתוני הזיהום ולדיווח מברזיל על מו"מ שמנהלת פולקסווגן לפיצוי עובדים שעונו
גשר החירות בטהרןאיראן נערכת ל"מבול" של תיירים מהמערבשירות כלכליסט1
הסכם הגרעין והתחממות היחסים עם המערב הביאו לזינוק בתיירות מאירופה ומצפון אמריקה. סגן הנשיא האיראני: "התיירות היא מנוע צמיחה לכלכלה האיראנית והיא תוציא אותנו מהמיתון" (כלכלה, עולם)
ישראל במקום 27 במדד הכלכלות התחרותיותישראל במקום 27 במדד הכלכלות התחרותיותשירות כלכליסט
הפורום הכלכלי העולמי פרסם היום את הדירוג בו משתתפות 140 מדינות; שוויץ העפילה למקום הראשון; הודו רשמה את הזינוק הגדול ביותר עם קפיצה של 16 מקומות בהשוואה לשנה שעברה (כלכלה)
חשד: פועלים ודיסקונט הונו באוסטרליהחשד: פועלים ודיסקונט הונו באוסטרליהתומר ורון
לפי דיווחים, הרשויות באוסטרליה החליטו להגיש כתב אישום נגד משפחת בינטר בחשד שהתחמקה מתשלומי מסים בין היתר באמצעות הבנקים הישראליים (כלכלה)
עשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבועעשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבועבלומברג3
הקריסה אתמול בוול סטריט ובאירופה העבירה את המיליארדרים לטריטוריה אדומה ב-2015: מתחילת השנה ירד הונם ב-74 מיליארד דולר, ומסתכם ב-3.98 טריליון דולר; מי בראש המפסידים? (כסף)
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרסמפלגה חדשה תוקם נגד רה"מ יוון הפורששירות כלכליסט
25 מחברי מפלגתו של ראש ממשלת יוון הפורש אלכסיס ציפראס, פורשים מהמפלגה ומתכוונים להקים מפלגה בשם "האחדות העממית" שתתנגד לתנאי עסקת החילוץ ליוון (כלכלה, בעולם)
ראש הממשלה היווני אלכסיס ציפרסהושג הסכם: יוון קיבלה את הרפורמה ותשאר בגוש האירוליטל סמט
9 שעות אחרי הדד-ליין, הודיעו ראשי גוש האירו, כי החליטו לאשר תכנית חילוץ חדשה ליוון, לאחר שזו קיבלה עליה "רפורמה משמעותית", שפרטיה טרם נחשפו. רה"מ היווני ציפראס: "לחמנו קשה" (בעולם)
דגלי האיחוד ויווןדיווח: מנהיגי יוון, גרמניה וצרפת הגישו הצעת פשרה על תוכנית החילוץשירות כלכליסט
מנהיגי יוון, גרמניה וצרפת גיבוש תכנית פשרה לחילוץ יוון מן המשבר הכלכלי שנקלעה אליו ויביאו אותה היום לאישור ראשי מדינות גוש היורו בפסגה בבריסל – כך מסר מקור אירופי לסוכנות הידיעות הצרפתית (כלכלה, בעולם)
מסוק יסעור הליקופטרלוקהיד מרטין תרכוש ענקית מסוקים?שירות כלכליסט
סיקורסקי, חטיבת המסוקים של יונייטד טכנולוג'יס האמריקאית, הועמדה על המדף כבר בחודש מרץ האחרון. אם לוקהיד תרכוש אותה - זו תהיה העסקה הגדולה ביותר שלה ב-20 השנים האחרונות
שר האוצר היווני התפטרשר האוצר היווני התפטרליטל סמט1
שר האוצר היווני יאניס ורופקיס התפטר מתפקידו, למרות שאזרחי יוון הצביעו במשאל העם נגד אמצעי הצנע והסביר כי עושה זאת כי הבין שמעדיפים שלא יהיה במשא ומתן (כלכלה)
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרססקר: היוונים יצביעו בעד צעדי הצנעשירות כלכליסט
הסקר מראה שרוב היוונים, 47% יצבעו בעד צעדי הצנע, בניגוד לעמדתו של ראש הממשלה. בינתיים, הקריסה מתחילה: ירידה של 70% בצריכה הפרטית ושל 40% בתיירות (כלכלה)
ליאו ליידרמן הנגיד החדש של בנק ישראלפרופ' ליידרמן: "מוקדם עדיין לחגוג את סיום המשבר ביוון"אלי שמעוני
"החדשות הטובות הן האיתות מראש ממשלת יוון, שאומר: 'כן' - אנחנו מעוניינים להישאר בגוש היורו. עם זאת, זה לא מבטיח התכנסות מהירה להסדר חובות", כך אומר היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים. "כל עוד המשבר ביוון לא הגיע לסיומו, רוב הסיכויים שהפדרל רזרב יידחה את הלעואת הריבית"
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרסמה קורה ביוון? השו"ת המלארן אברמסון ותמר טוניק
האג"ח שהנפיקה ממשלת יוון יצרו חוב אדיר, הבנקים עלולים לקרוס והממשלה לא תוכל לחלצם. שאלות ותשובות - כל מה שצריך לדעת על חדלות פירעון ועל השלכותיה (כלכלה)
יו"ר ש"ס אריה דרעי על רקע קידוח גז טבעידרעי לא חתם, ההכרעה - בממשלהליאור גוטמן ואורי תובל12
ישיבת הקבינט בעניין ההסכם עם חברות הגז אישרה כי הסוגייה היא מדינית ביטחונית, אולם לאחר האישור הודיע דרעי שלא יחתום בעצמו ויפעיל את סעיף 52, אלא הממשלה כולה (ארץ)
חברת "לגו" הופכת לירוקהחברת "לגו" הופכת לירוקהשירות כלכליסט
חברת לגו הדנית הודיעה שתשקיע 150 מיליון דולר בכדי לייצר את קוביות הלגו מחומרים "ירוקים" וידידותיים לסביבה. בשנה שעברה ייצרה לגו 60 מיליון קוביות (חדשות, כלכלה)
חנות של 'זארה'השני בעושרו בעולם: מייסד 'זארה'שירות כלכליסט3
אמנסיו אורטגה, מייסד רשת האופנה 'זארה' הפך לאדם השני העשיר בעולם עם הון שמוערך ב-71.5 מיליארד דולר, כך על פי דירוג 'בלומברג'. במקום הראשון: ביל גייטס (אנשים)
מימין לב לבייב דן גרטלר ובני שטיינמץחרדים בעשרת היהלומנים העשיריםשירות כלכליסט6
בראש הרשימה צועד צ'נג יו טנג הסיני עם שווי של 14.6 מיליארד דולר ואחריו בני שטיינמץ. במקום השלישי דן גרטלר עם 1.49 מיליארד דולר. לב לבייב הוצב במקום השביעי (כלכליסט)
"הערבי" השני בעושרו: יהודי מלבנון"הערבי" השני בעושרו: יהודי מלבנוןשירות כלכליסט5
הראשון ברשימה נותר אלווליד בין טלאל אל סעוד עם הון של 22.6 מיליארד דולר. במקום השני דורג דווקא ג'וזף ספרא היהודי יליד לבנון; צניחת הנפט לא פגעה בהון הערבי (כלכליסט)
מייקל בלומברגמייקל בלומברג יתמודד בלונדון?שירות כלכליסט
ראש העיר ניו יורק לשעבר, שוקל להתמודד על ראשות עיר נוספת - לונדון. הבחירות יערכו בשנה הבאה, ובלומברג שאינו מחזיק באזרחות בריטית יתמודד מטעם השמרנים (בעולם)
ישראל ערים מסוכנות עיר מסוכנת הר הבית ירושלים מדינות מסוכנות מדינה מסוכנתהסיכון לכלכלה הישראלית גדל: ישראל הדרדרה בדירוג מדינות הבטוחות לעסקיםשירות כלכליסט
ישראל רשמה ירידה של שלושה מקומות במדד העמידות העולמי של FM Global. ומהי המדינה הבטוחה ביותר?
המאושרים בעולם - בדרום אמריקההמאושרים בעולם - בדרום אמריקהשירות כלכליסט
סקר שערך מכון המחקר גאלופ מגלה כי למעלה מ-70% מהאנשים ברחבי העולם מעידים על עצמם שהם מאושרים. ישראל לעומת זאת חולקת מקום די מפוקפק בדירוג, יחד עם איראן
חשש בארה"ב: דרום קוריאה, סין ויפן יקימו אזור סחר חופשיחשש בארה"ב: דרום קוריאה, סין ויפן יקימו אזור סחר חופשיבלומברג
מנהיגי המדינות יקיימו מפגש פסגה כדי לקדם שיתוף פעולה כלכלי. ארה"ב מודאגת מהתקרבות בנות בריתה לסין
סינגפוראנחנו עדיין לא שם: הערים היקרות בעולםשירות כלכליסט
איפה מגיע מחירה של חפיסת סיגריות ל-13.5 דולר, והיכן תיפרדו מ-6.2 דולרים תמורת ק"ג אחד של סוכר? המקומות היקרים - וגם הזולים - ביותר בעולם

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

כיכר facebook