מנחם זיידה  מצעד גאווה  מרן אדמו"ר..  נויגרשל
איקאה התחמקה משתלומי מס במילאירד יורו?איקאה התחמקה משתלומי מס במילאירד יורו?שירות כלכליסט
תחקיר מטעם סיעת הירוקים והאירופים החופשיים בפרלמנט האירופי טוען כי איקאה ניצלה פרצות בחוקי המס בכמה מדינות כמו הולנד, בלגיה ולוקסמבורג כדי להימנע מתשלום מסים (כלכלה, בעולם)
הפגנת עובדי הדואר דואר ישראל שביתה עיצומיםה-OECD: "להקים גוף בלתי תלוי שיפקח על התקשורת, הדואר והגז"רן אברמסון ועמרי מילמן
כלכלני הארגון חולקים שבחים לכלכלת ישראל בסקירה הדו שנתית שפורסמה היום, אך מזהירים מפני שיעורי העוני הגבוהים, בעיקר בקרב קשישים, וממליצים להגדיל את קצבאות ביטוח לאומי; המלצה בולטת נוספת היא להפוך את חברת החשמל לחברת אחזקות ולאפשר את הקמתו של ספק חשמל גדול
צרפת משנה כיוון? הוכרז מצב חירום כלכליצרפת משנה כיוון? הוכרז מצב חירום כלכלישירות כלכליסט1
פרנסואה הולנד הציג שורה של צעדים שמטרתם לעודד את הצמיחה ולהוריד את שיעור האבטלה. הוא הדגיש את הדחיפות בעדכון המודל העסקי של צרפת, לטובת העובדים, לעולם הכלכלה המקוונת (כלכלה)
62 העשירים בעולם שווים יותר ממחצית העולם62 העשירים בעולם שווים יותר ממחצית העולםשירות כלכליסט1
על פי דו"ח שהוצג לקראת פתיחת ועידת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, המאיון העליון של העשירים שווה יותר ממחצית אוכלוסיית העולם, זאת בעוד שלפני חמש שנים הנתון הזה עמד על 388 אנשים. וכמה נשים יש בקרב העשירים? (כלכלה)
שר החוץ של איראן מוחמד זריף ושר החוץ של ארה"ב ג'ון קריהיסטוריה בווינה: הסנקציות מעל איראן הוסרושירות כלכליסט
הסוכנות לאנרגיה אטומית אישרה כי איראן עומדת בהתחייבויותיה לפי הסכם הגרעין - ונתנה אור ירוק להסרת הסנקציות. משמעות ההכרזה: לאיראן ישוחררו נכסים בשווי 100 מיליארד דולר (חדשות)
נשיא ארה"ב ברק אובמהאובמה לחברות הטכנולוגיה: עזרו לי נגד דאעששירות כלכליסט
לפי דיווח בביזנס אינסיידר, הבית הלבן פנה לענקיות אינטרנט וביניהן גוגל, פייסבוק וטוויטר - כדי שאלו יסייעו לאחרים ליצור, לפרסם ולהפיץ תוכן אלטרנטיבי שיערער את מעמדה של דאעש (טכנולוגיה)
לונדוןלידיעת המלכה: לונדון נכשלה במבדקי הזיהוםבלומברג
רמות זיהום האוויר שנמצאו בבירה הבריטית חרגו מהרמה המותרת של חנקן דו-חמצני שקבע האיחוד האירופי. לונדון עברה את הרף שקבע האיחוד - 18 חריגות שנתיות - שבוע בלבד לאחר תחילת השנה
מסצ'וסטס, שכר המינימום הועלה לרמה הגבוהה ביותרארה"ב: 14 מדינות מעלות את שכר המינימוםשירות כלכליסט2
קליפורניה ומסצ'וסטס מעלות את שכר המינימום לרמה הגבוהה ביותר - 10 דולרים לשעה, מ-9 דולרים; שכר המינימום הפדרלי נותר ללא שינוי בשש השנים האחרונות - על 7.25 דולרים לשעה
נשיא רוסיה ולדימיר פוטיןבזכות פוטין: ירקות בחינם לתושבי עיר טורקיתשירות כלכליסט
עיריית קדירלי שבדרום-מזרח המדינה רכשה 20 מיליון טונות של תוצרת מחקלאים שנפגעו מהמהלך של מוסקבה
איקאהשוויץ גילתה: הבתים של איקאה לא בטוחיםשירות כלכליסט
העיר השוויצרית רכשה ברשת הריהוט השבדית עשרות ביתנים מוכנים להרכבה על מנת שישמשו כבתי מחסה לפליטים, אבל אז התברר כי אלה אינם עומדים בתקנות בטיחות האש של המדינה
מנהיגי ה־G20: "ננתק מקורות מימון לטרור"מנהיגי ה־G20: "ננתק מקורות מימון לטרור"שירות כלכליסט1
המתקפה הרצחנית בפריז עמדה בראש סדר יומם של ראשי המדינות המתועשות, שהתחייבו להדק את הביטחון בגבולות אירופה ולחלוק מידע מודיעיני. הנשיא אובמה שלל פעילות קרקעית בסוריה
ישראלים מואשמים בפריצה לג'יי.פי מורגןישראלים מואשמים בפריצה לג'יי.פי מורגןשירות כלכליסט
התביעה בארה"ב הגישה היום נגד גארי שאלון וזיו אורנשטיין כתבי אישום בגין הפריצה למחשבי מוסדות פיננסיים ובגניבת מידע המוגדרת כגדולה אי פעם (בעולם)
מכולות בנמל אשדודה-OECD מעלה את תחזית הצמיחה בישראל; מוריד אותה לשאר העולםשירות כלכליסט
לפי הארגון, הצמיחה בישראל תגדל בשנה הבאה ל-3.25%, והאבטלה תישאר נמוכה, זאת לעומת צמיחה חזויה של 2.6% בלבד השנה. הארגון מזהיר מפני האטה גלובלית והוריד את תחזית הצמיחה ל-2.9% מ-3%
מעשןשוק הטבק הגרמני מחכה לאש מהפליטיםבלומברג
שיעור המעשנים הגבוה בקרב הפליטים צפוי להוסיף 810 מיליון סיגריות למכירות בגרמניה. מכירות הסיגריות באירופה עלו ב־1% מאז החל גל ההגירה
פולקסווגןפולקסווגן לא דיווחה על תאונות קטלניותשירות כלכליסט
יצרנית כלי הרכב הגרמנית פעלה בניגוד לחוק כאשר העלימה את המידע. ההאשמות האלה מתווספות לשערוריית זיוף נתוני הזיהום ולדיווח מברזיל על מו"מ שמנהלת פולקסווגן לפיצוי עובדים שעונו
גשר החירות בטהרןאיראן נערכת ל"מבול" של תיירים מהמערבשירות כלכליסט1
הסכם הגרעין והתחממות היחסים עם המערב הביאו לזינוק בתיירות מאירופה ומצפון אמריקה. סגן הנשיא האיראני: "התיירות היא מנוע צמיחה לכלכלה האיראנית והיא תוציא אותנו מהמיתון" (כלכלה, עולם)
ישראל במקום 27 במדד הכלכלות התחרותיותישראל במקום 27 במדד הכלכלות התחרותיותשירות כלכליסט
הפורום הכלכלי העולמי פרסם היום את הדירוג בו משתתפות 140 מדינות; שוויץ העפילה למקום הראשון; הודו רשמה את הזינוק הגדול ביותר עם קפיצה של 16 מקומות בהשוואה לשנה שעברה (כלכלה)
חשד: פועלים ודיסקונט הונו באוסטרליהחשד: פועלים ודיסקונט הונו באוסטרליהתומר ורון
לפי דיווחים, הרשויות באוסטרליה החליטו להגיש כתב אישום נגד משפחת בינטר בחשד שהתחמקה מתשלומי מסים בין היתר באמצעות הבנקים הישראליים (כלכלה)
עשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבועעשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבועבלומברג3
הקריסה אתמול בוול סטריט ובאירופה העבירה את המיליארדרים לטריטוריה אדומה ב-2015: מתחילת השנה ירד הונם ב-74 מיליארד דולר, ומסתכם ב-3.98 טריליון דולר; מי בראש המפסידים? (כסף)
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרסמפלגה חדשה תוקם נגד רה"מ יוון הפורששירות כלכליסט
25 מחברי מפלגתו של ראש ממשלת יוון הפורש אלכסיס ציפראס, פורשים מהמפלגה ומתכוונים להקים מפלגה בשם "האחדות העממית" שתתנגד לתנאי עסקת החילוץ ליוון (כלכלה, בעולם)
ראש הממשלה היווני אלכסיס ציפרסהושג הסכם: יוון קיבלה את הרפורמה ותשאר בגוש האירוליטל סמט
9 שעות אחרי הדד-ליין, הודיעו ראשי גוש האירו, כי החליטו לאשר תכנית חילוץ חדשה ליוון, לאחר שזו קיבלה עליה "רפורמה משמעותית", שפרטיה טרם נחשפו. רה"מ היווני ציפראס: "לחמנו קשה" (בעולם)
דגלי האיחוד ויווןדיווח: מנהיגי יוון, גרמניה וצרפת הגישו הצעת פשרה על תוכנית החילוץשירות כלכליסט
מנהיגי יוון, גרמניה וצרפת גיבוש תכנית פשרה לחילוץ יוון מן המשבר הכלכלי שנקלעה אליו ויביאו אותה היום לאישור ראשי מדינות גוש היורו בפסגה בבריסל – כך מסר מקור אירופי לסוכנות הידיעות הצרפתית (כלכלה, בעולם)
מסוק יסעור הליקופטרלוקהיד מרטין תרכוש ענקית מסוקים?שירות כלכליסט
סיקורסקי, חטיבת המסוקים של יונייטד טכנולוג'יס האמריקאית, הועמדה על המדף כבר בחודש מרץ האחרון. אם לוקהיד תרכוש אותה - זו תהיה העסקה הגדולה ביותר שלה ב-20 השנים האחרונות
שר האוצר היווני התפטרשר האוצר היווני התפטרליטל סמט1
שר האוצר היווני יאניס ורופקיס התפטר מתפקידו, למרות שאזרחי יוון הצביעו במשאל העם נגד אמצעי הצנע והסביר כי עושה זאת כי הבין שמעדיפים שלא יהיה במשא ומתן (כלכלה)
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרססקר: היוונים יצביעו בעד צעדי הצנעשירות כלכליסט
הסקר מראה שרוב היוונים, 47% יצבעו בעד צעדי הצנע, בניגוד לעמדתו של ראש הממשלה. בינתיים, הקריסה מתחילה: ירידה של 70% בצריכה הפרטית ושל 40% בתיירות (כלכלה)
ליאו ליידרמן הנגיד החדש של בנק ישראלפרופ' ליידרמן: "מוקדם עדיין לחגוג את סיום המשבר ביוון"אלי שמעוני
"החדשות הטובות הן האיתות מראש ממשלת יוון, שאומר: 'כן' - אנחנו מעוניינים להישאר בגוש היורו. עם זאת, זה לא מבטיח התכנסות מהירה להסדר חובות", כך אומר היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים. "כל עוד המשבר ביוון לא הגיע לסיומו, רוב הסיכויים שהפדרל רזרב יידחה את הלעואת הריבית"

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

כיכר facebook