יוני Z  מידד טסה  מצווה טאנצ  מקהלת..
מסוק יסעור הליקופטרלוקהיד מרטין תרכוש ענקית מסוקים?שירות כלכליסט
סיקורסקי, חטיבת המסוקים של יונייטד טכנולוג'יס האמריקאית, הועמדה על המדף כבר בחודש מרץ האחרון. אם לוקהיד תרכוש אותה - זו תהיה העסקה הגדולה ביותר שלה ב-20 השנים האחרונות
שר האוצר היווני התפטרשר האוצר היווני התפטרליטל סמט1
שר האוצר היווני יאניס ורופקיס התפטר מתפקידו, למרות שאזרחי יוון הצביעו במשאל העם נגד אמצעי הצנע והסביר כי עושה זאת כי הבין שמעדיפים שלא יהיה במשא ומתן (כלכלה)
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרססקר: היוונים יצביעו בעד צעדי הצנעשירות כלכליסט
הסקר מראה שרוב היוונים, 47% יצבעו בעד צעדי הצנע, בניגוד לעמדתו של ראש הממשלה. בינתיים, הקריסה מתחילה: ירידה של 70% בצריכה הפרטית ושל 40% בתיירות (כלכלה)
ליאו ליידרמן הנגיד החדש של בנק ישראלפרופ' ליידרמן: "מוקדם עדיין לחגוג את סיום המשבר ביוון"אלי שמעוני
"החדשות הטובות הן האיתות מראש ממשלת יוון, שאומר: 'כן' - אנחנו מעוניינים להישאר בגוש היורו. עם זאת, זה לא מבטיח התכנסות מהירה להסדר חובות", כך אומר היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים. "כל עוד המשבר ביוון לא הגיע לסיומו, רוב הסיכויים שהפדרל רזרב יידחה את הלעואת הריבית"
ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרסמה קורה ביוון? השו"ת המלארן אברמסון ותמר טוניק
האג"ח שהנפיקה ממשלת יוון יצרו חוב אדיר, הבנקים עלולים לקרוס והממשלה לא תוכל לחלצם. שאלות ותשובות - כל מה שצריך לדעת על חדלות פירעון ועל השלכותיה (כלכלה)
יו"ר ש"ס אריה דרעי על רקע קידוח גז טבעידרעי לא חתם, ההכרעה - בממשלהליאור גוטמן ואורי תובל12
ישיבת הקבינט בעניין ההסכם עם חברות הגז אישרה כי הסוגייה היא מדינית ביטחונית, אולם לאחר האישור הודיע דרעי שלא יחתום בעצמו ויפעיל את סעיף 52, אלא הממשלה כולה (ארץ)
חברת "לגו" הופכת לירוקהחברת "לגו" הופכת לירוקהשירות כלכליסט
חברת לגו הדנית הודיעה שתשקיע 150 מיליון דולר בכדי לייצר את קוביות הלגו מחומרים "ירוקים" וידידותיים לסביבה. בשנה שעברה ייצרה לגו 60 מיליון קוביות (חדשות, כלכלה)
חנות של 'זארה'השני בעושרו בעולם: מייסד 'זארה'שירות כלכליסט3
אמנסיו אורטגה, מייסד רשת האופנה 'זארה' הפך לאדם השני העשיר בעולם עם הון שמוערך ב-71.5 מיליארד דולר, כך על פי דירוג 'בלומברג'. במקום הראשון: ביל גייטס (אנשים)
מימין לב לבייב דן גרטלר ובני שטיינמץחרדים בעשרת היהלומנים העשיריםשירות כלכליסט6
בראש הרשימה צועד צ'נג יו טנג הסיני עם שווי של 14.6 מיליארד דולר ואחריו בני שטיינמץ. במקום השלישי דן גרטלר עם 1.49 מיליארד דולר. לב לבייב הוצב במקום השביעי (כלכליסט)
"הערבי" השני בעושרו: יהודי מלבנון"הערבי" השני בעושרו: יהודי מלבנוןשירות כלכליסט5
הראשון ברשימה נותר אלווליד בין טלאל אל סעוד עם הון של 22.6 מיליארד דולר. במקום השני דורג דווקא ג'וזף ספרא היהודי יליד לבנון; צניחת הנפט לא פגעה בהון הערבי (כלכליסט)
מייקל בלומברגמייקל בלומברג יתמודד בלונדון?שירות כלכליסט
ראש העיר ניו יורק לשעבר, שוקל להתמודד על ראשות עיר נוספת - לונדון. הבחירות יערכו בשנה הבאה, ובלומברג שאינו מחזיק באזרחות בריטית יתמודד מטעם השמרנים (בעולם)
ישראל ערים מסוכנות עיר מסוכנת הר הבית ירושלים מדינות מסוכנות מדינה מסוכנתהסיכון לכלכלה הישראלית גדל: ישראל הדרדרה בדירוג מדינות הבטוחות לעסקיםשירות כלכליסט
ישראל רשמה ירידה של שלושה מקומות במדד העמידות העולמי של FM Global. ומהי המדינה הבטוחה ביותר?
המאושרים בעולם - בדרום אמריקההמאושרים בעולם - בדרום אמריקהשירות כלכליסט
סקר שערך מכון המחקר גאלופ מגלה כי למעלה מ-70% מהאנשים ברחבי העולם מעידים על עצמם שהם מאושרים. ישראל לעומת זאת חולקת מקום די מפוקפק בדירוג, יחד עם איראן
חשש בארה"ב: דרום קוריאה, סין ויפן יקימו אזור סחר חופשיחשש בארה"ב: דרום קוריאה, סין ויפן יקימו אזור סחר חופשיבלומברג
מנהיגי המדינות יקיימו מפגש פסגה כדי לקדם שיתוף פעולה כלכלי. ארה"ב מודאגת מהתקרבות בנות בריתה לסין
סינגפוראנחנו עדיין לא שם: הערים היקרות בעולםשירות כלכליסט
איפה מגיע מחירה של חפיסת סיגריות ל-13.5 דולר, והיכן תיפרדו מ-6.2 דולרים תמורת ק"ג אחד של סוכר? המקומות היקרים - וגם הזולים - ביותר בעולם
בשל שינוי האקלים - ארה"ב תעתיק כפר באלסקה ממקומובשל שינוי האקלים - ארה"ב תעתיק כפר באלסקה ממקומושירות כלכליסט
עליית פני האוקיינוס מאיימת על תושבי הכפר קיוואלינה. הממשל האמריקאי הצהיר שיפעל להצלתם, אך לא הקצה לכך מספיק תקציב
אלכסיס ציפרסיוון דחתה את הצגת הרפורמותשירות כלכליסט
במסגרת ההסכם עם מדינות גוש היורו להארכת תוכנית החילו., התחייבה המדינה מוכת החובות להציג רשימת רפורמות עד היום בחצות
פנאי מסעדת טוטו סלמון ו קרם אפונההדייגים באיי פארו: המרוויחים הגדולים מהמשבר ברוסיהמיכאל פרל
האמברגו הרוסי על התוצרת המערבית הפך את האיים למקור העיקרי לאספקת דגי סלמון לרוסיה. יצוא הסלמון מהאיים לרוסיה זינק ב־627%
המשטרה פשטה על משרדי HSBCהמשטרה פשטה על משרדי HSBCשירות כלכליסט
משטרת שוויץ פשטה על משרד בנק HSBC בז'נבה בחשד לסיוע בהלבנת הון. הבנק ניהל נכסים בשווי של 100 מיליארד דולר עבור לקוחות שביקשו להסתיר את כספם (שוק ההון)
ספינת מנוף שנקראה על שם פושע נאצי פיאטר שלאט השם שלה יוחלף בעקבות לחץ של יהודיםהיהודים לחצו, ושם הספינה יוחלףשירות כלכליסט
עקב לחץ של ארגונים יהודיים: יוחלף שמה של ספינת המנוף הגדולה בעולם. הספינה קרויה על שמו של פיאטר שלאט, פושע מלחמה מורשע ששירת באס.אס לצידו של ג'וזף מנגלה (חדשות)
אילוסטרציהצרפת: השימוש באופניים קפץ ב-50%שירות כלכליסט
ניסוי שנערך בצרפת הצליח להגביר את השימוש באופניים ככלי תחבורה, לאחר שעובדים שרכבו לעבודה זכו בתשלום של 25 יורו־סנט על כל קילומטר של דיווש. כעת יש כוונה לעגן את הנוהל בחוק. כל משתתף נסע 5 ק"מ ביום בממוצע
המשבר עם יוון - הסיכון הגדול ביותרהמשבר עם יוון - הסיכון הגדול ביותרשירות כלכליסט
שר החוץ היווני יאניס ורופקיס הגיע ללונדון לפגישה עם ג'ורג' אוסבורן על רקע הדאגה ההולכת וגדלה סביב עמדות הממשלה היוונית החדשה; אוסבורן קרא לו "לפעול באחריות"; בהמשך השבוע צפוי ורופקיס להגיע גם לברלין ולרומא
ברק אובמהאובמה יטיל מס של 19% על רווחי חברות מחוץ לארה"בבלומברג
נשיא ארה"ב יחשוף את טיוטת התקציב ובה התוכנית לגבות את המס, גם אם הרווחים יישארו במדינות זרות. מס חד־פעמי של 14% יוטל על ההון שמחזיקים תאגידים בינלאומיים במקלטים בעולם
שדה תעופה דובאינמל התעופה בדובאי - העמוס בעולםשירות כלכליסט
מספר הנוסעים בטיסות בינלאומיות דרך דובאי אינטרנשיונל עקף את הית'רו הבריטי שהחזיק בתואר עד כה. בכיר בדובאי: "זה אירוע היסטורי"
כסף זר"דרושה סבלנות בהעלאת הריבית"שירות כלכליסט
כך אמר הפדרל ריזרב. המשמעות: הבנק המרכזי האמריקאי לא יעלה את הריבית בשתי הפגישות הבאות שלו, במרץ ובאפריל; עוד נמסר מהפד כי "התנאים בשוק העבודה השתפרו"
מונטגומורי הו 2015"שיעור הריבית בסין פשוט גבוה מדי"רן אברמסון
המשנה למנכ"ל HSBC סין מונטגומרי הו הסביר ל"כלכליסט" על הקשר בין מדיניות הממשלה לעניין שמגלות חברות סיניות בהשקעות במערב

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

עדכונים
כיכר facebook