מטוסים  מצווה טאנצ  משגיח  משה גפני
פוטיןפוטין ישחרר את מיכאיל חודורקובסקיסוכנויות הידיעות1
חודורקובסקי, הבעלים לשעבר של חברת הנפט יוקוס, כלוא כבר 10 שנים באשמת הלבנת הון, מעילה בכספי נפט והעלמת מס. שחרורו צפוי לצאת לפועל בקרוב מאד (עולם, חדשות כלכלה)
שר התעשייה והמסחר של פרגוואי גוסטבו לייטה"פרגוואי רוצה ללמוד מישראל אין לשפר את מצב החקלאים"רן אברמסון
שר התעשייה והמסחר של פרגוואיי המבקר בישראל אומר ל"כלכליסט" כי בארצו "מאמינים ברוח יזמות בשוק החופשי ובדמוקרטיה במקביל לתמיכה ממשלתית מסוימת. אבל, ראינו מדינות שניסו לערב את הממשל בשוק הפרטי והן בדרך כלל כושלות"
בית סוהרארה"ב: עובדי בתי סוהר נגד הממשלסוכנויות הידיעות
חמישה עובדים של רשות בתי הסוהר בארצות הברית הגישו תביעה ייצוגית נגד הממשל: טוענים כי לא קיבלו משכורת מלאה - אף שעבדו בזמן השבתת הממשל באוקטובר (כלכלה,עולם)
מקדונלד'סמקדונלד'ס וקטשופ היינץ כבר לאסוכנויות הידיעות
ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס לא רוצה קשר עסקי עם החברה שבראשה עומד מנכ"ל "ברגר קינג" לשעבר ברנרדו היס. וגם: מי המרוויחה העיקרית מההחלטה? (חדשות כלכלה, בעולם)
אמזוןביהמ"ש באילינוי דחה את 'מס אמזון'סוכנויות הידיעות
ביהמ"ש העליון באילינוי קבע כי המס הנגבה מהקונים באמצעות קמעונאי האינטרנט מפר את החוקים הפדראליים. קמעונאי החנויות לקונגרס: התערבו ברגולציה (חדשות כלכלה, מהעולם)
הממשל האמריקני משותק בלי תקציבהממשל האמריקני משותק בלי תקציבynet
הסנאט ובית הנבחרים לא הגיעו להסכמה בנוגע לחוק התקציב בעיקר בשל מחלוקת על תוכנית הבריאות "אובמה-קר" והתוצאה דרמטית: מהבוקר אין תקציב לממשל האמריקני (בעולם)
סטנלי פישר בקריה האקדמית קריית אונוסטנלי פישר נבחר כחבר כבוד במועצה לענייני חוץ בארה"בסוכנויות הידיעות1
נשיא CFR ריצ'רד האס: "אנו נרגשים מאד מהצטרפותו לארגון של מיש שייצר לעצמו מוניטין מזהיר בתחומי האקדמיה, הפיננסיים ולאחרונה גם כנגיד הבנק המרכזי של ישראל"
ברק אובמהאובמה מגמגם: יקבל הצעת רוסיה?יצחק בן חורין, וושינגטון, ynet
נשיא ארה"ב התייחס להצעה הרוסית לפיקוח על הנשק הכימי הסורי ואמר: "זה מה שביקשנו לא רק בזמן האחרון, אלא בשנים האחרונות". והודה כי עשוי להפסיד בקונגרס (בארץ)
כיכר טרפלגר בלונדוןמונרכיה כמנוע לצמיחהד"ר אלי נכט
לציניקנים והמבקרים שבינינו: על פי התחזיות, רק הצאצא המלכותי הטרי עתיד להכניס לקופת המדינה כ-156 מיליון ליש״ט ממזכרות בלבד. כך הופכים מונרכיה למנוע לצמיחה (מאמרים)
סטיב באלמר סטיב בלמר מנכ"ל מיקרוסופטסטיב באלמר הרוויח 770 מיליון דולר רק "בזכות" ההודעה על פרישתוסוכנויות הידיעות
לבאלמר 333 מיליון מניות של מיקרוסופט. מחיר המניה של החברה טיפס שלשום בכ-7%, כך ששווי האחזקה של באלמר עלתה ל-11.563 מיליארד דולר
מייקל בלומברגמייקל בלומברג: רוצים להצליח? ותרו על חופשות - ולכו פחות לשירותיםסוכנויות הידיעות3
ראש עיריית ניו יורק המחזיק בהון של 27 מיליארד דולר, חושף את סוד הצלחתו: "תמיד ניסיתי להיות זה שלוקח הכי פחות חופשות ומוותר על הפסקות שירותים וארוחות צהריים"
לב לבייבמי עומד מאחורי גניבת יהלומי לבייב?סוכנויות ידיעות
מתגברות ההערכות כי כנופיית ה"פנתר הוורוד" הידועה לשמצה, היא זו שעומדת מאחורי גניבת היהלומים והתכשיטים בשווי 40 מיליון יורו (53 מיליון דולר) של לב לבייב בצרפת (כלכלה)
מימין לב לבייב דן גרטלר ו בני שטיינמץהיהלומנים העשירים בעולםסוכנויות הידיעות6
שלושה ישראלים נמנים על עשרת היהלומנים העשירים בעולם בדירוג של CNBC - לב לבייב, דן גרטלר ובני שטיינמץ; אך מיהו היהלומן המוביל בפער ענק מהמקום השני? (כלכלה)
באילו מדינות עובדים הכי קשה?באילו מדינות עובדים הכי קשה?סוכנויות הידיעות4
חושבים שאתם עובדים הרבה? בואו לראות כמה עובדים עמיתיכם במקסיקו, בצ'ילה, בדרום קוריאה, באסטוניה וברוסיה; וגם: כמה מרוויחים שם? • דירוג המדינות של ה-OECD (בעולם)
נשיא איראן הנכנס, חסן רוחאניאיראן מסרבת לשלם חובות עתקדורון פסקין1
הבנק העולמי: איראן צברה חובות של 697 מיליון דולר- ומסרבת לשלם. ראש מרכז הסחר העולמי בטהרן: אי התשלום מוכיח את הניהול הכושל של הממשלה (חדשות, כלכלה בעולם)
דגל ארה"בארה"ב: הכלכלה צמחה ב-2.5% ברבעון הראשוןסוכנויות הידיעות
זאת לעומת עלייה של 0.4% ברבעון האחרון של 2012 ותחזיות אנליסטים לעלייה של כ-3%; הצריכה הפרטית טיפסה ב-3.2% - העלייה החדה מאז סוף 2010
רוצה סיגריה? לא מתחת לגיל 21רוצה סיגריה? לא מתחת לגיל 21סוכנויות הידיעות
עיריית ניו יורק תדון בשבוע הבא בהצעה להעלות את גיל המינימום לרכישת סיגריות מ-18 ל-21. דוברת העירייה: המטרה למנוע מצעירים לפתח את ההרגל (חדשות, בעולם)
הפיגוע במרתוןחשוד בפיגוע בבוסטון נהרגynet
שעות ספורות לאחר ששוטר נורה למוות במכללת MIT שליד בוסטון, פשטה המשטרה על עיירה סמוכה בחיפוש אחר שני חשודים, שהתברר כי הם המבוקשים בפיגוע במרתון
מרכז שחקים ב נתב"גהוכרזו נמלי התעופה הטובים בעולם: בן גוריון במקום ה-100סוכנויות הידיעות
לפי סקר של חברת סקייטרקס בין 395 שדות תעופה, צ'אנגי בסינגפור הוכרז כטוב בעולם בפעם הרביעית ברציפות. נתב"ג במקום ה-6 במזה"ת
מרגרט תאצ'ר'אשת הברזל' מרגרט תאצ'ר נפטרהבלומברג1
מרגרט תאצ'ר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מתה בגיל 87, תאצ'ר, שכונתה "גברת הברזל", לקתה בשבץ מוחי. דובר המשפחה: "הברונית הלכה לעולמה בשלווה" (חדשות, בעולם)
סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידןארה"ב: ג'ו ביידן לא מוותר על שכרוסוכנויות הידיעות
לא מוותר מהר על המשכורת השמנה: יומיים לאחר הודעת הנשיא כי יוותר על 5% משכרו בעקבות הקיצוץ הרוחבי, אמר סגנו כי ינקוט צעד דומה רק אם עובדי משרדו ייפגעו (בעולם)
ברק אובמה בנאומו בארץאובמה יחזיר 5% משכרוסוכנויות הידיעות1
נשיא ארה"ב ברק אובמה החליט להחזיר 20 אלף דולר, שהם 5 אחוז משכרו השנתי לקופת המדינה, לאות הזדהות עם עובדי המגזר הציבורי שספגו לאחרונה קיצוץ בשכרם (בעולם)
רפתניו זילנד: הבצורת הקשה פגעה ביצואנית החלב הגדולה בעולםסוכנויות הידיעות
קבוצת פונטרה הניו זילנדית אחראית לנתח של כ־40% מהסחר הגלובלי במוצרי חלב. שר האוצר: "הבצורת עלולה למחוק 2 מיליארד דולר מהתוצר"
אבטלה מובטלים שירות התעסוקהארה"ב: ירידה מפתיעה במספר התביעות לדמי אבטלהבלומברג
מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה צנח ל-332 אלף בשבוע הראשון של מרץ, הרמה הנמוכה ביותר מזה חודשיים - סימן נוסף להתאוששות שוק התעסוקה בארה"ב
נשיא ארה"ב ברק אובמהאובמה: "הקיצוצים האוטומטיים יפגעו בכלכלה ובשירותים חיוניים"בלומברג
נשיא ארה"ב הגביר את הלחץ על הקונגרס כדי להימנע מקיצוצים אוטומטיים בתקציב בהיקף 1.2 טריליון דולר אשר צפויים להיכנס לתוקף בתחילת מרץ
פריסצרפת תשיב יצירות שנבזזו בשואהבלומברג
צדק היסטורי: צרפת תשיב יצירות אמנות שבזזו הנאצים מיהודים. מדובר ב-2,000 יצירות שנגנבו במלחמת העולם השנייה, חלקן של אמנים גדולים שתלויות עדיין במוזיאונים (עולם)

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

עדכונים
כיכר facebook