סטנלי פישר בקריה האקדמית קריית אונוסטנלי פישר נבחר כחבר כבוד במועצה לענייני חוץ בארה"בסוכנויות הידיעות1
נשיא CFR ריצ'רד האס: "אנו נרגשים מאד מהצטרפותו לארגון של מיש שייצר לעצמו מוניטין מזהיר בתחומי האקדמיה, הפיננסיים ולאחרונה גם כנגיד הבנק המרכזי של ישראל"
ברק אובמהאובמה מגמגם: יקבל הצעת רוסיה?יצחק בן חורין, וושינגטון, ynet
נשיא ארה"ב התייחס להצעה הרוסית לפיקוח על הנשק הכימי הסורי ואמר: "זה מה שביקשנו לא רק בזמן האחרון, אלא בשנים האחרונות". והודה כי עשוי להפסיד בקונגרס (בארץ)
סטיב באלמר סטיב בלמר מנכ"ל מיקרוסופטסטיב באלמר הרוויח 770 מיליון דולר רק "בזכות" ההודעה על פרישתוסוכנויות הידיעות
לבאלמר 333 מיליון מניות של מיקרוסופט. מחיר המניה של החברה טיפס שלשום בכ-7%, כך ששווי האחזקה של באלמר עלתה ל-11.563 מיליארד דולר
מייקל בלומברגמייקל בלומברג: רוצים להצליח? ותרו על חופשות - ולכו פחות לשירותיםסוכנויות הידיעות3
ראש עיריית ניו יורק המחזיק בהון של 27 מיליארד דולר, חושף את סוד הצלחתו: "תמיד ניסיתי להיות זה שלוקח הכי פחות חופשות ומוותר על הפסקות שירותים וארוחות צהריים"
לב לבייבמי עומד מאחורי גניבת יהלומי לבייב?סוכנויות ידיעות
מתגברות ההערכות כי כנופיית ה"פנתר הוורוד" הידועה לשמצה, היא זו שעומדת מאחורי גניבת היהלומים והתכשיטים בשווי 40 מיליון יורו (53 מיליון דולר) של לב לבייב בצרפת (כלכלה)
מימין לב לבייב דן גרטלר ו בני שטיינמץהיהלומנים העשירים בעולםסוכנויות הידיעות6
שלושה ישראלים נמנים על עשרת היהלומנים העשירים בעולם בדירוג של CNBC - לב לבייב, דן גרטלר ובני שטיינמץ; אך מיהו היהלומן המוביל בפער ענק מהמקום השני? (כלכלה)
באילו מדינות עובדים הכי קשה?באילו מדינות עובדים הכי קשה?סוכנויות הידיעות4
חושבים שאתם עובדים הרבה? בואו לראות כמה עובדים עמיתיכם במקסיקו, בצ'ילה, בדרום קוריאה, באסטוניה וברוסיה; וגם: כמה מרוויחים שם? • דירוג המדינות של ה-OECD (בעולם)
נשיא איראן הנכנס, חסן רוחאניאיראן מסרבת לשלם חובות עתקדורון פסקין1
הבנק העולמי: איראן צברה חובות של 697 מיליון דולר- ומסרבת לשלם. ראש מרכז הסחר העולמי בטהרן: אי התשלום מוכיח את הניהול הכושל של הממשלה (חדשות, כלכלה בעולם)
דגל ארה"בארה"ב: הכלכלה צמחה ב-2.5% ברבעון הראשוןסוכנויות הידיעות
זאת לעומת עלייה של 0.4% ברבעון האחרון של 2012 ותחזיות אנליסטים לעלייה של כ-3%; הצריכה הפרטית טיפסה ב-3.2% - העלייה החדה מאז סוף 2010
רוצה סיגריה? לא מתחת לגיל 21רוצה סיגריה? לא מתחת לגיל 21סוכנויות הידיעות
עיריית ניו יורק תדון בשבוע הבא בהצעה להעלות את גיל המינימום לרכישת סיגריות מ-18 ל-21. דוברת העירייה: המטרה למנוע מצעירים לפתח את ההרגל (חדשות, בעולם)
הפיגוע במרתוןחשוד בפיגוע בבוסטון נהרגynet
שעות ספורות לאחר ששוטר נורה למוות במכללת MIT שליד בוסטון, פשטה המשטרה על עיירה סמוכה בחיפוש אחר שני חשודים, שהתברר כי הם המבוקשים בפיגוע במרתון
מרכז שחקים ב נתב"גהוכרזו נמלי התעופה הטובים בעולם: בן גוריון במקום ה-100סוכנויות הידיעות
לפי סקר של חברת סקייטרקס בין 395 שדות תעופה, צ'אנגי בסינגפור הוכרז כטוב בעולם בפעם הרביעית ברציפות. נתב"ג במקום ה-6 במזה"ת
מרגרט תאצ'ר'אשת הברזל' מרגרט תאצ'ר נפטרהבלומברג1
מרגרט תאצ'ר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מתה בגיל 87, תאצ'ר, שכונתה "גברת הברזל", לקתה בשבץ מוחי. דובר המשפחה: "הברונית הלכה לעולמה בשלווה" (חדשות, בעולם)
סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידןארה"ב: ג'ו ביידן לא מוותר על שכרוסוכנויות הידיעות
לא מוותר מהר על המשכורת השמנה: יומיים לאחר הודעת הנשיא כי יוותר על 5% משכרו בעקבות הקיצוץ הרוחבי, אמר סגנו כי ינקוט צעד דומה רק אם עובדי משרדו ייפגעו (בעולם)
ברק אובמה בנאומו בארץאובמה יחזיר 5% משכרוסוכנויות הידיעות1
נשיא ארה"ב ברק אובמה החליט להחזיר 20 אלף דולר, שהם 5 אחוז משכרו השנתי לקופת המדינה, לאות הזדהות עם עובדי המגזר הציבורי שספגו לאחרונה קיצוץ בשכרם (בעולם)
רפתניו זילנד: הבצורת הקשה פגעה ביצואנית החלב הגדולה בעולםסוכנויות הידיעות
קבוצת פונטרה הניו זילנדית אחראית לנתח של כ־40% מהסחר הגלובלי במוצרי חלב. שר האוצר: "הבצורת עלולה למחוק 2 מיליארד דולר מהתוצר"
אבטלה מובטלים שירות התעסוקהארה"ב: ירידה מפתיעה במספר התביעות לדמי אבטלהבלומברג
מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה צנח ל-332 אלף בשבוע הראשון של מרץ, הרמה הנמוכה ביותר מזה חודשיים - סימן נוסף להתאוששות שוק התעסוקה בארה"ב
נשיא ארה"ב ברק אובמהאובמה: "הקיצוצים האוטומטיים יפגעו בכלכלה ובשירותים חיוניים"בלומברג
נשיא ארה"ב הגביר את הלחץ על הקונגרס כדי להימנע מקיצוצים אוטומטיים בתקציב בהיקף 1.2 טריליון דולר אשר צפויים להיכנס לתוקף בתחילת מרץ
פריסצרפת תשיב יצירות שנבזזו בשואהבלומברג
צדק היסטורי: צרפת תשיב יצירות אמנות שבזזו הנאצים מיהודים. מדובר ב-2,000 יצירות שנגנבו במלחמת העולם השנייה, חלקן של אמנים גדולים שתלויות עדיין במוזיאונים (עולם)
יהלומיםשוד יהלומים נועז בשדה התעופהסוכנויות הידיעות3
שוד נועז: שמונה רעולי פנים חמושים יצרו פרצה בגדר האבטחה של שדה התעופה הבינלאומי בבריסל, הגיעו למטוס ותוך דקות יצאו ממנו עם יהלומים - ונעלמו (כלכלה)
נשיא רוסיה, פוטיןרוסיה מובילה ברכישות זהבבלומברג
לפי קרן המטבע הבינלאומית, בעשור האחרון רכש הבנק המרכזי של רוסיה 570 טונות של זהב, שמחירו זינק בתקופה זו ב־400%. "אין ספק שלפוטין יש מזל בעסקים" (כלכלה בעולם)
סיןסין נאבקת בשחיתותסוכנויות הידיעות
ברשות הממשלתית לרדיו הצהירו שפרסומות כגון אלו "הפיצו ערכים שגויים ותרמו ליצירת אתוס חברתי לקוי". האיסור מגיע לאחר קריאות חוזרות ונשנות מצד הנשיא הנכנס שי ג'ינפינג
הנשיא אובמהאובמה רוצה להיכנס לחשבונות הבנק האמריקאיים של הלקוחות הזריםסוכנויות הידיעות1
את היוזמה, הזוכה לתגובות צוננות במגזר הבנקאי, מבקש אובמה להעביר במסגרת הצעת התקציב שלו לשנה הבאה. זאת במטרה לצמצם את היקף העלמות המסים בארה"ב
ישראל במקום ה-1 במחקר ופיתוחישראל במקום ה-1 במחקר ופיתוחבלומברג
דירוג המדינות החדשניות בעולם מציב את מדינת ישראל במקום הראשון במחקר ופיתוח. הדירוג התבסס בין היתר על מחקר, יעילות ופעילות בתחום הפטנטים (כלכלה בעולם)
מכירות הבתים בארה"ב בירידהמכירות הבתים בארה"ב בירידהסוכנויות הידיעות
לראשונה מאז אוגוסט: מכירות הבתים בארה"ב נפלו בדצמבר מעבר לצפוי. המדד שעוקב אחרי חוזי מכירה של בתים קיימים נפל בחודש שעבר ב-4.3%, זאת לאחר שבנובמבר עלה ב-1.6%
אנגלה מרקל קנצלרית גרמניהמרקל לארגנטינה וברזיל: "פתחו את השווקים"סוכנויות הידיעות
קנצרלית גרמניה הזהירה את המדינות: "אסור לחזור לפרוטקציוניזם שאפיין את ימי השפל הגדול של שנות השלושים"

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

עדכונים
כיכר facebook
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הטעות של טראמפ שתפגע באזרחי ארה"ב
ו' בשבט תשעז10