vdra tk,r  yhzr  איציק דדיה
רפתניו זילנד: הבצורת הקשה פגעה ביצואנית החלב הגדולה בעולםסוכנויות הידיעות
קבוצת פונטרה הניו זילנדית אחראית לנתח של כ־40% מהסחר הגלובלי במוצרי חלב. שר האוצר: "הבצורת עלולה למחוק 2 מיליארד דולר מהתוצר"
אבטלה מובטלים שירות התעסוקהארה"ב: ירידה מפתיעה במספר התביעות לדמי אבטלהבלומברג
מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה צנח ל-332 אלף בשבוע הראשון של מרץ, הרמה הנמוכה ביותר מזה חודשיים - סימן נוסף להתאוששות שוק התעסוקה בארה"ב
נשיא ארה"ב ברק אובמהאובמה: "הקיצוצים האוטומטיים יפגעו בכלכלה ובשירותים חיוניים"בלומברג
נשיא ארה"ב הגביר את הלחץ על הקונגרס כדי להימנע מקיצוצים אוטומטיים בתקציב בהיקף 1.2 טריליון דולר אשר צפויים להיכנס לתוקף בתחילת מרץ
פריסצרפת תשיב יצירות שנבזזו בשואהבלומברג
צדק היסטורי: צרפת תשיב יצירות אמנות שבזזו הנאצים מיהודים. מדובר ב-2,000 יצירות שנגנבו במלחמת העולם השנייה, חלקן של אמנים גדולים שתלויות עדיין במוזיאונים (עולם)
יהלומיםשוד יהלומים נועז בשדה התעופהסוכנויות הידיעות3
שוד נועז: שמונה רעולי פנים חמושים יצרו פרצה בגדר האבטחה של שדה התעופה הבינלאומי בבריסל, הגיעו למטוס ותוך דקות יצאו ממנו עם יהלומים - ונעלמו (כלכלה)
נשיא רוסיה, פוטיןרוסיה מובילה ברכישות זהבבלומברג
לפי קרן המטבע הבינלאומית, בעשור האחרון רכש הבנק המרכזי של רוסיה 570 טונות של זהב, שמחירו זינק בתקופה זו ב־400%. "אין ספק שלפוטין יש מזל בעסקים" (כלכלה בעולם)
סיןסין נאבקת בשחיתותסוכנויות הידיעות
ברשות הממשלתית לרדיו הצהירו שפרסומות כגון אלו "הפיצו ערכים שגויים ותרמו ליצירת אתוס חברתי לקוי". האיסור מגיע לאחר קריאות חוזרות ונשנות מצד הנשיא הנכנס שי ג'ינפינג
הנשיא אובמהאובמה רוצה להיכנס לחשבונות הבנק האמריקאיים של הלקוחות הזריםסוכנויות הידיעות1
את היוזמה, הזוכה לתגובות צוננות במגזר הבנקאי, מבקש אובמה להעביר במסגרת הצעת התקציב שלו לשנה הבאה. זאת במטרה לצמצם את היקף העלמות המסים בארה"ב
ישראל במקום ה-1 במחקר ופיתוחישראל במקום ה-1 במחקר ופיתוחבלומברג
דירוג המדינות החדשניות בעולם מציב את מדינת ישראל במקום הראשון במחקר ופיתוח. הדירוג התבסס בין היתר על מחקר, יעילות ופעילות בתחום הפטנטים (כלכלה בעולם)
מכירות הבתים בארה"ב בירידהמכירות הבתים בארה"ב בירידהסוכנויות הידיעות
לראשונה מאז אוגוסט: מכירות הבתים בארה"ב נפלו בדצמבר מעבר לצפוי. המדד שעוקב אחרי חוזי מכירה של בתים קיימים נפל בחודש שעבר ב-4.3%, זאת לאחר שבנובמבר עלה ב-1.6%
אנגלה מרקל קנצלרית גרמניהמרקל לארגנטינה וברזיל: "פתחו את השווקים"סוכנויות הידיעות
קנצרלית גרמניה הזהירה את המדינות: "אסור לחזור לפרוטקציוניזם שאפיין את ימי השפל הגדול של שנות השלושים"
עידן חדש? "נסללה הדרך להסכם סחר חופשי בין ארה"ב לאירופה"עידן חדש? "נסללה הדרך להסכם סחר חופשי בין ארה"ב לאירופה"ארז רומס
נציב הסחר של האיחוד האירופי קארל דה חוחט הצהיר כי גובש המתווה לתחילת המשא ומתן בין הצדדים על הסכם שצפוי להקל על זרימת טריליוני דולרים בין ארה"ב לאירופה. בבית הלבן ובבריסל שמרו על זהירות: "זה לא יהיה פשוט"
אייפון 5'אפל' כבר לא החברה הגדולה בעולםסוכנויות הידיעות
בסוף השבוע פורסם כי אקסון עקפה את אפל והפכה לחברה הציבורית הגדולה בעולם, בנוסף מתברר כי ענקית הטכנולוגיה לא נכנסה לרשימת 10 המותגים האהובים (כלכלה בעולם)
תחזית הצמיחה העולמית ירדהתחזית הצמיחה העולמית ירדהסוכנויות הידיעות
קרן המטבע הורידה את תחזית הצמיחה העולמית ב-2013. על פי התחזית המעודכנת, הכלכלה תצמח ב-3.5% ב-2013 לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3.6%. (כלכלה בעולם)
רמת גן נדל"ן ברמת גן מתחם הבורסה ברמת גןישראל מטפסת למקום ה-39 בדירוג המדינות הטובות לעסקיםסוכנות הידיעות
ישראל שהציגה עלייה של שני שלבים מהשנה שעברה דורגה לפני מאוריטניה וערב הסעודית ואחרי איסלנד וטורקיה. במקום הראשון בדירוג של סוכנות הידיעות בלומברג - הונג קונג ואחריה ארה"ב ויפן
דגל ארה"ב"אשרו התקציב, ולא - אין משכורת"סוכנויות הידיעות
מנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים איים, כי אם התקציב אותו הגיש לא יאושר, חברי בית הנבחרים לא יקבלו משכורת על ידי העם האמריקאי "נכשלו לעשות את עבודתם" (עולם)
חטיפהאלג'יריה: ארגון טרור חטף 41 זריםסוכנויות הידיעות
אנשי טרור תקפו שדה גז בדרום המדינה הצפון אפריקנית והרגו שני אזרחים זרים. בין בני הערובה גם אזרחים אמריקנים הארגון דורש: להפסיק התקיפה הצרפתית (חדשות, בעולם)
ארה"ב: מדד דצמבר ללא שינויארה"ב: מדד דצמבר ללא שינויבלומברג
ארה"ב: מדד דצמבר ללא שינוי; האינפלציה ב-2012 - 1.7%. זאת לאחר שבנובמבר נרשמה ירידה של 0.3%; האינפלציה נותרה בתחום היעד של הבנק הפדרלי (בעולם)
יעריוון: כורתים יערות בשביל להתחמםסוכנויות הידיעות
מחיר הסולר להסקה זינק פי שניים - ונהפך למצרך שאינו בר־השגה עבור משפחות יווניות רבות. תושבים בערים הגדולות מדווחים על עננת עשן האופפת אותן בגלל הסקה מסיבית
טויוטה קאמרי במוסךבגלל תקלות-טויטה תשלם מליארד ד'סוכנויות החדשות
לקוחות אמריקאים של יצרנית הרכב טיוטה טענו כי ערך המכוניות שברשותם ירד כתוצאה מריקול שביצעה החברה לדגמים בהם נתגלו תקלות. טויטה תפצה במליארד ד' (כלכלה)
ארה"ב עולה על גדותיהסנדי: נזק הטבע היקר בהיסטוריהכיכר השבת
ארה"ב מלקקת את הפצעים שהותירה בה סופת ההוריקן סנדי: 14 הרוגים, מיליונים ללא חשמל. הצד הכלכלי: 7 מיליארד דולר לתיקון נזקי הענק. אסון הטבע היקר בהיסטוריית ארה"ב
אייפון 5למרות אייפון 5: התרסקות באפלכיכר השבת3
למרות ההשקה החזקה של אייפון 5, מתרסקת מניית אפל בצורה משמעותית: מאז הההשקה התרסקה מניית אפל משמעותית ובעקבותיה נרשם הפסד של 76 מיליארד דולר (כלכלה)

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

עדכונים
כיכר facebook
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הטעות של טראמפ שתפגע באזרחי ארה"ב
ו' בשבט תשעז10