בקבוקוני שמפו, הסוף?שינוי בענף המלונאות: בקבוקון שמפו - הסוףשירות כלכליסט2
ענקיות המלונאות מאריוט ואינטרקונטיננטל יציבו מעתה במקלחות בקבוקים גדולים המקובעים לקירות; הסיבות למהלך: הכמות לא מספקת והמכסים נופלים לצנרת של המלון (כלכלה)
גיטרות תוצרת גיבסוןענקית הגיטרות 'גיבסון' הכריזה על פשיטת רגלדניאל הרץ1
יצרנית הגיטרות האמריקאית הוותיקה 'גיבסון' הודיעה על פשיטת רגל. החברה תמשיך לפעול גם לאחר התהליך אך חטיבת החדשנות של החברה תיסגר סופית בקרוב (כלכלה)
צפון קוריאה הרעבה יושבת על אוצרות בשווי 10 טריליון דולרצפון קוריאה הרעבה יושבת על אוצרות בשווי 10 טריליון דולרתמר טוניק
הפסגה ההיסטורית שקיימו שליטי צפון ודרום קוריאה עשויה להיות איתות לתחילתו של עידן כלכלי חדש באסיה. לחברות בינלאומיות ממתינות הזדמנויות השקעה מגוונות: ממרבצי זהב, ברזל ונחושת ועד תשתיות רעועות (כלכלה)
ולדימיר פוטיןהאם פוטין הוא האיש העשיר ביותר בעולם‎?שירות כלכליסט3
נשיא רוסיה שנבחר מחדש אמר כי שכרו השנתי הממוצע הוא 112 אלף דולר. ולדימיר פוטין אף פירט שורה של נכסים - אולם יש המעריכים כי הונו מסתכם בהרבה יותר (כלכלה, בעולם)
טירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדטירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדשירות כלכליסט3
הקור והרוח מושכים למדינת הצפונית חברות ומשקיעים שמקימים בה חוות שרתים לכריית מטבעות דיגיטליים. השנה, האנרגיה שיצרכו החוות צפויה לעלות על כל משקי הבית (כלכלה)
82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולם82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולםכיכר השבת
דו"ח חושף שבשנה האחרונה רוב הכסף שנוצר בעולם הגיע לכיסם של אחוז אחד בלבד מאוכלוסיית העולם. על פי הבדיקות הפער בין העשירים לשאר העולם תופח משנה לשנה (כלכלה)
האיש העשיר בעולם חושף את עצמוהאיש העשיר בעולם חושף את עצמוכיכר השבת1
עד כמה האינטרנט שולט על חיינו? הבעלים של ענקית הקמעונאות האינטרנטית "אמזון" הפך להיות האיש העשיר ביותר בעולם, וחוץ מאמזון הוא עושה עוד כמה דברים (כלכלה)
יהלומים גולמיים2 יהלומים של יותר מ-100 קראט נמצאו במכרה בדרא"פשירות כלכליסט1
מדובר ביהלומים בני 177 ו-110 קראט מסוג IIa שנמצאו במכרה לטסנג של חברת Gem Diamonds. יהלומים מסוג זה נחשבים ליקרים ביותר שבנמצא (כלכלה בעולם)
לוטו ארה"ב מגה מיליון418 מיליון דולר מחכים לזוכה בהגרלת הענקשירות כלכליסט2
מדובר בפעם ה-23 ברציפות שבה מתקיימת ההגרלה בארה"ב ואף משתתף אינו מצליח לנחש את כל המספרים שעלו בגורל. ההגרלה הנוספת תתקיים ביום שישי (כלכלה, בעולם)
ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון amazonהעשירים בעולם: בזוס הדיח את ביל גייטסשירות כלכליסט2
הונו של מייסד 'אמזון', ג'ף בזוס, עומד על 99.6 מיליארד דולר, בכך מוקם בזוס בפסגת רשימת העשירים בעולם • ביל גייטס נמצא במקום השני עם הון של 91.3 מיליארד דולר (כלכלה)
אל וואליד בן טלאלמעצר הנסיך כבר עלה לו חצי מיליארד דולרדורון פסקין
האיש העשיר בעולם הערבי מוחזק במעצר בריץ קרלטון בריאד מאז תחילת נובמבר ושווי האימפריה שלו צונח. מנהלי ההשקעות שלו מכרו את אחזקתו בפוקס המאה ה-21 (כלכלה)
מתוך קמפיין של בורסלינו למגזר החרדי, פסח 2017חברת הכובעים "בורסלינו" פושטת את הרגלאלי רוטמן19
מותג הכובעים האיטלקי "בורסלינו" הכריז על פשיטת רגל, לאחר תקופה בה התמודדה החברה עם קושי כלכלי. המהלך לא צפוי להשפיע מיד על צריכת הכובעים הישיבתית (כלכלה)
דגמי המטוס החדשמטוס על קולי חדש יאפשר טיסות זולות יותר ומהירות יותרכיכר השבת
המטוס החדש שעלותו נאמדת ב200 מיליון דולר יהיה ראוי לשימוש באמצע העשור הבא. חברת ג'אפן איירלנס שהשקיעה בפיתוח כ 10 מיליון דולר תהיה מן הראשונות שירכשו אותו
התאומים המאושריםהתאומים שתבעו את צוקרברג, הפכו למיליארדריםכיכר השבת2
התאומים הזהים תבעו מצוקרברג בעלות על חברת פייסבוק והסתפקו בהסדר שהניב עבורם כמה מיליוני דולרים, שאת חלקו השקיעו - וכיום ההשקעה הפכה אותם לעשירים (כלכלה)
קניות בבלאק פריידיילמה קוראים ל"בלאק פריידיי" בשם כל כך רעשירות כלכליסט1
יום שלישי השחור היה כינוי למפולת גדולה בבורסה, ויום חמישי השחור משויך לימים של הפצצות זכורות לשמצה; אז איך דווקא יום שישי השחור הפך לשם נרדף לשפע ונהנתנות?
דוחה בירת קטאררשימת המדינות העשירות ביותר בעולםשירות כלכליסט5
למרות החרם, קטאר היא עדיין המדינה העשירה ביותר בעולם, על פי נתונים של קרן המטבע. אחריה לוכסמבורג, ושוויץ רק במקום תשיעי. ישראל מדורגת במקום ה-37 בעולם (כלכלה)
המקום ה-26: 120 אלף מיליונרים - בישראלהמקום ה-26: 120 אלף מיליונרים - בישראלכיכר השבת2
לא כזה רע פה, כנראה. על פי דו"ח חדש, מדינת ישראל בעלת כמות גבוהה של מיליונרים ביחס למדינות אחרות בעולם. האם כל מי שיש לו דירה ששוויה מיליון דולר נחשב מיליונר? (כלכלה)
וילבור רוספורבס: השר האמריקני שיקר, הוא לא מיליארדרשירות כלכליסט1
דו"ח חדש שפרסם מגזין הכלכלה מעלה ששווי נכסיו של רוס עומד על 700 מיליון דולר, ולא 2.9 מיליארד דולר כפי שדיווח המגזין בשנה שעברה (כלכליסט)
ועידת התחזיות 2015 ליאו ליידרמן"המפסידה העיקרית מהמשבר תהיה ספרד, לא צפוי תיקון חד בשווקים"תמר טוניק
פרופ' ליאו ליידרמן, היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים, בטוח שהמשבר בקטלוניה הוא אירוע נקודתי שלא יוצר סיכון גלובלי. "רק אירוע שיאיים על יציבות העולם, כמו מלחמה כוללת בין ארה"ב וצפון קוריאה, יכול לערער את האופטימיות בשווקים". גורמים ישראליים רבים שמשקיעים בספרד עלולים להינזק
סופית: איסור כולל על מסחר באופציות בינאריותסופית: איסור כולל על מסחר באופציות בינאריותשחר אילן, כלכליסט1
החוק אוסר על ניהול זירות מסחר באופציות בינאריות בישראל, גם אם הוא מופנה לאזרחים זרים, וקובע שהוא יהווה עבירה פלילית שעונשה עד שנתיים מאסר; האוזר: "זירות הסוחר גרמו נזק הרסני וליבוי של האנטישמיות"
בתי העץ של מיקרוספטבמיקרוסופט בנו לעובדים בתי עץ במתחם החברהשירות כלכליסט
ענקית הטכנולוגיה הקימה בקמפוס שלה ברדמונד שלושה בתי עץ שבהם יכולים העובדים להגשים חלום ולעבוד בסביבה קרובה יותר לטבע. "אנשים ממש סופגים את הסביבה" (כלכלה)
מלך סעודיהביקור מלך סעודיה ברוסיה צפוי להניב עסקאות ב-3 מיליארד דולרשירות כלכליסט1
המלך סלמאן מבקר במוסקבה בליווי פמליית אנשי עסקים ונפגש היום עם הנשיא פוטין. על הפרק: הסכם לבניית מפעל פטרוכימי רוסי בסעודיה בהשקעה של 1.1 מיליארד דולר והשקת קרן השקעות באנרגיה בגובה מיליארד דולר
אילוסטרציהשיא כל הזמנים: 16.5 מיליון מיליונרים בעולםאלי רוטמן
מי ייעשר: 63.5 טריליון דולר - זהו סך הסכום האגדי המחזיקים ברשותם כל עשירי העולם, שמספרם רק הולך ועולה, וכעת הוא עומד על לא פחות מ-16.5 מיליון בני אדם (כלכלה בעולם)
ברונו לה מרשר האוצר הצרפתי: נפשט את המיסוי עבור חברות זרותרן אברמסון
בביקורו בישראל השבוע סיפר שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר בשיחה עם כלכליסט על תוכנית ממשלתו לבצע רפורמה במערכת המס. "אנחנו צריכים לעבוד על מיסוי שיעניק יותר תמיכה לחברות סטארט-אפ" (חדשות)
סטנלי פישרסטנלי פישר התפטר מהבנק הפדרלי המרכזיכיכר השבת
סטנלי פישר, מי שהיה נגיד בנק ישראל, הודיע היום על התפטרותו מתפקיד סגן יו"ר הבנק הפדרלי האמריקאי. פישר כתב במכתבו כי הסיבה להתפטרות היא 'אישית' (כלכלה)
מניית טבע התרסקה כעונש על סחיטת החולים?מניית טבע התרסקה כעונש על סחיטת החולים?מתי הורוביץ17
"זה מה שקורה בסופו של דבר כאשר מנהלים מפעל גדול, וגורפים כסף מכיסיהם הדלים של המוני חולים, שחייהם תלויים להם מנגד, ומנצלים את מצוקתם של אותם אומללים" נכתב ב"המודיע" בהקשר להתרסקות מניית טבע. מתי הורוביץ, במאמר מנומק, מסביר למה זה לא נכון (דעות)

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

כיכר facebook
אילוסטרציה
עו"ד זכרי חניאל
משקיע בחו"ל? גם כאן ממתין לך תשלום מס
י"א באדר ב' תשעט1
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הטעות של טראמפ שתפגע באזרחי ארה"ב
ו' בשבט תשעז10