%D7%90%D7%..  %D7%94%D7%..  tbh hvush  אומן
מלאנוקס ביקנעםמלאנוקס נמכרת לאנבידיה ב-6.9 מיליארד דולר
ד' באדר ב' תשעט | 11.03.19
גולן חזני
כפי שנחשף בכלכליסט, הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את העסקה במהלך השעות האחרונות; המחיר משקף פרמיה של 17% על שווי השוק של חברת הטכנולוגיה הישראלית; אנבידיה מעוניינת לחזק את פעילות מרכזי הנתונים, שסיפקה שליש מהכנסותיה ב-2018 (כלכלה)
קקאווהיה גם מה ששימח את המשקיעים - החוזה על הקקאושירות כלכליסט
מול כל הנכסים שמסכמים את השנה בצבע אדום, החוזה על הקקאו סיפק ב-2018 החזר של 28% על ההשקעה – לאחר שמזג האוויר הוביל לירידה בהיצעים (שוק ההון)
אילוסטרציהכמה הפסידו עשירי העולם מתחילת השנה?שיר רייטר, שירות כלכליסט4
2018 נפתחה באופטימיות בשווקים, אבל רווחי השיא של תחילת השנה נמחקו בסערה של החודש האחרון; מי מוביל את ההפסדים, מי דווקא הרוויח, ומה עם הישראלים? פרטים (שוק)
אסוס asosבגלל הנחות הענק: אסוס חותכת את תחזית ההכנסותשירות כלכליסט
ענקית הסחר המקוון דיווחה שהמכירות הידרדרו משמעותית בחודש נובמברת; הנחות הבלק פריידי הורידו את המחירים, אך לא עודדו את הצרכנים להגדיל את סל הקניות (כלכלה)
רבעון שלישי באל על: הוצאות הדלק עלו ב-23%, הרווח ירד ב-16%רבעון שלישי באל על: הוצאות הדלק עלו ב-23%, הרווח ירד ב-16%שירות כלכליסט
חברת התעופה מסיימת את הרבעון עם עלייה קלה של 2.3% בהכנסות ל-641.5 מיליון דולר - הוצאות ההפעלה טיפסו ב-7.4% ל-508 מיליון דולר, 79% מהמחזור; הרווח הנקי עמד על 62 מיליון דולר (כלכלה)
ביטקוין האקרים סייבר קריפטו מטבעות וירטואלייםמכירת חיסול? הביטקוין בדרך ל-4,000 דולרשירות כלכליסט1
המטבע הווירטואלי נסחר בירידה של 9% במחיר של 4,294 דולר – רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2017. ירידות נרשמו גם בקרב המטבעות הווירטואלים האחרים, כך למשל את'ר – המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו לפי שווי שוק – נפל ב-14% ביממה האחרונה ל-139.66 דולר (כלכלה)
ביטקוין בועה פיננסית מטבע וירטואלי קריפטוהמשקיעים חוששים והביטקוין צולל לשפל של שנהשירות כלכליסט
המטבע הווירטואלי הפופולרי מאבד 5.4% ויורד לשווי של 5,238 דולר; האזהרות לגבי עתיד המטבעות הדיגיטיליים מתגברות, ופיצול הביטקוין קאש בסוף השבוע תורם גם הוא לחששות המשקיעים; מאז דצמבר איבד הביטקוין יותר מ70% (כלכלה)
ביטקויןהביטקוין מתרסק מתחת ל-6,000 דולר בלבדשירות כלכליסט2
המטבע הקריפטוגרפי מאבד 8% מערכו ונסחר תמורת פחות מ-5,770 דולר - רמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2017. במקביל הריפל והאת'ריום צונחים ביותר מ-12% (כלכלה)
לב לבייבעבור אימפריית לבייב, שוק ההון - זיכרון רחוקנוית זומר ויניב רחימי, כלכליסט4
לב לבייב, ששמו נכרך בפרשת היהלומים, ידוע כאחד מגדולי אנשי העסקים בתחום; בשנים שחלפו עסקי היהלומים העולמיים נמצאים בדעיכה, ועסקיו דועכים בהתאם (כלכלה)
אהוד ברקאהוד ברק נכנס לעסקי הקנאביס הרפואירחלי בינדמן3
ברק ישתכר כ-35 אלף שקל בחודש עבור 40 שעות חודשיות. אינטרקיור צפויה לשנות את שמה לקנדוק פארמה לאחר שרכשה את חברת קנדוק המחזיקה ברישיון פעיל (כלכלה)
אילוסטרציהשוק המט"ח: הדולר והיורו מתחזקים מול השקלאמיר רוזנבאום
המטבע האמריקאי עולה ב-0.2% ונסחר תמורת 3.585 שקלים לדולר. המטבע האירופי עולה ב-0.3% ונסחר תמורת 4.19 שקלים ליורו; אלומות: "הריבית בישראל לא תעלה השנה וגם לא במחצית הראשונה של 2019" (כלכלה)
שרי אריסון מוכרת את חלקה בבנק הפועליםשרי אריסון מוכרת את חלקה בבנק הפועליםדניאל הרץ
דרמה כלכלית: שרי אריסון מוכרת את השליטה שלה בבנק הפועלים לאחר עשרות שנים בהן החזיקה בגרעין השליטה בבנק. המכירה אושרה על ידי בנק ישראל (כלכלה, שוק ההון)
שווי הפעילות של פלאפון נחתך ב-1.5 מיליארד שקל תוך חצי שנהשווי הפעילות של פלאפון נחתך ב-1.5 מיליארד שקל תוך חצי שנהיניב רחימי, כלכליסט1
השווי עמד בסוף הרבעון השני על 3.9 מיליארד שקל. הסיבה העיקרית: צפי שההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי שעמדה על 57 שקל ב-2017, תעלה ל-61 שקל ב-2022 ולא ל-70 שקל כפי שנכתב בהערכה הקודמת (כלכלה)
מכשיר סודהסטריםפפסי רוכשת את סודהסטרים ב-3.2 מיליארדגולן חזני, שירות כלכליסט1
העסקה המפתיעה נעשית במזומן ואושרה על ידי הדירקטוריונים בשתי החברות • היא עדיין נדרשת לאישור אסיפה כללית וצפויה להיות מושלמת עד לינואר 2019 (כלכלה)
בנק מזרחי דחה הצעה לשלם 342 מ' דולרבנק מזרחי דחה הצעה לשלם 342 מ' דולררחלי בינדמן, כלכליסט
בתום ישיבה סוערת החליט דירקטוריון הבנק לדחות את הצעת ההסדר שהגישו האמריקנים, זאת בעקבות החקירות שמתנהלות נגד הבנק ע"י הרשויות בארה"ב (כלכלה בארץ)
מארק צוקרברג. ארכיוןבעלי המניות: "להדיח את מארק צוקרברג"שירות כלכליסט2
לאחר פרסום הדו"חות המאכזבים של הרשת החברתית לרבעון השני והצניחה שבעקבותיה, חברת ההשקעות האקטיביסטית טריליום אסט מנג'מנט יוצאת למתקפה נגד צוקרברג (חדשות)
רמי לוירמי לוי - בעל השליטה ברשת "קופיקס"נורית קדוש, שירות כלכלסיסט
לוי שהפך לשותף בקופיקס לפני כחצי שנה, החליט לממש כעת את אופציית השליטה ברשת הקפה ויעלה להחזקת 50.01% • במקביל ישלוט ב-30% מסופר קופיקס (שוק ההון)
זה הסכום: מדינת  ישראל שווה 16 טריליוןזה הסכום: מדינת ישראל שווה 16 טריליוןכיכר השבת
בבורסה בתל אביב מנסים להעריך את שוויה של מדינת ישראל על פי שיטת המדידה של הבנק העולמי שפורסמה לפני כמה חודשים. התחשיב יושלם לאחר סקר שיופץ לציבור (כלכלה)
אתר 'וואלה' עומד למכירה: 220 מיליון ש"חאתר 'וואלה' עומד למכירה: 220 מיליון ש"חגולן חזני, כלכליסט
יו"ר בזק שכר את בנק ההשקעות הישראלי Value Base כדי שימכור את אתר החדשות וואלה שעומד בלב תיק 4000. בשבועות הקרובים ייפתח חדר מידע למתעניינים. תג המחיר - יותר מפי שניים משווי וואלה בספרי בזק. הרוכשים הפוטנציאליים: גופי תקשורת ואנשי עסקים שחושקים בהשפעה. בזק און ליין תימכר ב־35—40 מיליון שקל (כלכלה)
דירקטוריון בזק הודיע: בוחן את מכירת אתר וואלה!דירקטוריון בזק הודיע: בוחן את מכירת אתר וואלה!אביב גוטר1
דירקטוריון בזק בוחן את מכירת אתר וואלה! - כך מדווחת הבוקר החברה לבורסה. כמו כן, בוחנת בזק את מכירת חברת הבת בזק און-ליין המספקת שירותי טלמרקטינג לחברות (שוק ההון)
אדוארדו אלשטייןהמיליארדר החרדי מציג: קריסה ארגנטינאיתדרור רייך, כלכליסט7
אדוארדו אלשטיין, שבמשך שנים תרם הון רב לעולם הישיבות, פוגש כעת באופן כואב במיוחד את משבר המטבע בארגנטינה. בעבר הוא הוכיח יכולת היחלצות ממשברים דומים (כלכלה)
אילוסטרציהירידות בבורסה - לאחר הודעת 'נאום נתניהו'אלי רוטמן1
הברוקרים והרוכשים בבורסה בת"א מעריכים ככל הנראה כי צפויה החמרה ביטחונית משמעותית, בפרט על רקע איומי הנקמה של אירן וסוריה על התקיפה הנרחבת אמש (שוק ההון)
מנכ"ל רשות החדשנות בביזמקס. יצירות ונחישות: התפתחות עולם היזמות החרדיkikar.co.il בשיתוף ביזמקס, ק.מ.ח
"החסם העיקרי לצמיחת והתפתחות תחרותית של ענף ההייטק הישראלי, הוא מחסור בכוח אדם איכותי ומיומן למשרות מובילות", כך ציין מנכ"ל רשות החדשנות אהרן אהרן. הדברים עלו במהלך דיון על דרכים לשילוב חרדים בתעשיית ההייטק שנערך במשרדי ביזמקס – מתחם העסקים והחדשנות לחרדים בירושלים, בין הנהלת רשות החדשנות להנהלת קרן ק.מ.ח. (כלכלה, שיווקי)
מארק צוקרברג. ארכיוןעל עצמו הוא יודע לשמור: 9 מיליון לאבטחת צוקרברגשירות כלכליסט
מדובר בזינוק של 53% בהשוואה לשנת 2016, כך לפי דו"ח שפרסמה החברה; סמנכ"לית התפעול זוכה לתוכנית אבטחה בסך 2.7 מיליון דולר
יצחק תשובהתשובה גרף דיבידנד של 472 מיליון ב-2017חזי שטרנליכט1
מכירת 9.2% ממאגר תמר הקפיצה ב95% את הרווח השנתי של קבוצת דלק ל-1.22 מיליארד שקל; בעל השליטה יצחק תשובה, שחלקו עומד על 60.5%, גרף 472 מיליון שקל (בארץ)
סטלה הנדלרפרשת בזק: המנכ"לית סטלה הנדלר פורשתגולן חזני
בצל החשדות הכבדים בפרשת בזק, מנכ"לית החברה סטלה הנדלר הודיעה כי תפרוש מהתפקיד בעוד כארבעה חודשים, חמש שנים לאחר שמונתה לעמוד בראש בזק (שוק ההון)

שוק ההון

שוק ההון עדכוני בורסה, מטבע חוץ וכל הנעשה בעולם ההשקעות, בדגש על עולם העסקים החרדי בסיקור מקיף ומקצועי במדור כלכלה שוק ההון בכיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
עקיבא ויספלד
עקיבא ויספלד
היכן אתם משקיעים את הכסף שלכם?
ב' בכסלו תשעב16
יוסי שוקרון
יוסי שוקרון
מי אמר שרק חרדים נופלים?
ג' בחשוון תשע8