אאא

רבות דובר בכלי התקשורת החילונים אודות הפגנת השנאה וההסתה נגד הציבור החרדי, שהתקיימה אתמול בעיר בית שמש, והתארגנה במשך מספר ימים לאחר הכתבה בה נראית ילדה בת 7 מפוחדת להגיע לבית הספר בגלל קומץ קיצוניים.

אמנם לא מעט פוליטיקאים ובעיקר פוליטיקאיות הגיעו להפגנה, בהם ציפי לבני, לימור לבנת, שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, נתן הורוביץ ואפילו חיים אמסלם.

אך על דבר אחד כולם מסכימים - מבחינת כמות המפגינים ההפגנה נחלה כישלון חרוץ. המספר היה דל ומועט, ופתיחת ההפגנה נדחתה בלמעלה משעה בתקווה להגעת מפגינים נוספים.

ובכל-זאת, לעיתונים החילוניים זה לא מפריע לצאת בכותרות רעשניות ולפברק מספרים שאף בחלומם של המארגנים לא היו. 

- 'הארץ' בכותרת בנושא כותב: "10,000 הפגינו בבית שמש: 'כאן זה לא טהראן'".

- 'ידיעות אחרונות' : "הפתרון של נתניהו לבית שמש - תוכנית החלוקה", ובכותרת המשנה: "'כאן זה לא טהרן' - קראו אמש 5,000 מפגינים בעצרת המחאה בבית שמש נגד הדרת נשים".

- 'מעריב': "אלפי מפגינים בבית שמש קראו להילחם בכפייה הדתית", ובכותרת המשנה: "כ-4,000 אשי התייצבו ברחבת בית הספר לבנות".

- 'ישראל היום': "כ-4,000 הפגינו בבית שמש: ימין, שמאל, חילונים ודתיים - 'מאוחדים נגד אפליית נשים'".

רק העיתונים החרדיים שמרו יחסית על שפיות. 'יתד נאמן' מדווח על "כמה אלפים", 'המודיע' מדווח על "כמה מאות" ובכתבה מציין שהשתתפו 500 מפגינים ו'המבשר' מדווח גם על השתתפו של 500 איש.

ועוד נקודה מעניינת המוכיחה את פניה של התקשורת בישראל: בעת שידור ההפגנה בערוץ השני, הכתב ששידר מהשטח, משה נוסבאום, נראה בשידור משוחח עם ההפקה ואומר להם  כי בשעה טובה הגיעו עוד מפגינים, מתמלא פה קצת..., וזה כמובן שודר בטעות מאחר והוא לא ידע שהוא כבר בשידור.

אז כן, אלו הם פניה של התקשורת בישראל, בשלהי שנת 2011. הגינות עיתונאית.