אאא

הוצאות הניקיון ומשק בית של מעון ראש הממשלה הרשמי בירושלים בו מתגוררים בנימין ושרה נתניהו ושני ילדיהם עמדו על 1.2 מיליון שקל ב-2012. במילים אחרות הציבור שילם כמאה אלף שקל בחודש עבור ניקיון המעון. כך עולה מנתונים שחשף אחר הצהריים משרד רה"מ לאחר שהתנועה לחופש המידע עתרה לבג"צ בדרישה לחשוף את סעיפי התקציב המפורטים של המעון.

מהטבלה המלאה עולה כי הוצאות המזון והאירוח במעון נסקו מ-267 אלף שקל ב-2010 לכ-480 אלף שקל בשנת 2012. סעיף זה כולל בין השאר מימון שפים שבאים לבשל במעון, תקציב עבור גלידה אותו ביטל נתניהו לאחר חשיפתו בכלכליסט וקניית מזון למעון. הוצאות הגינון במעון עומדות מדי שנה על כ-130 אלף שקל בממוצע.

בנוגע להחזרי הוצאות של הזוג הראשון על ביגוד והנעלה, איפור וטיפולי שיער של משפחת נתניהו - הסכום עמד בשנה דאשתקד על 64 אלף שקל. בשנים 2009-2011 הסתכמו הוצאות אלו- שנכנסות תחת סעיף 'דמי ייצוג' - על כ-120 אלף שקל. על אחזקת הבית הפרטי ברחוב עזה שילם הציבור חצי מיליון שקל בשנתיים האחרונות.

ראשית הסיפור באפריל 2011 אז פרסם "כלכליסט" לראשונה כי נתניהו מוביל בהוצאות המחיה של ראשי הממשלה בשני העשורים האחרים. כך למשל ב-2010 הסתכמו הוצאות מעון ראש הממשלה בכ- 2.2 מיליון שקל, כאשר כ-710 אלף שקל מתוכם הוקדשו לניקיון בלבד באותה שנה. תחקיר נוסף שפורסם בתחילת השנה גילה כי החשבון ב-2012 קפץ ל 2.4 מיליון שקל. בסוף השנה הסתבר כי על המעון הוצא כ-3.3 מיליון שקל

החשיפה מגיעה כאמור על רקע העתירה שהגישה אתמול (א') התנועה לחופש המידע, באמצעות עו"ד עופר דורון, כנגד משרד ראש הממשלה, במטרה למסור פירוט של סעיפי ההוצאות בשונים בתקציב מעון ראש הממשלה .