אאא

מכון טכנולוגי חולון (HIT) פותח מסגרת חרדית לקראת שנת הלימודים תשע"ג בה יוכשרו מנהיגים טכנולוגיים לתעשיית ההייטק הישראלית.

מכון טכנולוגי חולון הוסמך על-ידי המועצה להשכלה גבוהה להיות המוסד באזור מרכז הארץ  שקיים תוכנית למודים ייחודית לחרדים חסרי בגרות לקראת תואר בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה. פתיחת מסלול לימודים מיוחד לחרדים במקצועות טכנולוגיים יוקרתיים מהווה שינוי במגמות הלימוד לחרדים שהתרכזו בתחומי הכלכלה, משפטים ומדעי החברה.

המכון מציע מסלול לימודים מיוחד, המיועד לחרדים: לימודי מכינה ולימודי תואר ראשון. המסגרת החרדית במכון מאפשרת לבוגריה לימודים במקצועות הנחשבים למקצועות המבוקשים ביותר במשק הישראלי והוכחו כמקנים יכולת השתכרות גבוהה יותר.

מתוך אמונה בפוטנציאל הטמון באוכלוסייה החרדית מציע מכון טכנולוגי חולון מסלול לימודים לקראת תואר אקדמי בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה המיועד לחרדים המעוניינים להיות חלק מראש החץ  של תעשיית הטכנולוגיה עילית בישראל.

היתרונות בלימודים גבוהים במקצועות ההנדסה:

1. בכבוד ולא בבזוי: מקצועות הנחשבים יוקרתיים המאפשרים כושר השתכרות גבוה ובטחון תעסוקתי בשל הדרישה למהנדסים בשוק העבודה הישראלי.

2. בהיתר ולא באיסור: שלא כמו בלימודי מדעי החברה הרוח ומשפטים מקצועות הטכנולוגים הולמים את השקפת העולם החרדית. מדובר במקצוע נטו למודים של "לכתחילה" ללא כל בעיות הלכתיות הקשורות בתוכן שאינו הולם את השקפה הדתית  .

3. בנחת ולא בצער: מאפשר פיתוח יזמות ופתיחת חברות הזנק, מאפשר מנהיגות טכנולוגית  ועיצוב חיי החברה והכלכלה בישראל.

מכון  טכנולוגי חולון הוא מוסד להשכלה גבוהה מתוקצב המתמקד במחקר והוראת מקצועות ההנדסה והמדעים. הוא מקנה תארים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מתמטיקה שימושית, מדעי המחשב, ניהול טכנולוגיה וטכנולוגיות למערכות למידה כמו כן מעניק הוא מעניק תואר בעיצוב בתחומי עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי ועיצוב תקשורת חזותית. המכון עוסק במחקר עיוני ויישומי, מתוך ראייה רחבה ורב-תחומית של הטכנולוגיה המתקדמת מהיבטיה המדעיים, המקצועיים והכלכליים. המכון מכשיר אנשי מדע, מהנדסים, מנהלים ומעצבים בעלי יכולות גבוהות, המשתלבים בתום לימודיהם בעמדות מפתח בתעשיות הידע ומצעידים קדימה את התעשייה ואת הכלכלה.

כיום לומדים כ-6000 סטודנטים חרדיים בהשכלה הגבוהה בישראל רובם במקצועת שבמדעי החברה ומשפטים. מכון הטכנולוגי חולון יחד עם בית-ספר גבוה לטכנולוגיה בירושלים והטכניון יהיו חלוצים בהכשרת מהנדסים מהמגזר החרדי לחברות ההייטק הישראליות.  המועצה להשכלה גבוהה תעניק תקציב ייעודי למסגרת החרדית במכון כדי להבטיח את הצלחת התוכנית.

המכינה של מכון טכנולוגי חולון המיועדת למגזר החרדי מבוססת על התמחות רבת שנים של מכון טכנולוגי חולון בהכשרת אוכלוסיות מחוסרות תעודת בגרות ללמודים גבוהים בתחומי ההנדסה בהצלחה רבה.

הלימוד במכינה יכלול חניכה אישית שתאפשר לכל תלמיד למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. תלמידים אשר יסיימו את המכינה בהצלחה יוכלו להמשיך את לימודיהם לקראת תואר B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה או מדעי המחשב במסגרת החרדית אשר במכון טכנולוגי חולון,  כמו כן הלימוד הוא בשעות גמישות, מקום הלימודים נגיש מכל נקודה באזור המרכז. התלמידים יקבלו תגבור, סיוע הכולל כיסוי של שכר הלימוד ומלגת קיום, ליווי אישי ותמיכה כלכלית.

בסיום לימודיהם יוכוונו התלמידים לחברות ההייטק ע"י המנגנונים להשמה בתעסוקה אשר במכון הפועלים בהצלחה מזה שנים.

ד"ר עמוס בר-דע בוגר החינוך החרדי ומוביל היום את פרויקט החרדים במכון טכנולוגי חולון טוען כי לא יעלה על הדעת שבעוד מספר שנים הציבור החרדי יהפוך להיות שוליות בשוק העבודה הישראלי. "אם ימשיך הציבור שלנו אשר החליט לצאת לשוק העבודה להעדר מהמקצועות היוקרתיים בהשכלה הגבוהה סופו שהוא יהיה חוטב העצים ושואב המים של החברה הכללית, בצד המהנדס יהיה הנדסאי חרדי, בצד רואה החשבון מנהל חשבונות חרדי, בצד הרופא אח חרדי או עובד סוציאלי וכד'" מתוך הערכה ל"הון האנושי" בקרב המגזר החרדי קורא ד"ר עמוס בר-דע לציבור החרדי להשקיע בהכשרה אקדמית בתחומי מקצועות הטכנולוגיה עילית כדי להוביל ולהנהיג את התעשייה הטכנולוגית בישראל לקדש שם ה' ולא להפך ח"ו ושנהיה לראש ולא לזנב.

לפרטים נוספים נתן ליצור קשר בטלפונים:

03-5026519, 03-5026760, 03-5026683

או להשאיר פרטים בדוא"ל: amos.bardea@hit.ac.il