אאא

המלחמה בגזרת מד"א וארגוני ההצלה החרדים מתחממת. היום יפגשו רבני ארגוני ההצלה עם ראשי חברת ´נטלי´, וזאת במגמה לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה עם החברה ולהפכה כחלופה לארגון מד"א.

חברת נטלי, יחד עם חברות הבת שלה, מעסיקה מאות עובדים בכל רחבי הארץ, ובאחרונה אף זכתה במכרז משרד החינוך למענה עזרה ראשונה לכלל בתי הספר בארץ, זכייה שנותרה בתוקפה על אף עתירות מד"א לבג"ץ. מה שהמציב אותה בהחלט כיריבה למד"א, כזו המסוגלת לספק שירותים בהיקף נרחב.

אם יצא לפועל שיתוף פעולה בין ארגוני המתנדבים החרדים לבין חברת נטלי אל הפועל, עד כדי הפעלת מוקד חירום מקביל למוקד 101 של מגן דוד אדום. הרי שמעתה יוכלו הנזקקים לעזרה לבחור בין מד"א לבין 110 של נטלי, צעד שמשמעותו חיסול המונופול של מגן דוד אדום.

ראשי הארגונים מסבירים, כי גם התועלת לצרכן תהיה עצומה, שהרי מלבד הציוד המשוכלל ביותר, בו מצויידים האמבולנסים של חברת נטלי, הרי שגם מחירי הפינוי והטיפול הינם זולים באופן משמעותי מתעריפי מד"א המופרזים, הנוהגים כיום.

בין לבין נודע, כי כנס הנגד של מד"א שעמד להיערך אתמול בערב, יחד עם כינוס מועצת מד"א, בוטל ללא כל הודעה על מועד חלופי.

מהנהלת אזור כרמל של מד"א, שמנהלה שמעון ביטון הוא העומד מאחורי הכינוס המתוכנן – נמסר, כי המדובר בדחייה טכנית בלבד, ולצרכי התארגנות, וזאת על מנת לערוך כנס גדול יותר במועד אחר.