אאא

המורים בבית הספר התיכון ´פסגה´ בלוד, המומים.

בערב חג השבועות, בעודם עסוקים בהכנות לחג, קיבלו מורי בית הספר מכתבי פיטורים.

עיריית לוד החליטה שבשל קשיים כלכליים אליהם נקלע התיכון הדתי היחיד בעיר, בית הספר ייסגר ותלמידיו יופנו לתיכון ´אורט´ החילוני.

הסערה שפרצה בשל כך לא הצליחה להניא את העירייה מהחלטתה. הורי התלמידים כועסים וממורמרים, לדבריהם, "בחרנו בחינוך דתי, מה פתאום שישלחו את הילדים שלנו לחינוך חילוני?".

מורי בית הספר שהופתעו לקבל מכתב פיטורין בערב חג השבועות, אומרים שהכתובת הייתה על הקיר. העירייה מצידה טוענת שאין שום הצדקה כלכלית לקיומו של התיכון היחיד בעיר. שלא לציטוט אומרים גורמים בעירייה, החינוך החרדי מתפתח משנה לשנה, אין מקום לתיכון דתי בעיר, התלמידים מצביעים ברגליים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מקורות בעירייה מרגיעים את ההורים ואומרים כי כל תלמידי ומורי ´פסגה´, ייקלטו במסגרת התיכון החילוני ´אורט´ שהתחייב ליצור עבורם ´מגמה דתית´ ייחודית שתפעל בשיתוף פעולה עם רשת ´מיתרים´ ותכלול תוכניות לימודים מותאמות לציבור הדתי".

מנהלי מוסדות חינוך חרדיים בלוד וברמלה, אומרים ל´כיכר השבת´: "זה לא סוד שהחינוך הממלכתי דתי בלוד על סף גסיסה, אצלנו הכיתות מפוצצות ובכל שנה אנחנו מוסיפים כיתות נוספות".

מאידך, בגרעין התורני בלוד, המונה כיום למעלה ממאתיים משפחות, מבטיחים להחזיר עטרה ליושנה ולבנות מחדש את החינוך הממלכתי דתי. "כיום", אומרים בגרעין התורני, "אנחנו עדיין עם כיתות של בית ספר יסודי, הילדים שלנו עדיין קטנים, אך בעוד מספר שנים אנו חולמים להקים כאן אפילו ישיבה תיכונית".