אאא

כיפופי הידיים בין הפוליטיקאים בדרך לבחירות או להקמת ממשלה חילופית נמשכים במלוא העוצמה. הערב (שלישי), מגיב שר התחבורה ישראל כץ לדבריו של שר האוצר יו''ר יש עתיד יאיר לפיד שטען אמש כי כל הויכוח הינו בין הפוליטיקה הישנה הכוללת "סחר סוסים" לבין הפוליטיקה החדשה אותה הוא מייצג.

בדבריו, חזר כץ על הטענה כי ח"כ יעקב ליצמן קיבל הצעה להצטרף לקואליציה חילופית בראשות לפיד כבר בקדנציה הנוכחית. יצויין, כי כץ מונה ביום שישי האחרון על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לנהל את המגעים מול הסיעות החרדיות.

"הפוליטיקה החדשה הזדקנה בקצב מואץ.שערה האפיר ואפילו צימחה זקן", עוקץ ישראל כץ בדף הפייסבוק שלו את לפיד וממשיך:  "ח"כ יעקב ליצמן מצהיר שהציעו לו לאחרונה כיבודים כיד המלך תמורת הצטרפות לקואליציה אלטרנטיבית בראשות לפיד. בפוליטיקה הישנה קראו לזה תרגיל מסריח - מעניין איך קוראים לזה היום?".

במסגרת כנס הנבחרים ברשויות החרידות, סיפר ליצמן כי בתקופה האחרונה הגיעה אליו על ידי מתווכים שונים ההצעה להצטרף לקואליציה בראשות לפיד. באחת הפעמים, כך לפי אנשיו של ליצמן, הגורם שנשלח היה איש עסקים המקורב ל"יש עתיד". 

כזכור, שר האוצר יאיר לפיד תקף במסגרת כנס שדרות את הליכוד ואמר כי "זו הפוליטיקה הישנה שמנסה להחזיר אותנו אחורה. מנסה להחזיר אותנו לעסקנות, לסחטנות, למשחקי אינטרסים, לשחיתות שלטונית, לזה שמוכרים את המדינה בשביל הפריימריז ובשביל קבלני קולות, לזה שלאף אחד לא אכפת מהמדינה, כי כל מה שחשוב להם זה הכסא וחברי המרכז וסידורי העבודה אחד לשני".

"הם כל כך מנותקים שהם מובילים לבחירות מיותרות לגמרי ותוקעים את התקציב כבר שלושה שבועות, בזמן שרחובות ישראל בוערים, האלימות משתוללת, ואזרחים לא מצליחים לגמור את החודש" הוסיף לפיד.