אאא

הסכמתו של שר השיכון אריאל אטיאס להקפאת הבנייה ביו"ש, גוררת אחריה הערב, התקפה אישית חסרת-תקדים, מפיו של יו"ר האיחוד הלאומי, חה"כ יעקב כץ - כצל'ה.

"הוא צעיר, יהיר, ריקן ושחצן", אומר חה"כ כץ בשיחה עם 'כיכר השבת', אבל בכך לא מצטננת דעתו: "השר אטיאס הוא דוגמא קלאסית לאדם מנופח וחסר ניסיון ואחריות, ולכן הוא בחירה מצויינת של נתניהו לתפקיד המשת"פ. עם אדם שכזה - ביבי אכן יכול לחגוג".

כצל'ה גם לא מקבל את הטענה, כי השר אטיאס אינו ריבון לעצמו, וכי הוא עושה הכל על פי הוראת רבו הגר"ע יוסף: "ברור לי שהוא משקר את הרב עובדיה יוסף. הרי לא יתכן שהרב עובדיה יודע מה קורה, אם הוא היה מתוודע למצוקת הדיור החריפה והקטסטרופלית הוא לא היה מניח לזה להמשיך אפילו לרגע אחד. מדובר כאן בגזירות קשות וחמורות הרבה יותר מהגזירות הכלכליות, בעטיין נעמדה ש"ס על רגליה האחוריות -בהוראת הרב עובדיה".

על פי כצל'ה אגב, מי שסובל מהקפאת הבנייה, הינו הציבור החרדי בלבד: "בישובים שלנו, בבית א-ל, בעפרה, בשילה, אין בכלל הפסקת בנייה. המדובר בקרקע פרטית והמועצה היא הריבון להוציא היתרי בנייה, יש היתרים ויש בנייה. אין לביבי שום שליטה עלינו. מי שנפגעים הם רק הזוגות הצעירים בציבור החרדי, שאצלו המדובר במכרזים ממשלתיים, שאותם ביבי הקפיא".

ובלי מילה על ביבי, כצל'ה לא מסוגל לסיים: "לא זכורים בתולדות עם ישראל מנהיגים יהודים שהרעו לעמם כנתניהו, והקפיאו באופן מוחלט את הבניה בא"י המקראית ובירושלים. מדובר בשקרן פתלוגי, אדם שהפר ומפר פעם אחר פעם את מילתו. יש מספר 'ביבים' כמספר הדקות בשעה. כל דקה זהו ביבי אחר".