אאא

במשך דורות רבים בשנות גלותו מצא עצמו עם ישראל תחת איומים, פעמים רבות ממש על עצם קיומו. האיומים נבעו מכך שנבחרו מנהיגים שניהלו את מדינתם כעסק פרטי שלהם וכולם מסביב שתקו. לא היה כח לקום. כשכבר קמו - היה מאוחר מדאי.

בעבר הלא רחוק נענו אנשים תמימים לקריאת נביאים שוטים כפייגלין ואיתם לבחור במנהיגים רעים וכך החל שלטונם של שרון ואולמרט. באופן זה התאפשר הגירוש מחבל קטיף וחורבנו. אין כל ספק, שבעוד כמה עשרות שנים ייכלל החורבן ההוא וגירוש 10,000 היהודים ברשימת מעשי הרשעה שנעשו כנגד העם היהודי במשך הדורות.

רק בנס הצילה אותנו מלחמת לבנון השניה, מתוכנית "ההתכנסות" האכזרית שרקם אולמרט.

ובימינו אלה: בשני חטאים גדולים החטיאו ומחטיאים אותנו נביאי השקר הללו: האחד, שהסיתו את הציבור היקר, בעיקרו הציבור הדתי-לאומי, אוהב הארץ הזו, לבחור במועל הסדרתי נתניהו, והשני בשתיקתם הרועמת, כעת, כשמתבררת לעין כל ההונאה הגדולה.

האיש הזה לחש לחישת שרף באוזני שר השיכון אטיאס לבל יצא אף לא מכרז אחד לבניה בחבלי האבות, בירושלים וביו"ש. הנושא לא הובא מעולם לדיון בממשלה או בקבינט.

ראש הממשלה נתניהו מתנהל כמו חליף פחדן. עם התוצאה אי אפשר להתווכח: כמעט שנה תמימה שהוראתו של נתניהו באוזנו של אטיאס בלי ידיעת שריו, מתקיימת. צריך להבין שכל מה שנבנה עתה אושר בעבר וגזירותיו של נתניהו כלפי העם היהודי מתחילות מהיום הראשון לקיסרותו.

פירושה של הקפאה זו היא ניוון התפתחותי. מחירי הדירות בירושלים מרקיעים שחקים. הציבור החרדי והדתי גדל ואין לו היכן לגור. שינוי מגמה כזו אינו אורך יום אחד. מרגע הוצאת מכרזים ועד לכניסת משפחות לדירות עובר פרק זמן של בין 3 ל-4 שנים. ישנם בגצי"ם ושאר חסמים ביורוקראטיים. אין מספר להשלכות ההקפאה בפועל בשנה האחרונה.

בכל התקופה הזו קיימתי שיחות ארוכות עם שרי הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, והמפד"ל. כל השרים ללא יוצא מן הכלל נדהמו מאמירתי כי נתניהו נתן הוראה כזו לשר השיכון. והנה עתה גילה זאת השר אטיאס בקול רם וצלול בראיונות תקשורת שונים. עיתונאי שמאל קיצוניים מדברים על כך בגלוי שלא היה ראש ממשלה בישראל שנתן הוראה גורפת שכזו להקפיא את התפתחות יו"ש וירושלים.

אני קורא לראשי ש"ס ולרבניהם להבין כי עומד בראש המערכת אדם שחדלונו וכישלונו מורידים את מדינת ישראל מטה מטה.

עם זה אשר חווה חוויות חורבן ושואה אינו מוכן לסבול עוד. המציאות המנוונת שאליה נתניהו הכניס את מדינת ישראל הוא מצע גידול לתוכניות מרושעות ואכזריות, שרוקמים כעת פרס וביילין, לא עוד בצנעה, אלא דרך כותרות העיתונים.

פרס חפץ בכל מאודו לחזות בגירושי יהודים נוספים. הוא אוהב ערבים ושונא את מתיישבי יו"ש. זהו אידיאל חייו לרסק לחלוטין את הציבור האידיאליסטי הנפלא הזה. הוא משתמש בראש ממשלה חלש וכולם שותקים. מי יוכל לומר אחר כך שלא היה שותף למעל הזה?

אני מבקש להפסיק מיד את שתיקת הכבשים. אני קורא שוב לשרים יעלון, ארדן, סער, כ"ץ, כחלון, בגין, אדלשטיין, שלום, פלד ושטייניץ ולחכי"ם חוטובולי, נס, לוין, אלקין ודנון: התעוררו לפני שיהיה מאוחר מדאי.

מגמת נתניהו היא לקעקע את ציבור החרדי והדתי אשר נתן לו את על מגש של כסף את ראשות הממשלה בהצבעה בו ובמפלגתו ובתמיכה קואליציונית כעת. הוא יודע שבעוד מספר שנים יתפוס הציבור הדתי לאומי והחרדי את הנהגת המדינה בשל ריבויים הדמוגראפי והשתלבותם בכל מערכות המדינה: ביטחון, התיישבות, חינוך והייטק. ידיעה זו מעבירה אותו על דעתו. הוא משתמש באנשים טובים מתוך הציבור הזה עצמו כדי להפילו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ולציבור החרדי והדתי אני קורא: הרימו ראש! אתם  הציבור העתיד של המדינה הזו, בכמות ובאיכות. צאו ורכשו דירות בשכונות ירושלים, השתלטו על השכונות החילוניות. לכו לבית הכרם, לקרית מנחם ולקרית יובל. כך תכריחו את ראש הממשלה לחדש את הבניה בביתר עלית, בגבעת זאב ובתל ציון, בחומת שמואל (הר חומה), בפסגת זאב ובנוה יעקב.

אם הכבשים כולן שותקות על ייבוש הבניה בארץ הזו, אולי הישועה תצמח מביתו של נתניהו עצמו. נתניהו סיפר לי שבנו אבנר מתחזק ביהדות ובאהבת הארץ. אולי הבן יפנה לאביו וישאלהו: "אבא! מה אתה מעולל לעם ישראל? איך יתכן שאסור ליהודים לבנות בארץ רק בגלל שהם יהודים?".

דע לך אבנר, שנות שלטון אביך תיזכרנה כשנים אפילות לעמנו. אביך יכנס לרשימה של גדולי גוזרי הגזירות על יהודים רק בגלל דתם ואמונתם.

ולמי שמודאג אומר: אכן נתניהו צודק בדבר זה: לא ירחק היום שבו נראה ראש ממשלה שומר מצוות וירא-שמים. כמוהו יהיו גם שר הביטחון, שר החוץ וכד'. בצה"ל נראה יותר ויותר אלופים חובשי כיפות. הציבור שלנו הוא ציבור איכותי, גדול ומתרבה. החינוך שלו הוא החינוך המוביל והמצליח ולכן בקרוב הוא ינהיג את המדינה. מסיבה זו אנו מרכזים מאמצים עצומים בימים אלו ממש, ללכד סביבנו את כל כוחות ההנהגה החיוביים הקיימים על מנת שנוכל לתת מענה מנהיגותי לחוסר הקיים.