אאא

דרישתו של השר אריאל אטיאס וסיעת ש"ס לתוספת של 200 מיליון שקלים למשרד השיכון, המגובה באולטימאטום ש"סי לטרפוד התקציב, מקבלת באופן לא מפתיע, חיזוק מחבר הכנסת הרואה עצמו כדואג האחרון למצוקת הדיור בציבור החרדי.

המדובר כמובן בח"כ יעקב כץ – כצל'ה. בחודשים הספורים מאז הקמת הממשלה, עומד כצל'ה כמוכיח היחיד בשער ומתריע על הקטסטרופה העומדת לבא על הציבור החרדי, באם לא יתעשתו נציגיו וילחמו בהקפאת הבנייה בהתנחלויות.

הרקע כמובן הינה דרישת הממשל האמריקאי להקפאה מוחלטת של כל הבנייה ביש"ע, מה שהביא לעצירת תכניות הבנייה בערים החרדיות ביתר, מודיעין עילית, פסגת זאב ותל ציון. הנציגים החרדים "הבינו" את המצוקה אליה נקלע נתניהו אל מול ממשלו של אובמה ולא לחצו יותר מדי בנושא. את החלל הייצוגי הזה מיהר כצל'ה למלא.

כעת, בעקבות דרישתו של אטיאס המיועדת לפתרון מצוקת הזוגות הצעירים, מזדרז כצל'ה לגבות את הדרישה ואומר: "מתפקידיו המרכזיים של שר השיכון לדאוג לצעירים בציבור החרדי. רוב הנישאים שם לא מסוגלים לרכוש דירה בין זולה בין יקרה, למעט בביתר, בקרית ספר ובגבעת זאב", והוא גם מזכיר: "נוכחנו שכשש"ס רוצה ועומדת על דעתה, היא משיגה את מה שהיא רוצה".

וליתר ביטחון פונה כצל'ה גם לזוגות צעירים ולהוריהם בציבור החרדי: "פנו ללא הרף לנציגיכם בכנסת בצורה בדואר ובטלפון, שיודיעו באופן אולטימטיבי שלא יעבירו את חוק ההסדרים עד שיוקצה תקציב לבנייה מיידית של 5-6 אלפים דירות ביישובים הנ"ל, מה שיפתור במקצת את בעיית הזוגות הצעירים".