אאא

בשבוע שעבר התקיימה באיצטדיון רמת גן הופעת ענק בהשתתפות רבבות בני נוער, של להקת גויים. ההופעה שההכנות אליה לוו בחילול שבת רחב היקף, הקפיצו את העסקן ר´ מנחם כרמל, המועמד מספר שבע של יהדות התורה לכנסת.

כרמל הגיש תלונה במשטרת דן ובה התלונן על חברי הלהקה שפגעו באווירת השבת. כרמל גם הבטיח כי יפעל להכללת איצטדיון רמת גן לתחום שיפוטה של עירו.

לטענת כרמל, בשבת אחר הצהריים נשמעה בבני ברק מוזיקת פופ רועשת. "אנשים לא הבינו מאיפה זה בא ועברו מרחוב אחד לשני לחפש מי השכן שהדליק רדיו בשבת ובקולי קולות, אבל אז קלטנו שמדובר בהרבה יותר מזה", סיפר, "בבית שלי פשוט לא הצלחנו לשמוע אחד את השני מעוצמת הקולות, ובכל בני ברק שמעה את הדבר הזה".

מבירור שערך בצאת השבת הבין כרמל כי מדובר בניסוי כלים של אותה להקה שקיימה, כאמור, את ההופעה למחרת היום. כרמל לא בזבז זמן מיותר וניגש להגשת התלונה.

"בעבר אזור אצטדיון רמת גן ופארק הירקון כולו היו שייכים מוניציפאלית לבני ברק", מזכיר כרמל, "אבל פרנסי העיר החליטו לוותר על השטח משום שלא רצו שיהיה אצטדיון בבני ברק. בהסכם שנחתם עם רמת גן סוכם שלא יהיו בשטח זה חילולי שבת. כעת לא רק מחללים שבת, אלא גם מפריעים לבני ברק?".

הרב כרמל אומר ל´כיכר השבת´: "המעבר של האיצטדיון מבני ברק לרמת גן נעשה בחוזה, על ידי אבות העיר שלא רצו איצטדיון בתוך עירם. אם העניין לא ייפסק נאלץ להסדיר זאת חוקית ולהחזיר את השטח לידי בני ברק ולהחיל עליו את כל החוקים של העיר".