אאא

בגיליון האחרון של המגזין 'במחנה', מתבשרים החיילים החרדיים כי צה"ל החליט שבעשרה בסיסים יבושל המזון לחרדים בסירים נפרדים.

יתרה מכך, השבועון מדווח כי צה"ל שוקל להפוך את כל חדרי האוכל בבסיסי צה"ל לכשרים למהדרין.

הסיבה לכך נובעת לדברי השבועון מכך שיותר ויותר מתגייסים מקרב המגזר החרדי דורשים את האוכל בכשרות מהודרת.

נכון להיום מדווח המגזין כי בבסיסים הבאים הופעלו מטבחים נפרדים לחיילים החרדיים: מחנה פלמחים, בה"ד חיל הים, בסיס מודיעין באזור המרכז, בסיס ההדרכה של חיל המודיעין, בית-הספר ה"טכני" של חיל האוויר, בסיס חצור ומחנה תל נוף.

יצויין כי ישנם בסיסים רבים המקבלים את המזון מקייטרינג פרטי, בבסיסים אלו מקבלים החיילים החרדיים חמגשיות סגורות בהשגחה מהודרת.

חיילים חרדיים ששירתו בזמן האחרון בצה"ל, אומרים ל'כיכר', כי ברוב המקרים אין בעיה של כשרות מהדרין, "להיפך, ניכרת מגמה ללכת לקראתנו בעניין האוכל. הבעיה היא בשטח ובבסיסים לא מוסדרים, שם היו בעיות בשנת השמיטה ובעקבותיה".

בשל העלות הגבוהה יותר של המזון בכשרות מהדרין, שוקלים בצה"ל להפוך את כל המטבחים לכשרים למהדרין, מה שיוזיל את עלויות המזון.

יצויין, כי כמעט ולא קיימת בעיה באוכל הנכנס לבסיסים, הבעיה היא במטבחים עצמם בשל בורות של טבחים וחיילים אחרים העושים את תפקידם במטבחים.

יוסי, מילואמיניק מאלעד אומר ל'כיכר': "הבעיה היא במטבח עצמו, לא באוכל שמגיע לבסיס. הפתרון שמצאתי היה לסגור את הכלים שהבאתי מהבית בארון נפרד ולשטוף אותם לבד. הרי במילא נתנו לנו אוכל באריזות סגורות עם פלומבה של הרב רובין".