אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד הסיקריק יוסף מאיר חזן אל בית המשפט השלום בירושלים.

חזן נאשם בתקיפת שוטרים, התפרעות ובתקיפה בנסיבות מחמירות.

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט מתארת הפרקליטות את האישומים נגד חזן: "ביום 13.4.2011 סמוך לשעה 20:30 המתלונן, ח' וילדיהם הקטינים שהו בביתם שבהקדש, קבוצה של כ-70 עד 100 אנשים ובראשה שלום ברוך רוסט ("להלן – "רוסט") הגיעה סמוך לביתו של המתלונן והתקהלה במקום (להלן – "המתפרעים"). רוסט נשא נאום העוסק בסכסוך שתואר ברקע הכללי לעיל, עם סיום הנאום כאמור, החלו המתפרעים, ליידות אבנים לעבר דלת ביתו של המתלונן במשך כשעתיים. כמו כן, שפכו תכולת פחי אשפה על דלת ביתו של המתלונן.

"בהמשך, הגיע הנאשם להתפרעות והצטרף אליה. אדם שזהותו אינה ידועה למאשימה שבר את שני החלונות שמעל דלת הכניסה לביתו של המתלונן, זאת באמצעות שימוש במוטות ברזל. כל זאת בעוד הנאשם עומד לידו וצופה בו".

כתב האישום ממשיך לתאר את מה שהתרחש: "בשלב זה הנאשם הכניס לתוך כיס המעיל של אותו אדם מיכל בצבע שחור. בהמשך, הנאשם הביא כיסא ושם אותו סמוך לחלונות הבית שנשברו. על הכיסא עלה אדם נוסף, שזהותו אינה ידוע למאשימה, וריסס חומר מתוך מיכל דרך החלונות השבורים לתוך ביתו של המתלונן.

"בעקבות הריסוס, המתלונן וח' חשו בהלה רבה, ולקחו את ילדיהם הקטינים לעבר קצהו השני של הבית והושיבו אותם על אדן החלון על מנת שישאפו אוויר.

חומר בעיניהם של ילדים קטנים

"הנאשם וילד נוסף שזהותו אינה ידועה למאשימה, הגיעו לקצה השני של הבית. הילד טיפס על כתפיו של הנאשם, וריסס חומר לתוך ביתו של המתלונן, דרך החלון, כאשר בצידו השני יושבים ילדיו הקטינים של המתלונן. החומר שרוסס פגע בפניהם של הילדים הקטינים. כתוצאה מריסוס החומר ח' והילדים הקטינים השתעלו והקיאו מספר פעמים".

הדרמה בשלב זה מגיע לעיצומה: "כוחות של מד"א וכוחות יס"מ נאלצו להגיע ולחלץ את ח' והילדים הקטינים. המתקהלים המשיכו להתפרע, ויידו אבנים גדולות בגודל של סלעים לתוך ביתו של המתלונן. הם אף ניסו לפגוע במתלונן באמצעות מוט ברזל שהכניסו דרך דלת הבית שנפרצה על ידם.כוח של מג"ב שהגיע בהמשך חילץ את המתלונן מביתו.

"כתוצאה ממעשי המתפרעים, נהרס ביתו של המתלונן עד היסוד. המתלונן, ח' והילדים הקטנים לא שבו לביתם שבהקדש מאז האירוע שתואר לעיל. במעשיו, תקף הנאשם שלא כדין את המתלונן, את ח' ואת הילדים הקטינים, כשהיו נוכחים שניים או יותר שחברו יחד לביצוע המעשה, בידי אחד או אחדים מהם. כמו כן, השתתף הנאשם בהתקהלות אסורה, שהתחילו לבצע בה את מטרתה בהפרת השלום שיש בה כדי להטיל אימה על הציבור".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך כתב האישום מתוארים רגעי המעצר והדרמה בשכונה: "ביום 22.11.2011 ולאחר ניסיונות מרובים שלא צלחו לעצור את הנאשם, הגיעו שני בלשי משטרה חיים ועודד לרחוב יחזקאל 2 שבירושלים, על מנת לעצור הנאשם. הנאשם סירב למסור תעודת זהות וכן את פרטיו המלאים, משכך הודיעו לו הבלשים שהוא מעוכב. הנאשם ניסה להכות באמצעות מכת אגרוף את עודד, אך הלה הצליח לחמוק. הנאשם החל לרוץ לעבר הכביש במטרה להימלט. הבלשים אחזו את הנאשם והודיעו לו שהוא עצור. הנאשם התנגד, הניף את ידיו לכל עבר, והיכה באמצעותן את הבלשים, וכן בעט בעודד.

מעצר נוסף

"חיים הצליח להפיל את הנאשם לרצפה, אך הנאשם המשיך בשלו, התנגד והיכה את הבלשים. בהמשך התאספו אנשים שזהותם אינה ידועה למאשימה, וניסו לשחרר את הנאשם מאחיזת חיים. המתקהלים היכו את הבלשים במכות אגרופים, בעוד הנאשם ממשיך להתנגד למעצר ולהכות את הבלשים.

"בהמשך הגיעו בלשים נוספים על מנת לבצע את מעצרו של הנאשם. כתוצאה מהאמור לעיל, התנפחה אחת מאצבעותיו של השוטר חיים וכן נגרמו לו שריטות מעל בית החזה. במעשיו, תקף הנאשם שוטרים כשהם ממלאים תפקידם כחוק, כאשר התכוון להכשיל את השוטרים בתפקידם או למנוע או להפריע להם מלמלאם"

בתוך כך, יעקב משה קוסמן שנעצר בתחילת השבוע שוחרר היום בתנאים מגבילים.

במהלך דיון בעניינו של יוסף מאיר חזן הגיע חמיו ר' אורי סופר לדיון והוזמן לתשאול במשטרה. כשהגיע לתשאול. הוא נעצר על ידיהמשטרה להמשך חקירה.