אאא

והנה הבשורה המרכזית מבית מדרשו של חגי הוברמן כתב 'המבשר': מה לעשות עם בעיית העובדים הזרים? זו ההזדמנות לגייר אותם, ולהעשיר את עם ישראל בעוד כמה עשרות אלפי 'יהודים'...

את בשורתו זו, לא מפיץ כמובן חגי הוברמן בעיתון 'המבשר', אלא בביטאון הדת"ל 'מצב הרוח' שבבעלותו של יו"ר המפד"ל בפתח תקווה מוטי זפט. מדובר בעלון המזוהה עם חוגי ה'לייט' בציונות הדתית, כמו שאול יהלום למשל, שאף כותב בעלון מדור בענייני אוכל (איך לא...).

במאמר המלא שהתפרסם ביום שישי האחרון, מלין הוברמן על העובדה, כי בשיג ושיח הציבורי שהיה נחלתנו בשבוע שעבר בעניין בעיית העובדים הזרים, לא השמיע אף אחד את הפיתרון המעשי ביותר: לגייר את כל העובדים הזרים, הם וילדיהם, כתנאי לקבלת האזרחות.

מה שיותר מעניין, הינה העובדה שהכותב מכיר בכך, כי שלל הסודנים והאפריקאים למיניהם "לא בדיוק ישמרו אחר כך תורה ומצוות", אלא שלדעתו זה כלל לא מעכב: "אל תצפו לכך שרובם אח"כ יהיו שומרי מצוות, הרי ידוע שגרים רבים אינם כאלו, ובכל זאת הגיור שלהם תקף".

הוברמן, המשמש ככתב הצבאי של 'המבשר', מופיע בביטאון 'שלומי אמונים' תחת שם העט ח. בן אפרים. במקביל עורך הוברמן גם 'מצב הרוח' של זפט, שם כנראה הוא "מבשר" את מטענו האידיאולוגי האמיתי.

למותר לציין, כי המדובר בכתב צבאי המסקר את הנעשה בענייני צבא וביטחון, ואינו מתפקד ב'המבשר' על תקן 'הוגה דעות', כזה שהעיתון חייב להתנצל על דעותיו. ולמרות זאת, ידיד ובכיר במערכת העיתון עימו יצרתי קשר בעניין, נפגע מאוד מעצם הכוונה לפרסם את הסיפור. ידידי, באמת שזה לא נגדכם, זה פשוט לידיעתכם.