אאא

גידול של עשרות אחוזים בגיוס צעירים חרדים למסלול הנח"ל החרדי: בסוף השבוע שעבר (יום ה') התייצבו כמאתיים נערים בבסיס קליטה ומיון בתל השומר לגיוס למסלול 'נצח יהודה'.

גדוד הנח"ל החרדי הוקם בשנת 1999 אז מנה כ-35 חיילים. כיום גדוד נצח יהודה מונה מעל ל-500 חיילים קרביים והוא הגדוד הקרבי הגדול ביותר בצה"ל. בנוסף לגדוד הקרבי ישנם עוד מספר מסלולים המאפשרים למתגייסים אשר אינם בעלי פרופיל קרבי להשתלב בשירות משמעותי בצבא, בהם מפעילי ציוד מכני הנדסי בחיל האוויר, ומכונאי רכב המסייעים בהפעלת מערך הג'יפים של צה"ל או השתלבות במערך הטכני – מנהלתי של גדוד נצח יהודה. 

בנוסף על מסלולים אלו, במחזור זה נפתחה פלוגת 'מגני הנגב' אשר תפקידה כפי שמציין אתר חיל האוויר "להגן על בסיסי חיל האוויר.

"בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה ברמת התעוזה של המסתננים ובהיקף פעילותם", מספר סא"ל איתן מלכה, ראש ענף הגנה קרקעית בחיל-האוויר. "כבר לא מדובר באירועים אקראיים ובודדים, אלא בתנועה מסודרת ומאורגנת היטב. האויב מבין את חשיבות הבסיסים מבחינת אמצעי הלחימה והאמצעים הנמצאים בהם וגם אנו מבינים זאת. לכן דרוש כוח מגן מקצועי ומיומן יותר שיתמודד עם האיום הזה".

גורמים העוסקים בשילוב חרדים בצה"ל מציינים בסיפוק כי מחזור גיוס זה הראה גידול של כ-30% עשרות אחוזים בכמות המתגייסים ממחזור הגיוס הקודם שמנה בערך כ-150 מתגייסים חדשים לגדוד.

"השירות קרבי ומאתגר, לא לחינם זכה הגדוד בפרס מצטיין אוגדת יהודה ושומרון לשנת 2012. יחד עם זאת לא קרה שפספסנו אפילו פעם אחת תפילה במניין" סיפר דוד, המשרת כשנה וחצי בגדוד "הרבנים וצה"ל עושים הכל בכדי שנוכל לשמור על אורח חיינו החרדי גם בצבא וניכרת ההצלחה".