אאא

בחסידויות רבות כמו גם בהיכלי הישיבות, מצטרפים בימים האחרונים רבבות מבני הציבור החרדי לתפילות ולאמירת פרקי תהילים לשמירת עם ישראל ולהצלחתם של חיילי צה"ל בהגנה על אזרחי ישראל.

בחסידות סערט ויז'ניץ שבחיפה הודיעו הגבאים כי לרגל המצב הקשה השורר בארץ תתקיים היום (ראשון) תפילת רבים בבית המדרש הגדול ברמת ויז'ניץ בשעה 22:00 בלילה, זאת לאחר לימוד שיעורי תורה ברבים. בחסידות מציינים כי בהוראת האדמו"ר ייאמרו ברוב עם פרקי תהילים וכן תפילת "אחינו כל בית ישראל".

גם במרכז חסידות סאטמר בבני ברק נאמרו ביום שישי ובשבת קודש פרקי תהילים בבתי הכנסת של החסידות. בבית המדרש שברחוב קדושת יום טוב בעיר התאספו כחצי שעה לפני השבת מתפללים רבים שקראו יחד פרקי תהילים.

בבית המדרש השני בשכונת זכרון מאיר התקיימו תפילות ברוב עם בצהריי יום השבת, כשגם באירוע זה התפללו כולם להצלחת המערכה בדגש על כך שלא יהיו חלילה נפגעים בנפש ובגוף.

גורמים בחסידות מסבירים כי זוהי עמדתה של סאטמר משכבר הימים. "אנחנו בניגוד לאנשי נטורי קרתא ושאר הקיצונים ההזויים חלילה לא רוצים לראות במפלתם של ישראל. יש הבדל בין המישור הרעיוני של ההתנגדות לציונות ממנו איננו זזים כמלוא נימה לבין התפילות שלא ייהרגו יהודים ושאויביו של עם ישראל לא יצליחו בתוכניותיהם הזדוניות".

"אין לערבב בין השניים" אומרים גורמים בחסידות, "גם האדמו"ר בעל ה"דברי יואל" זצ"ל סבר כי בשעת מלחמה אין לומר מילה. ניתן להתנגד לרעיון הציוני בתקיפות אך מנגד לשאת תפילה למפלתם של שונאי ישראל".