אאא

לאחר שבשבוע שעבר אושרו תכניות הבנייה לישיבת "עטרת ישראל" במגרש בשכונת הר נוף בירושלים בפעילותם של מ"מ ראש העיר ויו"ר וועדת התכנון והבנייה קובי כחלון ואליעזר ראוכברגר יו''ר סיעת יהדות התורה בירושלים, נכנסו השניים הערב (חמישי) למעונו של חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי ר"י עטרת ישראל.

במהלך הפגישה התברכו השניים מהרב לקראת השנה החדשה, כאשר הגרב"מ מנצל את ההזדמנות ומודה להם בחום על פעילותם למען אישור תוכנית בניית מבנה הקבע של הישיבה בשכונת הר נוף.

כזכור, לפני 4 חודשים בשל קשיים והתנגדויות השכנים ירד נושא אישור תוכנית הבנייה מסדר היום של הוועדה והיה נדמה כי הגולל נסתם על הקמת המבנה החדש של הישיבה הוותיקה.

לאחר שיחות שניהל ראוכברגר עם כחלון שהסביר לו את חשיבות העניין, הגיע כחלון יחד עם ראוכברגר לפגישה חשאית באישון ליל בביתו של הגרב"מ אזרחי, כשבאותה פגישה התחייב כחלון כי יעשה את כל המאמצים לאשר את התוכניות, כך נודע ל"כיכר השבת".

הערב, הגיעו השניים לסגור את המעגל לאחר אישור התוכניות הפועל. כחלון אמר להגרב"מ במהלך הפגישה כי הוא מרוצה מכך שזכה לעזור ולסייע ללומדי תורה ובפרט לישיבת עטרת ישראל הסובלת מצפיפות איומה. "אבא שלי לימד אותי שצריך לחטוף מצוות ולכן פה ניצלתי את ההזדמנות לאסוף זכויות".

הגרב"מ אזרחי הגיב ואמר לכחלון כי הוא איש עם אמונה חזקה, "הבטחת ועמדת במילה שלך. השם יעזור שתתברך מהשמים".