אאא

מתפייסים? שבועות אחדים אחרי תחילת שנת הלימודים, במהלכה תקפו חברי הכנסת החרדים מ'דגל התורה' בחריפות רבה את ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וסגנו צביקה כהן מש"ס, נפגשו הצדדים לפגישת פיוס בביתו של חבר הכנסת אורי מקלב בשכונת רמות בבירה.

בשעה 21:40 נכנסו בזה אחר זה חברי הכנסת משה גפני, יעקב אשר וראש העיר ניר ברקת אל ביתו של מקלב, שם דנו הצדדים במשך שעתיים על כל הסוגיות שנמצאות במחלוקת ביניהם מאז הוקמה הקואליציה.

ל"כיכר השבת" נודע כי הפגישה התקיימה לבקשת חבר הכנסת אורי מקלב, לאחר שזה פגש את הראש העיר במהלך אירוע שנערך בעירייה.

"ניר ברקת שאל את מקלב מדוע הם כועסים עליו בתקשורת ולא מגיעים לדבר איתו ישירות", סיפר גורם המעורב בפרטים בשיחה עם "כיכר השבת", "ומקלב השיב כי הוא מוכן לארגן פגישה עם כל חברי הכנסת של 'דגל התורה' וכך היה".

צפו: גפני תוקף את ברקת ואת המשת"פים שלו

הפגישה שהתקיימה ללא נוכחות עוזרים, עסקה כאמור בנושאים שנמצאים במחלוקת בין הצדדים. "חברי הכנסת קבלו על כך שראש העיר לא משתף את נציגי הסיעה בניהול העיר. עוד הם מתחו ביקורת בפניו על כך שהוא לקח להם תיק החינוך בשביל צביקה כהן מש"ס", סיפר גורם על שהיה בפגישה.

לדבריו, "הם טענו כי מאז שהתיק נלקח מידיהם הם לא שותפים לדיונים המתנהלים בנושא החינוך בירושלים".

בין הצדדים ישנו וויכוח עז שניטש כבר כמה חודשים ועליו מסרבים הצדדים להתפשר והוא נושא החינוך בשכונות המעורבות כדוגמת שכונת קריית יובל שבה לדברי הנציגים החרדים ישנן בעיות קשות בגני הילדים הנמצאים בתנאים מחפירים.

 (צילום ארכיון: פלאש 90)
(צילום ארכיון: פלאש 90)
הגדלה

בפגישה השיב להם ברקת כי "הוא בעד שיח פתוח בין הצדדים וכי אין לו בעיה עם החרדים וכי בנושא השכונות המעורבות הוא מוכן לשמוע הצעות נוספות".

בסביבתו של ברקת אישרו ל"כיכר השבת" את קיום הפגישה של ראש העיר עם חברי הכנסת של דגל התורה, אך סירבו בתוקף להתייחס לנאמר בה. לדבריהם "מדובר במפגש שנערך לבקשת חברי הכנסת, לצורך העמקת שיתוף הפעולה לדיון מעשי בצרכי הציבור החרדי, תוך הבנה הדדית לצרכים השונים של העיר ירושלים. השיח המשותף יימשך מתוך כבוד והערכה רבה ומתוך רצון לגשר על פערים קיימים ולהגיע לפתרונות לטובת כלל תושבי ירושלים".