אאא

ארבעה חודשים לאחר הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל שבו נהרגו ארבעה בני אדם, בהם בני הזוג עמנואל ומירה ריוה מישראל, על ידי המחבל מהדי נמוש, המוזיאון נפתח מחדש.

בטקס החגיגי שנערך במקום השתתפו עשרות בני אדם. ראש ממשלת בלגיה אליו די-רופו, שנכח במקום, אמר לכלי התקשורת כי המלחמה נגד ארגוני הטרור לא פסקה לרגע, וכי בעקבות הפיגוע נעשו שיתופי פעולה עם מספר מדינות. "אנחנו ממשיכים במלחמה נגד הטרור. בלגיה תחזק את שיתוף הפעולה שלה מול מדינות אירופה כדי להתמודד עם האיומים" אמר ראש הממשלה.

לפני כמה ימים דווח בעיתון הצרפתי "ליברסיון" כי המחבל תכנן פיגוע גדול יותר בלב פריז. לפי הדיווח, המתבסס על מידע שמסרו ארבעה עיתונאים צרפתים שהוחזקו בידי ארגון דאעש וזיהו את המחבל מהדי נמוש מהפיגוע בבריסל כאחד משוביהם, הוא תכנן פיגוע ב"יום הבסטיליה".

לדבריהם, המטרה העיקרית של נמוש הייתה פיגוע במהלך מצעד יום הבסטיליה בצרפת. לפי הערכות הוא התכוון לפגוע בנשיא צרפת או ברמטכ"ל הצרפתי שמשתתפים במצעד לציון יום העצמאות המקומי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ניקולה הנן, עיתונאי צרפתי שהיה בשבי יחד עם ג'יימס פולי וסטיבן סטולוף - עיתונאים שראשם נערף על ידי ארגון הטרור הרצחני "המדינה האיסלאמית" דאעש, טען לפני מספר ימים כי עונה בשבי על ידי מהדי נמוש, המחבל שרצח את זוג התיירים הישראלים במוזיאון היהודי בבריסל.

כזכור, מלבד זוג התיירים הישראלים, רצח נמוש בפיגוע שאירע לפני שלושה חודשים עוד שני עובדים של המוזיאון היהודי בבריסל. מתברר, כי הוא ככל הנראה השתייך לארגון דאעש, ובמהלך שהותו בסוריה עינה עיתונאים מערביים שנחטפו על ידי פעילי הארגון.

שר הפנים הצרפתי אישר את המידע לפיו נמוש היה אחראי על החזקת החטופים ובין היתר היה שותף לעינויים שעברו.