אאא

אפל הותקפה בידי האקרים ממקור לא ידוע. החברה הודיעה היום (ג') כי מספר קטן של מחשבי מק ששייכים לעובדיה בדרגים שונים נפרצו בהתקפת סייבר ממוקדת. כך, לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל".

בהצהרה שמסרה החברה ל"ג'ורנל", נמסר כי "אפל זיהתה נוזקה אשר פגעה במספר מוקבל של מערכות, דרך נקודת תורפה בתוספי ג'אווה לדפדפנים". החברה לא הרחיבה על ההתקפה או על חקירת הפריצה.

בשבועות האחרונים ספגו כמה מחברות הטכנולוגיה והאינטרנט הגדולות בעולם מתקפות סייבר מתוחכמות. בין היתר, נפרצו מערכות פייסבוק, טוויטר וחברות נוספות. במקרה הפריצה לפייסבוק, אשר בוצעה בפועל לפני כחודש ונחשפה בסוף השבוע האחרון, השתמשו ההאקרים בהזרקת HTML לאתר מזויף שנועד עבור מפתחי הרשת החברתית.

המפתחים נכנסו אליו והפעילו לינקים בהם הוטמע קוד זדוני. כך, יכלו הפורצים לקבל גישה מוגבלת לשרתי פייסבוק. ראש מחלקת האבטחה של פייסבוק, ג'ו סאליבן, טען כי מידע המשתמשים מוצפן באופן שלא מאפשר שימוש על ידי ההאקרים ושלא דלפו נתונים כלל. הרשת החברתית פנתה לעזרת ה-FBI לעזרה בחקירת המקרה.

מספר מומחי אבטחה וגורמים ממשלתיים בארה"ב סבורים כי שיטת הפעולה ומבנה הקוד שאותר מעיד על שיטות פעולה המיוחסות לצבא ההאקרים הסיני. ממשלת סין מכחישה בתוקף את ההאשמות מצד גורמים אלה, ומבנה ההתקפות לא מאפשר ניתוח מדויק של מקור הפריצה.