אאא

קצת למעלה מחודש אחרי שמספר בלשי משטרה הכו באכזריות את הרב נחמן פרידמן, גבאי האדמו"ר מסאדיגורא, זאת לאחר שעצרו את רכבו משום שלטענתם גילו שחלק מיושבי הרכב אינם חגורים, הודיעה לו היום (שלישי) המשטרה כי התיק נגדו נסגר.

פרקליטו, עו"ד משה מורגנשטרן, אמר בתגובה ל"כיכר השבת" כי "המשמעות היא שהמשטרה שמעה את העדויות של שני השוטרים שהאשימו אותו בתקיפה, שמעה את העדות שלו בה הוא כפר בהכל וטען שהוא לא תקף את השוטרים, ולאחר שהם שמעו את העדויות הם הגיעו למסקנה שהוא לא תקף ולכן התיק כנגדו נסגר".

כזכור, הסרטון שתיעד את האלימות הקשה שהופעלה על ידי השוטרים כנגד הגבאי פורסם ב"כיכר השבת" ועורר זעם רב בקרב הציבור החרדי.

(צילום: באדיבות המצלם)

הפרקליט מספר את השתלשלות הפרשה שהביאה את המשטרה למסקנה כי מרשו לא תקף את השוטרים. "הוגשה כנגדו תלונה על ידי השוטרים בטענה שהוא תקף אותם. הם טענו שהוא עבר על הסגת גבול פלילית ובעיקר הטענה הייתה שהוא תקף אותם והמעצר נעשה בעקבות התקיפה שלו כלפיהם".

"הוא נקלח מבית החולים מעייני הישועה ברכב משטרתי אל תחנת המשטרה ברמת גן, נחקר במשך שעתיים וחזר לבית החולים להמשך אשפוז. בהמשך נחקרו עדים אובייקטיבים שראו את האירוע והיום הוא קיבל הודעה שהתיק נסגר". הוסיף הפרקליט.

מורגנשטרן מציין כי "הרב פרידמן מודה למשטרה שהוציאה דין אמת ושלא היה צריך להילחם על חפותו בבית המשפט. אני שמח שהצדק יצא לאור".