אאא

סאגה של שנים של מאבקים מרים וסכסוכי שליטה על הנהלת המרכז הרפואי "מעיניי הישועה" בבני ברק מגיעים בימים אלו אל סיומם זאת לאחר התערבותו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי לצד פעילות של עסקנים ואישי ציבור שנכנסו לעובי הקורה.

הנהלת המרכז הרפואי מורכבת משלושה גופים בעלי השפעה שלכל אחד מהם יש זכות הכרעה בנושאים ועניינים שונים. הגוף הראשון הוא הדירקטוריון המקבל את ההחלטות המעשיות בנוגע לתפעול בית החולים באופן השוטף; הגוף השני היא העמותה בה חברים רבנים ואישי ציבור המכריעים בנושאים שונים; הגוף השלישי הוא גוף חזק ביותר הקרוי בשם "הוועדה לפיקוח הלכתי" או יותר פשוט: "וועדת הרבנים" של בית החולים שאמורה לקבוע את כל הכללים ההלכתיים והרוחניים מה שמטבע הדברים נותן לה מעמד רב ומחייב.

בוועדת הרבנים היו עד היום חברים מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר, הגר"נ קרליץ והגאון רבי יצחק זילברשטיין כאשר המזכיר הינו הרב ישראל רנד שזוכה לאמונם של מרנן גדולי ישראל ועד לא מכבר נמנה היה על נאמניו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

הרב רנד נחשב לגורם דומיננטי בהנהלת בית החולים וניצב במשך שנים רבות לצדו של המנהל והמייסד ד"ר משה רוטשילד כשהוא אחראי לתיאום בין חצרות האדמו"רים והרבנים לבין הנהלת בית החולים וכן עסק במתן פתרונות לבעיות ומשברים שצצו במקום מידי פעם בפעם.

בשנים האחרונות ביקש ד"ר משה רוטשילד לקדם את בנו לממלא מקומו על מנת שיוכל להחליף אותו ו"ליטול" את המושכות בניהול בית החולים.

אלא שהעניין  נתקל בקשיים רבים הן בשל התנגדות של גורמים בהנהלת הדירקטוריון שלא חשבו כי הבן הוא אכן האישיות המתאימה לקחת על עצמה את התפקיד והן בשל התנגדות עיקשת של חלק מחברי וועדת הרבנים שסברו אף הן כי יש למנות גורם אחר לתפקיד הנכבד.

בשלב מסוים אף הצליחו המתנגדים לגבש רוב מסוים גם בקרב חברי הדירקטוריון וגם בקרב חברי וועדת הרבנים למינוי וכך לדוגמא לאחר שנחלשו מרנן הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ הוחלט כי הרבנים הגר"ש רוזנברג והגרמ"ש קליין יתפקדו בוועדה במקומם כשמלכתחילה הם הצטרפו למזכיר הוועדה הרב רנד בהתנגדותו למינוי שלמה רוטשילד הבן, לממלא מקום אביו.

לפני שנה קיבלו הבן והאב, שלמה ומשה רוטשילד, חיזוק רציני כאשר מרן הגר"ח קנייבסקי שיגר אליהם מכתב נחרץ בו הוא קורא לכל הנוגעים בדבר לכבד את בקשתו של המנהל ד"ר משה רוטשילד ולמנות את בנו במקומו. מכתב עליו חתמו גם מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ש וואזנר.

אלא שלמרות זאת עדיין התנהלו העניינים בעצלתיים, זאת עד לשבוע שעבר.

במהלך השבוע שעבר שיגר ד"ר משה רוטשילד במהלך מתוחכם וגאוני בקשה נרגשת למרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי בו הוא מפציר בו להצטרף אף הוא לוועדת הרבנים.

מרן הגר"ח נענה בחיוב ובכך הפך בעצם את הרוב שהיה קיים בקרב חברי הוועדה כנגד מינוי הבן "ללא רלוונטי" כאשר אין ספק כי אף אחד מהרבנים הגר"י זילברשטיין, הגרמ"ש קליין והגר"ש רוזנברג לא יהין לצאת כנגד דעתו של מרן שר התורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוסף, הודיעו יעקב גוטרמן ושלמה שטרן, חברי הדירקטוריון על פרישתם זאת מאחר ועמדו בין "הפטיש לסדן" כאשר מחד הינם ידידיו האישיים של הרב ישראל רנד וחפצים בהצלחתו ומנגד ברצונם היה לשמור על הקשר החם עם ביתו של מרן הגר"ח החפץ בהצלחתו דווקא של שלמה רוטשילד ומינוי לתפקיד.

כהמשך לכך, כפי שדווח ב"קול החרדי", התקיימה באותה עת אסיפת חברי דירקטוריון במעונו של מרן שר התורה ברחוב רשב"ם בבני ברק בהשתתפות עו"ד ירון הרמן (האחראי על המהפך ביתד נאמן) ובה מונו חברי דירקטוריון חדשים ביניהם הרב משה גריינמן, הרב, עו"ד מנחם הבלין (נאמן מרן הגר"ח) רו"ח משה ליאון, ראש מועצת רכסים איצ'ה רייך והאב והבן ד"ר משה ושלמה רוטשילד.

לצידם מכהנים כחברי העמותה, המנכ"ל גרשון לידר, העסקן לייזר קפלן, ד"ר מנחם ברייאר, המנהל לשעבר ד"ר יורם ליוור, שייע אפשטיין (נאמן הגר"ח) דוד שפירא (נאמן הגראי"ל), שייע הלר, רב בית החולים יוסף הופנר, וכן הרבנים זינגר ויעקובזון.

במהלך אותה אסיפה הושלמה ההשתלטות למרות התנגדות חלק מהחברים כאשר בדירקטוריון החדש קיים רוב ברור לרצונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהמשכת המורשת והשושלת המשפחתית כאשר המפתחות יועברו מהאב ד"ר משה רוטשילד לבנו שלמה רוטשילד שיהיה אחראי על הפיתוח, הייזום והתפעול של המרכז הרפואי של עיר התורה והחסידות.