אאא

הפעם האחרונה שספרי הקודש בשפה הרוסית זכו לעדנה הייתה אי שם לפני מאה שנים. בהוצאה לאור 'יחד', מציינים השבוע הפקתם של שלושה ספרי קודש בשפה הרוסית, בהוצאה חדשה ומקורית

"הסידור הטוב ביותר שיצא מאז ומעולם בשפה הרוסית", כך מגדירים מומחים להוצאה לאור את סידור תהלת ה' בנוסח חב"ד שהופיע בימים אלו.

הסידור הופיע ביוזמתם של אנשי ההוצאה לאור של איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, בראשותו של הרב ברוך גורין, אשר יחד עם הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר, מצודתם פרוסה על העולם כולו בתחום ההוצאה לאור ברוסית.

המדובר ביצירת פאר המשתרעת על פני 1400 עמודים בפורמט גדול ומהודר, בכריכה קשה ומפוארת. הסידור הודפס על גבי נייר משובח, 45 גרם בצבע קרם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"הסידור מובנה בצורה המסייעת למתפלל ללמוד עברית. אין ספק כי מדובר בסידור המושקע ביותר בשפה הרוסית", אומר הרב יוסי דמיחובסקי מנהל הוצאה לאור יחד, "תפילות רבות שלא תורגמו עד כה תורגמו מחדש. לדוגמא: תפילות לערב ראש השנה, לערב יום כיפור, סדר הושענות, סליחות לעשרה בטבת ועוד ועוד".

מיזם נוסף הוא "חמישה חומשי תורה" בתרגום לרוסית עם 1400 עמודים. בחומש החדש הפטרות באותיות גדולות, כריכה קשה ומהדורת המתאימה למתנה.

החומש יוצא לאור ב'סדר' חדש עם תרגום מחודש, מנופה ומתוקן.

את שפע ההוצאות לאור נועל ספר תהילים שיוצא בתרגום חדש לרוסית, במהדורה מיוחדת למתנה, עם כריכה מפוארת ומהודרת.

בתהילים החדש, נוסף לתרגום גם פירוש רש"י על כל פסוק.