אאא

האם יתכן לאכול הרבה, לשבוע, ובכל זאת לרזות? ובכן, רשמו לפניכם את נוסחת הקסם לדיאטה הבאה שלכם: צפיפות קלורית נמוכה.

הקלוריות – אימתם של כל עושי הדיאטה למיניה, גורמות לנו לאכול פחות, כדי שלא לעלות במשקל. האכילה המועטת מובילה אותנו מהר מאד לתחושת רעב, והרעב שמכניע אותנו בשלב מסוים, מוביל לארוחות ונשנושים בלתי נשלטים שמחסלים באופן סופי את הדיאטה.

מה צריך לעשות כדי שזה לא יקרה? להיות שבעים. איך אפשר להיות שבעים בדיאטה? מחקרה של ד"ר ברברה רולס מאוניברסיטת פנסילביה, מגלה לנו את הסוד: אין צורך למעט באוכל, החכמה היא לצרוך מזונות בעלי צפיפות קלורית נמוכה.

צפיפות קלורית היא כמות האנרגיה של מזון במשקל נתון. כדי לחשבה יש לחלק את כמות הקלוריות במשקלו של המזון שאנו אוכלים. שיטה נוספת וקלה יותר: לחלק את כמות הקלוריות ל-100 גרם של המאכל, ב- 100.

הדבר שמשפיע יותר מכל על הצפיפות הקלורית של המזון הוא כמות המים שבו. מזונות שמכילים הרבה מים הם בעלי צפיפות קלורית נמוכה, כיון שהמים מוסיפים משקל , אך אינם מוסיפים קלוריות. לכן, ככל שמזון יבש יותר, כך הצפיפות הקלורית שלו גבוהה יותר. וכאן טמון הטריק: מזונות עתירים במים נותנים לגוף תחושה כאילו הוא קיבל יותר מזון ממה שנאכל בפועל, לכן אפשר לאכול מהם הרבה, לשבוע, וגם לא להשמין.

אילו מזונות עתירים במים? פירות וירקות כמובן, מרקים וסלטים.

דבר נוסף שמשמפיע על הצפיפות הקלורית שבמזון הוא הסיבים התזונתיים. ככל שיש יותר סיבים כך קטנה צפיפות הקלוריות. הסיבים התזונתיים גם מקנים לגוף תחושת שובע ומלאות, שודאי תורמות הרבה לדיאטה שלנו. מאכלים עתירים בסיבים הם דגנים מלאים, פרות, ירקות וקטניות.

הדיאטה המבוססת על הצפיפות הקלורית של המאכלים, תסייע לנו חוץ מלרזות כמובן, גם לקנות הרגלי אכילה נכונים ובריאים יותר, בגלל ערכם הבריאותי הגבוה של הפרות, הירקות ושאר המאכלים העשירים בסיבים התזונתיים.

אז כל שנותר לכם לעשות הוא להרכיב משקפיים, לקחת מחשבון, לחשבן להתחיל לאכול, כי היום אתם יכולים לאכול כמו פיל, ולרזות כמו פיל רזה.