אאא

מזה כמה חודשים, מאז התחלפותה של הממשלה הקודמת וכניסתו של בנימין נתניהו ללשכת ראש הממשלה, תקוע המו"מ עם החמאס והמצרים, לא רק בשל היעדר מדיניות מגובשת לשיחות.

עופר דקל, מי שהיה השליח הקודם מטעמה של ממשלת אולמרט, התפטר מתפקידו, אחרי גל שמועות ורמזים שיצאו מכיוון לשכת ראש הממשלה על הכוונה להחליפו.

מאז, לא הצליח נתניהו למצוא מחליף אישיות בעלת שיעור קומה היכולה להוביל בהצלחה את המשא ומתן הסבוך.

בשבוע שעבר הציע נתניהו את התפקיד לשר דן מרידור, אלא שמרידור סירב, מטעמיו הוא, ליטול על עצמו את התפקיד.

רק אתמול נמצא סוף סוף האיש המתאים: חגי הדס, לשעבר מס´ 3 במוסד, לשעבר מפקד היחידה המבצעית של הארגון.

הדס אמנם אינו דובר ערבית, בשונה מרבים מעמיתיו, אבל הוא נחשב לאדם בעל תכונות אישיות מובילות, יצירתיות ואמינות, כאלו החיוניות מאוד במשא ומתן מסוג זה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בין היתר נהנה הדס, מיחסי אמון אישיים עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן, האיש השולט בחוטים, ושתחת חסותו מתנהל כל המו"מ.

הדס שהיה בעבר מספר 3 במוסד, אולם פרש על רקע חיכוכים עם ראש המוסד הנוכחי מאיר דגן, חיכוכים שנגעו לאופן בו ניהל דגן את הארגון. למרות זאת, היה דגן בין אלו שהמליצו וצדדו למינויו.

גם שר הביטחון אהוד ברק הביע אמון במתווך החדש "הדס הוא איש יוצא מן הכלל, ראיתי אותו לא אחת במבצעים מסובכים ועדינים והוא תפקד בצורה שראויה לכל שבח", אמר ברק, "אני מאמין שכניסתו לתמונה כעת תאפשר את חידוש המגעים וניהולם בצורה שתאפשר להתקדם בעניינו של גלעד שליט".

כעת, אחר שמינתה ישראל ממונה למו"מ, ישובו המצרים לתווך בסוגיית החייל החטוף, עניין חשוב על סדר היום, שפתרונו עשוי לא רק לפתור את בעיית החייל החטוף, אלא אף להסיר מכשולים ולהביא לחתימת הסכמי הפסקת אש בין ישראל לחמאס.