אאא

הפרשן לענייני חרדים אבישי בן חיים החל הערב בסדרת כתבות מיוחדת בחדשות ערוץ 10 על הציבור החרדי בעידן של 'מחוץ לקואליציה'.

לפני שידור הכתבה אמר בן חיים: "נפל דבר בישראל, החרדים עדיין לא מעכלים את הסיטואציה החדשה שהיא באמת כמעט בלתי נתפסת, חרדים מחוץ לממשלה. אבל לא רק זה, יש פה את היריבים המרים- יאיר לפיד והישראליות החילונית, נפתלי בנט והציונות הדתית בתור גורמים דומיננטים בממשלה והחרדים מסתכלים מבחוץ".

הפרשן לענייני חרדים הסביר על סדרת הכתבות המיוחדת: "יצאנו לסדרה של שלוש כתבות, אנחנו ניגע במאמץ האדיר שלהם לנסות להסביר ולשנות את הדימוי בפרק שנשדר מחר, אנחנו נגע בתחקיר מקיף בסיפור שמוכרים לנו כאילו יש תהליך של גיוס חרדים. הערב, הלכנו לחרדים כדי להביא את ההלם הגדול בסיטואציה החדשה שהם נמצאים בה".

במהלך הכתבה הביא בן חיים ציטוטים של רבנים וגדולי ישראל על הממשלה החדשה, וכן מספר כותרות מתוך העיתונות הפנים חרדית.

לדוגמא, צוטט הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך שאמר: "אנחנו נעמוד על נפשינו חזק, ברור כשמש שזה 'יהרג ובל יעבור'".

בנוס, הובאו דבריו של הגאון הגדול רבי שלום כהן, ראש ישיבת פורת יוסף וחבר מועצת חכמי התורה, המתייחס לשר האוצר יאיר לפיד: "משוגעים, רוצים להלחם בהקב"ה, משוגעים. הוא צריך בשבילכם תותחים, אתה חושב? שלג יוריד לך, ישתק אותך לגמרי, מי אתה?" תקף חכם שלום כהן כשהוא מדבר על יאיר לפיד.

חכם שלום כהן התייחס גם ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואמר: "זה שהוא יו"ר הבית היהודי שקוראים לו, 'מבד"ל' לא מפד"ל, מבד"ל - מפלגה בלי דתית לאומית".

הגאון הרב שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה התייחס לממשלה ולגזירות ואמר: "ממשלה נגד הדת, לא היה עדיין. לא היה דבר כזה, הממשלות הכי גרועות שקמו מצד שמאל לא חלמו על דבר כזה".

הרב בעדני כינה את שרי הממשלה  'עמלק': "קמים אנשים שהם מזרע עמלק וקמו כל מטרתם להילחם בתורה".

צפו בכתבה המלאה באדיבות חדשות 10.