אאא

הורים לתלמידים בבית-שמש נאבקו בזהותו של המנהל – וניצחו את משרד החינוך.

מדובר בתלמוד תורה חב"ד בעיר, ולאחרונה החליט משרד החינוך כי בשנת הלימודים הנוכחית ינהל את התלמוד תורה הנמצא במסגרת ממ"ד כמו מוסדות חב"ד נוספים, מנהל שאינו נמנה על קהילת חסידי חב"ד.

ההורים המגובים בשליח חב"ד בבית שמש, הרב אליעזר ווינר וברבני קהילות חב"ד, לא הסכימו לקבל את המנהל החדש, שהוצנח לתפקיד ללא התייעצות מוקדמת וללא תיאום עימם, וכבר ביום הראשון ללימודים שערי התלמוד תורה נסגרו על-ידי שרשראות ברזל.

ההורים נאבקו ומנגד במשרד החינוך לא התכופפו, עד שבתווך נכנס ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול שהורה למחלקה המשפטית של העירייה לגבות את ועד ההורים, ולעתור לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד משרד החינוך.

ראש העיר הדגיש כי המאבק הוא לא חלילה על זהותו של המנהל שהובא על-ידי משרד החינוך, כמו על עצם הרעיון שמוסד שהוקם ברוח חסידות חב"ד ולפי הוראותיו בקודש של האדמו"ר מילובאוויטש, אמור גם להיות מנהל לפי אורחות חסידות חב"ד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד מיקי גסטווירט הגיש את העתירה לבג"צ. דווקא הדברים שהגיעו מכיוונה של עיריית בית שמש היו אלו שנתנו את הטון, כך שהשופטים המליצו למשרד החינוך לגשת לפשרה מול העירייה.

לאור הצעת השופט ישבו נציגי העירייה ונציגי משרד החינוך בצוותא וסיכמו על פשרה, לפיה המנהל שנבחר לא ייכנס לתפקידו המשרד יוציא מכרז חדש למנהל הת"ת אך בינתיים הלימודים יחזרו לסדרם, וימונה מנהל זמני עד לבחירת המנהל הקבוע.

ראש העיר הרב משה אבוטבול שסמך את ידו על הפשרה, אמר כי הוא שמח שגם שופטי הבג"ץ נטו לקבל את עמדתה של עיריית בית שמש, ולפיה אורחות חייו של מנהל מוסד אמורים להיות לפי אורחות המוסד שתחת ניהולו.