אאא

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, צפוי להיכנס בעוד כשבועיים לאגף התורני בכלא 'מעשיהו' שברמלה, לרצות את 7 שנות המאסר שנגזרו עליו.

כפי שדווח כאן בהרחבה, קצב צפוי לרצות את החודשים הראשונים של עונשו בחדרו של השר לשעבר מש"ס, שלמה בניזרי, שצפוי להשתחרר בעוד כחצי שנה.

היום מתברר כי הנשיא המורשע עדיין לא הרים ידיים ומתכוון להמשיך ולהילחם נגד כניסתו לכלא, וזאת באמצעות הגשת בקשה לבית המשפט העליון לקיום דיון נוסף בהרכב שופטים מורחב בערערו שהגיש.

פרקליטי קצב ביקשו היום מבית המשפט העליון לקבל אורכה של 45 ימים כדי להכין את הבקשה המנומקת לדיון נוסף בהרכב מורחב של שופטים.

ל"כיכר השבת" נודע כי בימים האחרונים התלבטו פרקליטיו של קצב רבות האם לבקש את האורכה והיום החליטו לבקש זאת, בכדי שלא יעברו הימים בהם ניתן להגיש את הבקשה.

"לאחר עיון בנימוקי פסק הדין גמרו החתומים מטה בדעתם כי יש מקום להגיש בקשה לקיום דיון נוסף", נכתב בבקשה לאורכה של פרקליטי קצב, "זאת לאור היקפו של פסק הדין ומהות השאלות המתעוררות בו, כמו גם הצורך להכין בקשה מנומקת היטב".

עו"ד אבי לביא,  אחד מפרקליטיו של משה קצב אישר ל"כיכר השבת" את הפרטים, ואמר כי "הוגשה בקשה לצורך ארכה, מדובר בהיקף עצום של חומר וקיימות שאלות משפטיות רחבות ואנו צריכים את הזמן בכדי לבחון את הסוגיות המשפטיות".

לדברי עו"ד לביא, "אנו לא מבקשים לדחות את המעצר בפועל אלא מבקשים זמן נוסף לבחינת הסוגיות המשפטיות המצריכות דיון נוסף ומעמיק".