אאא

זה היה יום קשה עבור קהילת הקוסמים והלהטוטנים בעולם, אחד מגדולי המומחים בתבל ששמו נישא בהערצה בפי כל,  החליט לחשוף בפני הציבור את האמת המרה ולהוכיח כי מדובר במקצוע המשלב שקר וזריזות ידיים בלבד.

כשהוא כובש במה אחר במה בכול מדינות העולם ומסכה על פניו, הציג את פעלוליו עוצרי הנשימה ומיד בסיומם, חזר שוב על אותם הלהטוטים והפעם...עם הסבר מדוייק כיצד הם נעשים וכך הוכיח קבל עם ועדה כי גם הקוסם הגדול בעולם לא ניחן מעולם בכוח עליון כי אם בזריזות ידיים עטופה בשקר.

על מכירות ושיווק- ספרים רבים נכתבו, שיטות מגוונות ושונות אומצו על ידי הסוחרים, ישנם שיגדילו מכירותיהם על ידי מחירים זולים, ישנם על ידי שיטות תצוגה, חלקם טוענים ששירות אישי היא השיטה המנצחת וכמובן שכל זמן שמדובר בשיטות ופעלולים "כשרים" הרי שאין כל פסול באף אחת ממאות הרעיונות המובילים לגידול במכירות.

אך- "איכא בשוקא" גם סוחרים שאין סבלנותם מספקת בידם ונוקטים הם בשיטות "פחות כשרות" בכדי להגדיל רווחים על ידי אילוץ הלקוחות לקנות מוצרים שכלל אינם זקוקים להם, מדובר בפעלול הנהוג כבר שנים רבות, משום מה קהל הלקוחות מעולם לא שת ליבו לרשת הדיג הפרושה תחת רגליו בכול פעם מחדש ושמה- "לא מקבלים ויזה פחות משלושים שקל".

הלקוח התמים בסך הכול חפצה נפשו בבקבוק מים, הוא שולף את כרטיס האשראי, המוכר פורס כפיו, מחייך בצער ואומר "אני לא יכול לקבל כרטיס אשראי, רק משלושים שקל ומעלה", הצמא התמים בטוח שחברת האשראי תקנוס באלפי שקלים את בעל החנות המסכן אם יהן ידו להעביר את הכרטיס פחות מהסכום הזה, בלית ברירה ומזומנים בכיסו חוזר למדפים ואוסף מוצרים שונים שאין לו בהם צורך כרגע והעיקר- להגיע לתקרת הסכום שהקציב לו הזבן הערמומי.

הלקוח התמים יצא עם בקבוק מים אבל עם עוד שקית מוצרים שאלוליא "התרגיל המסריח" לא היה נזקק להם מעולם.

אז היום- החלטתי להיות הקוסם ולחשוף בפניכם את כל האמת-  אין מושג טכני או חוקי של הגבלת סכום בקניה על ידי כרטיס אשראי, בסך הכול מדובר בשיטת בזויה של בעלי החניות בכדי להגדיל מכירות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לידיעתם- חברות האשראי גובות עמלה של מקסימום עד 2 אחוז מסכום העיסקה כולל מע"מ וככול שמחזור העסקאות החודשי בויזה באותה חנות יותר גדול כך הולך ופוחת סכום העמלה.

אין שום הגבלה טכנית בסכום שניתן לחייב דרך כרטיס האשראי, במסוף המוצב בחנות ובכול הדגמים מאז ומעולם, ישנם מקשים של כל הספרות כולל נקודות עשרניות ומבחינה טכנית ניתן לחייב גם שקל, בחיוב של שקל בודד- סכום העמלה שיגבה מבעל החנות על ידי חברת האשראי יעמוד על שני אגורות בלבד כולל מע"מ לכול היותר.

כל חברות האשראי לא מגבילים ולא הגבילו מעולם את בעל העסק על סכומי העסקאות.

כל הכללים הנ"ל דינם לכול בעלי העסקים ולכול תחומי המסחר, הלבשה, הנעלה מזון וכו..ללא יוצא מהכלל

וכבעל עסק אני פונה לעמיתי- תאמצו לעצמכם בבקשה שיטות אחרות להגדלת המכירות, תתמקדו בשירות אדיב, מחירים הוגנים, חנות נקיה מוצרים משובחים וישנם עוד עשרות ומאות עיצות כיצד "לעשות קופה", אילוץ לקוחותיכם לרכוש מוצרים שאינם זקוקים להם? לא יפה!