אאא

תילי תילים של מילים, נזרקות בימים האחרונים על סוגיית הקפאת הבנייה בהתנחלויות. אובמה, ביבי, מאחזים, ריבוי טבעי, סגירת מרפסות ושאר ירקות.

החרדים, שלא במקרה, נמצאים בלב הבעיה. הערים מודיעין עילית, ביתר, תל ציון, וכדו´ המשמשות כבסיס הפתרון לדיור היחיד כמעט של הזוגות הצעירים החרדים, הפכו לפתע לערים אסורות.

מי שפגש את ראשי הערים החרדיות הללו, סובבים בחוגי השלטון ומנסים להביא מעט מזור לעריהם, לא קיבל שום תקווה ממראה פניהם. נראה כי הם הפנימו את העובדה, ששום הקלה ופשרה לא הולכת להיות בעניין. לא הפעם.

המצב הזה, אינו בעיה עתידית, אלא בעיה עכשווית. כבר בימים אלו קופצים המחירים ומטפסים מעלה בחדות רבה. חייבים להפוך את העולם בכדי להמשיך את הבנייה ב´בירות החרדיות´ הללו, לפחות בביתר ובמודיעין עילית. משמעות היעדרן של פתרונות דיור לציבור החרדי, תביא לקטסטרופה של ממש. רכישת דירה עבור זוגות צעירים עשויה להפוך תוך זמן קצר למשאלה לא רלוונטית.

מי אשם בכך? התשובה איננה ארה"ב ואובמה.

ממשלת ישראל, לדורותיה, היא שדחפה את פתרונות הדיור לחרדים אל מחוץ לקו הירוק, היא שיזמה, עודדה וניווטה את הגידול החרדי אל תוך ליבת מפעל ההתנחלות. הציבור החרדי אינו ציבור לאומני, הוא אינו חלק מקהלי המתנחלים. מי שעשה אותו לכאילו כזה, היא ממשלת ישראל, שכיוונה פתרונות הדיור של הציבור הזה, אל מחוץ לקו הירוק.

כעת, כשהשבר שהיה צפוי להגיע – הגיע, מגלגלת הממשלה את עיניה למרום, ומטילה את האשמה על אמריקה.

החרדים הם מסתבר בשר תותחים. משלמים את המחיר כפול. פעם אחת כשנשלחים לכבוש חלקי ארץ עירומים ולהקים מאפס ערים לתפארת, במקום לקבל פתרונות דיור במרכז הארץ, בקרבת מקומות מבוססים. בפעם השנייה אנו משלמים את המחיר, כאשר מקומות אלו מסתבכים, ואז נותרים אנו חסרי פתרון כלל. כעת נותר רק לגור על הירח.

כעת העניין הזה חייב להיפסק. הנציגות החרדית חייבת לעמוד על כך. לא חריש, לא קציר ולא כסיף. אל תשלחו אותנו לשטחים, לא לאזור ערד ולא לוואדי ערה. הציבור החרדי איננו בן חורג. מגיעים לו פתרונות דיור במחירים סבירים בליבה של הארץ הזו. אנחנו איננו גושי בשר הנמצאים כחומר ביד ממשלת ישראל, ליישב בנו כל איזור שיעלה על דעתה.

את זה חייבים לעשות, עכשיו ולתמיד. כעת, שהנציגות החרדית חזקה כעת כפי שלא הייתה מעולם, משרדי הפנים והשיכון בידיה, מנהל מקרקעי ישראל בשליטה חרדית, גם וועדת הכספים, ויש אפילו שגרירות חזקה במשרד האוצר, יהיה זה פשע להתעסק בשטויות ולא לשנות את המצב הזה מבסיסו.

אם השינוי הבסיסי הזה, בהבנת זכויות הציבור החרדי, יעשה כתוצאה מהמצב שנוצר כעת בהקפאת ההתנחלויות, יבורך על כך נשיא ארה"ב ברק אובמה.

אל תעשו ממנו ערבי

ואם כבר אובמה, חייבים לומר משהו דחוף בעניין הזה: נשיא ארה"ב ברק אובמה איננו ערבי. פליז, אל תעשו את הטעות הזו, אל תהפכו אותו, בעל כרחו, להיות כזה.

האיש הזה, נשיא ארה"ב, שנישא כעת בארצו ובעולם על גלי תמיכה חסרי תקדים, הוא לא ערבי, גם לא רוצה להיות כזה. רבים מבוחריו, ממקורביו, מהבכירים ביותר שבהם, הינם יהודים, גם אם הם חולקים על משנתה של ממשלת ישראל הנוכחית.

קל מאוד להיסחף ולהפוך את ´חוסיין´ - שמו האמצעי של אובמה לנושא שעל סדר היום. קשה יהיה אחר כך להחזיר את הגלגל לאחור.

אם נעשה את השטות הזו, ונציב אותו בצד הערבי, כל אמריקה תעבור איתו לצד הזה. לא רק מיליוני כושים, גם מאות מיליוני לבנים המעריצים אותו במספרים חסרי תקדים.

אז נכון שלא כל מה שהוא עושה כעת ממש מוצא חן בעיננו, אבל בבקשה, אובמה הוא יותר מדי חזק ומסוכן, לא כדאי להפוך אותו ליריב. קחו אויר, תירגעו.