אאא

במבט שטחי אין כל מניע נסתר בהשתתפותו של שר בישראל בהכנסת ספר תורה בירושלים. אך בימים אלו בהם מסתובבים בקרבנו מלשינים מתוכנו ומפקחים מטעם הממשל. הרי שהצעד אותו עשה אתמול שר הביטחון מקבל משמעות שונה.

בית הכנסת אוהל יצחק שהוקם לפני למעלה ממאה וארבעים שנה, ושופץ רק לאחרונה בתרומתו של ארווין מוסקוביץ'. פילנתרופ יהודי ימני שעושה רבות למען ההתיישבות היהודית במזרח העיר ירושלים, זכה אמש לביקורו של שר הביטחון, לרגל הכנסת ספר תורה למקום.

יצויין, כי מוסקוביץ', הוא התורם העומד מאחורי בניית השכונה היהודית בשיח ג'ארח. אותו שכונה שאישורה עורר עליה את מחאת האמריקאים ולמעשה כל העולם המערבי, שלא לדבר על זה הערבי.

רגע. מה מביא את שר הביטחון להכנסת ספר תורה בבית כנסת בעיר העתיקה? מתברר שהספר נתרם על ידי ידידי האגודה למען החייל בארה"ב, וכזכור, האגודה והחיילים קשורים איכשהו למשרד הביטחון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האירוע עצמו עבר בשלום למרות הפוטנציאל הנפיץ הגלום בו. רק לאחרונה ביקרו חברי כנסת מהאיחוד הלאומי בשכונת שיח ג'ארח, מאות מטרים מבניין המטה הארצי של משטרת ישראל, והותקפו בידי ערבים. כוח משטרה חצץ בין הצדדים.

ברק, שאמר באירוע כי למרות כל המחלוקות כולנו אחים וצריך לזכור דווקא בימי שאחרי תשעה באב, מדוע חרב הבית, ולדעת שיש לנו אחריות גדולה לארץ ולמדינה, ולא לשכוח אף פעם שאנחנו אחים, לווה על ידי רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ' שביהכנ"ס הזה נמצא גם הוא תחת אחריותו למרות מיקומו בקצה הרובע המוסלמי.

במשרד הביטחון לא הבינו כל כך על מה הביקורת. "השר לא צריך להתנצל כשהוא בא להכנסת ספר תורה לבית כנסת שקיים כבר 140 שנה", אמרו שם.