אאא

בזמן שגורמים ברחוב הקבלן 45 קיבלו את ההחלטה כי הגאון הרב אברהם יוסף, רבה של חולון, הוא זה שיהיה מועמדה של תנועת ש"ס לתפקיד הרב הראשי והראשל"צ, ייתכן ומי שיעורר קשיים הוא דווקא היועץ המשפטי לממשלה.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שוקל להזמין את הרב אברהם יוסף לשימוע בעקבות התבטאויות שלו כלפי השופטים במדינת ישראל, ובהן אמירה כי אין לצרפם למניין.

כעת, גם התנועה לאיכות השלטון מבקשת מהיועץ המשפטי לבחון את ההתמודדות של הרב יוסף לתפקיד.

במכתב ששלחו האגודה ליועץ המשפטי הם כותבים: "אתמול פורסמה ידיעה באתר NRG המעלה חשדות כבדים לפיהם מועמד נוסף לתפקיד הרב הראשי, הרב אברהם יוסף, התבטא אף הוא בצורה חמורה כנגד שופטים, נשים וגויים".

"עמדת התנועה היא, כי ככל שדברים אלו נבחנים בעניינו של רב אחד, הרי שמן הראוי שהדברים ייבחנו כנגד מועמדים אחרים כלפיהם עולים חשדות דומים".

בסיום המכתב קוראים בתנועה לויינשטיין לבחון את מועמדותו של הרב יוסף: "אנו קוראים לך לנצל את סמכותך ולבחון מועמדתו של כל אדם אשר עלול להיות להתגלות בלתי ראוי. זאת, בכדי למנוע פגיעה נוספת במוסד הרבנות הראשית ובאמון הציבור בו".

לפני כ-3 שנים, קרא הגר"א יוסף שלא לצרף שופטים למניין ואמר: "אסור לתת להם ביטוי, אין לצרף אותם או לתת להם להגיד אמירות בבית הכנסת. חייבים להתעלם מקיומם והיו כאוויר בעלמא".

כזכור, בימים האחרונים דווח כי היועץ המשפטי לממשלה צפוי לזמן בתקופה הקרובה את הרב שמואל אליהו לשימוע, דאת לאור התבטאויות שלו בעבר.