אאא

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, מתייחס לניסיונות לקבוע כי יכהן רב ראשי אחד, ובכך לבטל את אחד משני התקנים לשני רבנים ראשיים הקיימים כיום.

בשיעור שמסר לסטודנטים ב"מרכז האקדמי לב", הבהיר הראשון לציון כי אם כבר מבטלים את אחד מהתקנים, עדיף לבטל את משרת הרב האשכנזי ולא את משרת הראשון לציון.

"הראשון לציון הינו תפקיד שכבר קיים 380 שנה, ואסור בתכלית לבטל מסורת חשובה זו", אמר הרב יצחק יוסף, "אם רוצים לחסוך ולבטל תקן, יש לבטל את תפקיד הרב הראשי ולהשאיר את הראשון לציון".

במהלך השיעור שעסק בנושאי הלכה, תורה ומדע, התייחס הראשון לציון הגר"י יוסף לנושאים אקטואליים והסביר את חשיבות תפקיד הראשון לציון.

הגר"י יוסף סיפר כי נועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והסביר את חשיבות משרת הראשון לציון כשהוא מפרט את תחילתה של מסורת הראשון לציון לפני 380 שנה, כאשר גדולי עולם שימשו בתפקיד.

"הרב קוק הקים את הרבנות הראשית, הוא פנה אל הראשון לציון דאז, ושאל אם יהיה מוכן שיהיה לצידו רב אשכנזי. גדול השלום, והוא הסכים. לכן, אם רוצים לבטל את התפקיד, יש לבטל את מה שהתחדש באחרונה ולא מסורת של מאות שנים", הוסיף הגר"י יוסף.