אאא

♦ ביום ראשון האחרון הגיע מנכ"ל רשת החינוך התורנית, הרב יואב בן צור, לביקור בתלמוד תורה חפץ חיים בחדרה. הרב בן צור התפעל מהידיעות של התלמידים, ובסיום הביקור עלה למעונו של מרן מאור ישראל שליט"א לספר לו את אשר ראו עיניו. מי שנכח באותו מעמד מספר כי עיניו של מרן זלגו דמעות של התרגשות, תוך כדי שהוא מבקש לבחון באופן אישי את תלמידי הת"ת על הגמרא שלמדו.

♦ שלישי האחרון: אל אולמי חצר המלכה בצומת כנות, הגיעו אלפי איש להשתתף בהילולת רבי מצליח מאזוז הי"ד והילולת רבי יעקב אבוחצירא זצ"ל, ולערב הוקרה והתרמה לישיבת "כסא רחמים". השתתפו: כל רבני הישיבה, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א, ראש מוסדות "יתד התשובה" בצפת הגאון רבי רפאל כהן שליט"א, יו"ר תנועת ש"ס השר ר' אלי ישי, סגן השר ר' איציק כהן ויו"ר הקהילה היהודית במרסיי שבצרפת ר' צבי עמאר.

♦ ובאותה הילולה, סיפר הגר"מ מאזוז למשתתפים, שהנדיב ר' לב לבייב שח לו שתרם בשנה אחת 68 אלף דולר לישיבה, ובאותה שנה, הרוויח בעסקי הנדל"ן 68 מיליון דולר(!). הגר"מ מאזוז אף שיבח את רדיו קול ברמה, הנמצא בבעלות ר' צבי עמאר, שדאג והתמסר לטובת הישיבה הקדושה, וכן את בעלי "יקב ירושלים" ו"בנק פאג"י" שנתנו את חסותם להילולה, ותרמו בעין יפה.

♦ לאחר דבריו של הגר"מ מאזוז, עלה ר' צבי עמאר הי"ו ונטל את רשות הדיבור. הוא סיפר למשתתפים כי ההשקעה הטובה ביותר שיש כיום בזמן שהמניות יורדות והבורסה נופלת, היא השקעה בעמלי תורה בלבד. "אני רוצה לומר לכם, שתמיד כשתרמתי לישיבה, הכסף לא חזר אלי בתוך שנה, אלא בתוך שבוע. זאת ההשקעה הטובה ביותר שלי"...

♦ חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א, השתתף בשבת האחרונה בשירת הבקשות במניין אברכים המתקיים במתחם תלמוד תורה "פרי חדש" בבני ברק. המשתתפים סיפרו למדור כי הרב נהנה מאוד מהבקשות, ואף אמר שיגיע שוב.

♦ ח"כ הרב ניסים זאב החליט השבוע להברות את גופו, ויצא אל חמי יואב. כשזיהה אותו אחד מהמתרחצים, התפלא הרב זאב ואמר: "אני כבר שעתיים פה ואף אחד לא זיהה אותי". 

♦ בשבוע שעבר דיווחנו לכם על הקופה הקטנה במליאת הכנסת, ועל השנורר של ח"כ מוזס שניסה להתרים את שר האוצר ואת ראש הממשלה לקופת הטיפים. מסתבר שלמרות מה שדיווחנו, שר האוצר כן תרם עשרה שקלים, לעומת ביבי שלא תרם כלום. ותודה לעובדי הכנסת שקוראים בשקיקה את המדור והעירו את תשומת לבנו.

♦ בשבת האחרונה הגיעו ידידים מש"ס להשתתף בשבת חתן בר המצווה לבנו של מנכ"ל רשת המעונות "נאות מרגלית", הרב ליאור גבאי, בגבעת שאול בירושלים. הבכירים התפללו במניין אברכים בשכונה בנוסח יהודי מרוקו, אותו ייסד הרב גבאי. נצפו בעין המדור: דוד שטרית, שלומי אטיאס ודניאל גבאי.

♦ בימים אלו עמלים בתנועת ש"ס על הקמת אתר מקוון לטובת ידידי ומצביעי התנועה הקדושה. למדור נודע כי מספר עיתונאים יצטרפו אל המלאכה, וישכתבו את כל הישגי ש"ס הרבים בקדנציה האחרונה.

♦ ראשון האחרון. אל מסעדת "אהבת הים" בבית שמש הוזמנו עשרות עיתונאים ואישי ציבור, כדי לחגוג את שמחת שבע הברכות האחרונה לבת הרב משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש. הגיעו לאחל מזל טוב ולומר דברי ברכה: ח"כ ר' אברהם מיכאלי וח"כ ר' ישראל אייכלר.

♦ ח"כ הרב יצחק ועקנין מש"ס, שהה בשוויץ עם עו"ד דוד גלאס וחבר מועצת העיר ירושלים אשר מישאלי. השלושה סיכמו ביניהם שמי שיתעורר ראשון, יעיר את שאר החברים לתפילת שחרית בנץ החמה. מישאלי, שהתעורר מוקדם, התקשר לחדרים של החברים במלון להעיר אותם, והגיע בטעות ליאסר עבד רבו, האחראי על רשות השידור הפלסטינית... הלה לא הבין מי החליט להעיר אותו בשעה כה מוקדמת, ועוד לבקש ממנו להצטרף למניין. "אם יחסר לכם מניין, אין לי בעיה להשלים לכם"... השיב יאסר למישאלי.

♦ עיתונאי חילוני מאחד העיתונים הגדולים במדינה, הגיע השבוע לעיר רכסים, כדי לעשות כתבה על "הדרת ספרים חילוניים" מהספרייה במקום. לאחר הכתבה, הוא הגיע שוב לעיר, כשראש המועצה הרב דן כהן נכנס איתו לספרייה. "תפתח את הספרים החילוניים, ותראה מתי השאילו אותם", אמר לו הרב כהן. העיתונאי פתח ולא האמין. במשך שנים ארוכות אף חילוני לא שאל אף ספר מהספרייה. העיתונאי התנצל על הכתבה, ושיבח את ראש המועצה, שאף שלא מגיעים חילונים להשאיל ספרים, עדיין הרב כהן משאיר להם את הספרים במקום, ואינו גורם ל"הדרה"...

♦ חבר מועצת העיר בני ברק, ר' גדליהו בן שמעון, הוציא אמש מכתב לכל בעלי הדירות בשכונת פרדס כץ בעיר בני ברק, שבו הוא קורא להעדיף להשכיר את הדירות לאתיופים, בעקבות פרשת הדרת האתיופים שנחשפה לראשונה ביום ליום, ולאחר מכן בערוץ 2. המכתב אף נשלח לכל משרדי התיווך בעיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ ובזמן שבן שמעון הוציא מכתב, רב שכונת פרדס כץ, הרב מנשה זליכה, עלה על מטוס עם משלחת אנשים בדרך לפראג כדי להשתטח על קברי הצדיקים במקום.

♦ השר משולם נהרי נצפה השבוע עומד בתור במזנון הכנסת עם עוזרו, כשבידיו שקית עם בקבוקי שתייה. המדור היה בטוח שהשר מתכנן אירוע, בלי להזמין את המדור. בתגובה הרגיע העוזר את המדור: "קנינו בקבוקי שתייה שיהיה בחדר של השר. השר לא מתכנן שום אירוע".

♦ איש העסקים ומנכ"ל חברת התיירות האחראית להטסת מתפללים למצרים, ר' יהודה טריקי, החליט לקחת פסק זמן מהשיחות הדחופות שקיים עם אנשי הממשל במצרים לשכנעם לאשר ויזות למתפללים להילולת רבי יעקב אבוחצירא זיע"א, כדי לעלות לציונו של הרשב"י במירון, שם ערך לבנו יונתן נ"י חלאקה, בהשתתפות הסבים רבי יוסף שריקי והאדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א.

♦ פינת המזל"טים: להרב רפאל צדקה שליט"א לרגל שמחת בר המצווה לבנו - נין לראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי יהודה צדקה זצ"ל. להרב אברהם חיים שליט"א, רב הקהילה החרדית באיסטנבול, לרגל שמחת בר המצווה לבנו בכורו. שבת שלום ושירבו שמחות בישראל.