אאא

בצעד נדיר, הגישו היום (שני) הרשויות בלבנון כתב אישום נגד שני אזרחים לבנונים ופליט פלסטיני החשודים בירי רקטות לעבר ישראל בסוף החודש שעבר. 

החשודים, יוסף מוחמד אל-פליטי ועומר עבד אל-מולי אל-אטרש, נעצרו בשבת האחרונה על ידי צבא לבנון, והודו בחקירתם כי היו קשורים להעברת הרקטות לעיר צור ממנה הן שוגרו לעבר ישראל.

על פי הדיווח, התובע הלבנוני האשים בבית המשפט את החשודים בכך שביצעו "ירי לעבר השטח הכבוש". עוד צויין, כי השתייכותם הפוליטית של השלושה לא ידוע עד כה, ולא ברור אם הם אכן משתייכים לארגון הג'יהאד העולמי שנטל אחריות באמצעות אחת מזרועותיו לאירוע. 

 (צילום ארכיון: פלאש 90)
אחת הרקטות שנפלה בישראל בסוף החודש הקודם (צילום: פלאש 90)
הגדלה

דובר צה"ל, תת אלוף יואב פולי מרדכי אמר באותו יום בו נורו הרקטות לעבר ישראל:  "זוהה מטח ירי של 3 או 4 רקטות מאיזור דרומית לצור לעבר מדינת ישראל. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל בין עכו לנהריה. אנו מניחים מודיעינית שהירי בוצע על ידי ארגוני ג'יהאד עולמי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם הוא לאירוע ואמר:  "אנחנו פועלים בכל החזיתות, בצפון ובדרום, כדי להגן על אזרחי ישראל מפני ההתקפות הללו. אנחנו מפעילים אמצעים מגוונים, גם של הגנה וגם של סיכול, ואנחנו פועלים באחריות"

נתניהו הוסיף והתחייב: "המדיניות שלנו ברורה: גם להגן וגם לסכל. יידע כל מי שפוגע בנו, יידע כל מי שמנסה לפגוע בנו - שאנחנו נפגע בו".