אאא

לראשונה, בסקר רישמי, רואים פרות למאמציו הגדולים של שאול מופז להיבחר ליו"ר קדימה. בעוד שבועיים ייערכו הפריימריז למפלגת קדימה והתוצאות בסקר חדש שמתפרסם היום מנבאות כי היו"ר ציפי לבני מתרסקת.

לראשונה מאז נבחרה להנהיג את מפלגתה, צופה סקר "הארץ-דיאלוג" בפיקוחו של הפרופסור קמיל פוקס מאוניברסיטת תל-אביב, כי קדימה בהנהגת לבני תקבל פחות מנדטים מאשר אם מופז יעמוד בראשה (10 ללבני לעומת 12 למופז).

לדברי העיתון, הנתון המפתיע על חולשתה של לבני בבחירות הכלליות מושך את השטיח מתחת לרגליה בהתמודדות בתוך המפלגה, שכן הקלף העיקרי שלה היה: "אני קדימה האמיתית, אני אביא לכם יותר מנדטים ממופז".

ראש-הממשלה בנימין נתניהו בשיא כוחו. לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היה זוכה בניצחון גדול וגורף בין 35 ל-37 מנדטים. גוש ליכוד-ימין-חרדים כולו מונה בין 71 ל-74 מנדטים. האיש היחיד שיכול כיום להרכיב ממשלה - הוא בנימין נתניהו, סיבה ידועה של התקשורת להמשיך ולתקוף אותו ללא הפסקה.

ומה קורה בגזרת יאיר לפיד? רע מאוד, מבחינתו. הסקר נותן לו בין שבעה לשמונה מנדטים (כמחצית מצפי המנדטים בסקר דיאלוג בעבור חדשות ערוץ 10 בתשעה בינואר). "לפיד, מועמד הפייסבוק, במגמת ירידה גם כשיריבתו העיקרית, קדימה, מדממת", נכתב בעיתון.

יצויין כי הסקר נערך בקרב 497 נשאלים, המייצגים את הציבור הכללי.