אאא

תיעוד בלעדי: בני קהילת "שובו בנים" חגגו את ל"ג בעומר השנה בשלוש הדלקות שונות, ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, במירון בסמוך לציון הרשב"י ובשכונת החומה השלישית בירושלים.

מנהיג הקהילה, הרב הצדיק אליעזר ברלנד, הדליק את מדורת ל"ג בעומר במקום שהוצו ביוהנסבורג יחד עם עשרות מחסידיו. לאחר ההדלקה פצח הרב בשירה יחד עם חסידיו. הרב ברלנד קיים גם את המנהג לירות חץ וקשת.

במקביל, כמדי שנה גם השנה נערכה הדלקה מרכזית במירון לבני הקהילה, ההדלקה התקיימה ברחבת "רחבעם זאבי" הצמודה לקברו של יוחנן הסנדלר, כאשר עקב שהותו של הרב אליעזר ברלנד בחו"ל, הדליק את המדורה משפיע הקהילה הרב אליהו סוכות, שנחשב למקורב ביותר לרב ברלנד, כשהקהל הגדול פוצח בשירה ובריקודים עד אור הבוקר.

בסמוך לתפילת שחרית הועבר בשידור חי שיעור מיוחד בענייני דיומא מפי מנהיג הקהילה הרב אליעזר ברלנד, זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה בני הקהילה לא שמעו מהרב שיעורים עקב שהותו בחו"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צפו: הריקודים בהדלקת "שובו בנים" במירון

הדלקת המדורה החלה בשעה 02:00 לפנות בוקר, והריקודים והשמחה נמשכו עד השעה 12:00 בצהריים, מה שהופך את ההדלקה הזו להדלקה הארוכה בעולם.

מלבד ההדלקה המסורתית במירון התקיימה השנה גם הדלקה בשכונת החומה השלישית בירושלים, בה מתגורר ריכוז גדול של תלמידי מוסדות "שובו בנים".

ההדלקה נערכה לכלל תושבי השכונה ועבור מי שלא עלה בידו לעלות למירון, ואורגנה על-ידי ארגון "מתחברים" בהנהלת דוד מילר וגבריאל שטאובר יו"ר המחלקה לתרבות תורנית בעריית ירושלים ובשיתוף ועד השכונה. לאחר ההדלקה חולקו לילדים שתייה מתוקה וממתקים.

הרב אליעזר ברלנד בשירה לאחר ההדלקה
הרב אליעזר ברלנד בשירה לאחר ההדלקה
הרב אליעזר ברלנד בירי חץ וקשת
הרב אליעזר ברלנד בירי חץ וקשת
ההדלקה של ארגון "מתחברים" בירושלים
ההדלקה של ארגון "מתחברים" בירושלים