אאא

ראשי וועד הישיבות התכנסו אמש (שלישי) לישיבה מיוחדת וזאת בעקבות אישורו הסופי של חוק הגיוס בכפייה כלפי בני הישיבות.

במפגש נכחו הגאונים הגדולים הרב שמואל אויערבך, הרב ברוך מרדכי אזרחי, הרב שאול אלתר והרב משה יהודה שלזינגר, כשבנוסף להם נכחו יו"ר ועד הישיבות הרב חיים אהרן קאופמן ומזכיר הועד הרב אליעזר עציוני.

במסגרת הישיבה גינו הרבנים את אותם גורמים המביאים בפני הצבא הצעות פשרה על דעת עצמם וקבעו כי הכל צריך להתנהל בפיקוחם של מרנן ורבנן גדולי ישראל.

הגרב"מ אזרחי הביע את כאבו הנורא מהפגיעה הקשה בעולם התורה ובמעמדם של בני הישיבות ואברכי הכוללים וביקש מכולם "לעשות הכל על מנת להגן בחירוף נפש על היקר לנו מכל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך נתן יו"ר וועד הישיבות הרב קאופמן סקירה על פגישותיו עם גורמים בצבא וניסיונותיו להגן על עולם התורה כשהוא מבהיר את הקשיים הניצבים בפני וועד הישיבות בסוגיה.

ל"כיכר השבת" נודע כי בלי להיכנס לשאלה הנתונה במחלוקת האם על בני הישיבות להתייצב בלשכות הגיוס או לא, נפגש לאחרונה הרב קאופמן עם בכירים בלשכת הגיוס בערים רבות ברחבי הארץ וזאת על מנת ולנסות ולהסדיר את מעמדם של בני הישיבות.

יצוין כי במהלך שמחת נישואי בתו של הרב שמואל רבינוביץ' רב הכותל והמקומות הקדושים שנערכה לפני כשבועיים בבני ברק פגש יו"ר ועד הישיבות הרב קאופמן את הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ושוחח עמו במשך דקות ארוכות כשהם קובעים להמשיך ולהידבר.

הרב קאופמן בשיחה עם הרמטכ"ל (צילום: כיכר השבת)
הרב קאופמן בשיחה עם הרמטכ"ל (צילום: כיכר השבת)