אאא

ההחלטה השערורייתית של שר האוצר יאיר לפיד נגד הציבור החרדי והערבי בזכאות לרכישת דיור מוזל במדינה, זוכה לכתף קרה מצד שותפיו הקואליציוניים.

יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת ניסן סלומינסקי, אומנם מברך את לפיד על פעולתו לקידום דירה ללא מע"מ והעדפת המשרתים בצה"ל ובשירות האזרחי, אך מבקש להיטיב גם עם הציבור החרדי.

בהודעה שהוציא נאמר כי סלומינסקי "רואה בחיוב את קבלת המלצתו של שר השיכון והיועמ"ש שיש לכלול בהליך זה גם את אילו שלא שירתו בצבא".

"מאחר ואין כמעט דירות בשוק בשווי של 600 אלף ש"ח כולל מע"מ", מוסיף סלומינסקי, "אני מצטרף להצעה של שר השיכון וקורא לשר האוצר להעלות את רף ההטבה ל-950 אלף ש"ח למי שלא שירת".

אברך חרדי הגיב בשיחה עם ynet להחלטה של לפיד ואומר כי הוא מכבד את מי ששירת בצה"ל וחושב שאכן מגיעות לו ההטבות אך לדבריו, "הבעיה היא שלפיד לא מחפש להיטיב עם יוצא הצבא אלא להכאיב דווקא לחרדים. להציע לנו לרכוש דירה במחיר גג של 600 אלף שקל כדי לזכות בהנחת מע"מ? זה לא יקרה".

האברך, אב לשלושה, מוסיף: "אנחנו בדיוק מעמד הביניים: שני עובדים ומשלמים מסים ואת החודש מסיימים עם 0 שקלים בחשבון. איך נצליח לחסוך כך כסף לדירה? לא נצליח. ולכן אנחנו נאלצים לשכור ומדי פעם לנדוד לבית חדש ולטרטר את הילדים בין מוסדות לימוד בלי שום יציבות".

"זה לא שציפיתי למשהו אחר מלפיד, הוא הרי נבחר על הגב שלי, 'החרדי משלם המסים'. אשתי ואני עובדים שנינו במשרות מלאות ולוקחים עבודות נוספות ומשלמים מסים כחוק בלי להתלונן. החטא שלנו הוא שאנחנו המדרגות של לפיד", הוא מוסיף.

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) תקף את היוזמה של לפיד ואמר כי "הקריטריון שפרסם משרד האוצר לא היה מבייש שום ממשלה אנטישמית. החרדים יקנו דירות עד 600.000 ש"ח אולי במאדים!  ב"הכשר" של היועמ"ש לממשלה, כנראה מאותה הסיבה ששלח אותנו לבחירות חוזרות בבית-שמש".