אאא

לונדון החרדית שוב סוערת: יממה לאחר שילד בן 11 מקהילת סאטמר הותקף אמש (ראשון) באכזריות על ידי אדם זר, אנשי הקהילה מנסים כעת להבין מי מנסה שוב לתקוף ילדים חרדיים.

כאמור, כעת מתברר כי כבר היום יצא אל הפועל נסיון תקיפה שני תוך 24 שעות של ילד חרדי, אירוע שהתרחש הבוקר בשכונת סטמופרד היל בלונדון.

המקרה החריג התרחש בסביבות השעה 8 בבוקר, כאשר תושב מקומי שאינו יהודי עצר את רכבו מחוץ לתלמוד תורה של חסידות בעלזא בשכונת סטמפורד היל בבירה האנגלית וביקש מאחד הילדים להיכנס לרכבו ולהתלוות אליו כשהוא כביכול מציע לו טרמפ.

לדברי עדי ראייה, ברגע האחרון הילד "תפס את רגליו" ונמלט. לאחר האירוע הגיעו לזירה מתנדבי ארגון השומרים, לצד בלשי משטרה, שהחלו לחקור את פרטי המקרה.

לדברי תושבים מקומיים, הדאגה גדולה במיוחד לאור העובדה שמדובר, כאמור, במקרה שני בתוך פרק זמן קצר של פחות מיממה.

"לא ייתכן שלא נוכל לשלוח את הילדים בביטחה ובשלווה לחיידר" אומרים תושבי השכונה, השלווה בדרך כלל. יצויין כי בעקבות האירועים החריגים הורו מנהלי תלמודי התורה בסטמפורד היל להורי התלמידים שלא ישלחו את ילדיהם לבדם לחיידר, זאת עד להודעה חדשה.

במקביל, בארגון השומרים המקומי אומרים כי יש התפתחות בחקירת מקרה התקיפה מאמש וכי לדבריהם חוקרי המשטרה אספו תיעוד ממצלמות אבטחה הממוקמות בחנויות ובבתים באזור.

 (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
חוקרי המשטרה בזירת התקיפה מאמש (צילום: כיכר השבת)

כזכור, ילד כבן 11 מקהילת סאטמר עבר אמש התעללות קשה על ידי אדם זר בשכונת סטמפורד היל שבלונדון. הסיפור החל כאשר הילד הגיע לתלמוד תורה של החסידות בשכונת סטמפורד היל כשהוא בוכה ושרוי בהלם כבד. לאחר שהמורים ניסו לתהות מדוע אינו נרגע, גולל הילד הקטן סיפור מזעזע.

לדברי הילד, כשהיה בדרכו לחיידר התבקש על ידי אדם זר שאינו יהודי המתגורר ברחוב "הולדהיל סטריט" בשכונת סטמפורד היל להיכנס לבניין באזור, שם לטענת הילד הוא עבר במשך 20 דקות מסכת של התעללות קשה ואכזרית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הילד, שהגיע לחיידר באיחור, סיפר את אשר נעשה עמו ובעקבות כך הוזעקו חוקרי המשטרה למקום זאת בכדי לחקור את הילד ואת הבניין בו לטענת הילד נעשתה התקיפה.

בעקבות עדותו של הילד, כבר אמש הגיעו חוקרים אל הבניין בו נעשתה התקיפה בניסיון לאתר ממצאים שיתמכו בגרסת הילד. 

המקרה החריג והנורא הפך לשיחת היום בשכונה החרדית כאשר המלמדים בתלמוד תורה, וכן ההורים, הזהירו את ילדיהם לבל יתקרבו לאנשים מבוגרים שאינם מכירים.

"מדובר במקרה קשה במיוחד כאשר אדם שאינו יהודי בוחר לפגוע בילד חסידי תמים וטהור", אמר ל"כיכר השבת" אחד התושבים המזועזעים. לדבריו, "אנשי השכונה מקווים שהמשטרה תחקור את הנושא לעומק ותביא את האשם לדין. לא ייתכן שנשמות ילדינו יהיו חלילה הפקר", אמר התושב.

כאמור, כעת חוששים בקהילה החרדית במקום מגל ניסיונות של תקיפות ילדים.