אאא

ימים ספורים לאחר בקשת הורי הילד לייבי קלצקי ז"ל כי "כל אדם אשר יוכל לעשות מצווה לעילוי-נשמת בנם - יבורך", אושי שלומוביץ יו"ר ארגון 'הצלה גוש-דן' התייעץ עם רב הארגון הרב שמואל-אליעזר שטרן - כיצד הארגון יוכל למלאות את בקשת ההורים.

בסיום ההתייעצות הוחלט לקנות אופנוע הצלה לעילוי-נשמת לייבי ז"ל. כבר הבוקר הגיע האופנוע לידי הארגון והוא הושק באירוע מצומצם.

"קשה מאוד להביע אליכם תנחומים", כתב יו"ר הארגון במכתב להוריו של לייבי, "לשוננו נאלמה דומיה למול כאבכם הגדול, כאב אשר הפך להיות כאב של כל העולם היהודי, כאשר לב כולם פועם עם ליבכם בשבוע וחצי האחרונים מעת היעלמותו ועד עתה, עם סיום ימי ה'שבעה'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"זכה הנער וזכיתם אתם, לאחד את כל העולם היהודי בתפילה ובזעקה, בחיפושים ובחרדה לגורלו. אין ספק שלמרות הכאב הגדול, זוהי זכות גדולה אשר לא רבים זוכים לכך.

"בהיות הכאב מקיף את כולנו, שמנו אל ליבנו לראות מה יכולים אנו לעשות עתה לזכרו ולטובת נשמתו. אנו - ארגון 'הצלה גוש-דן' - ארגון המתנדבים החרדי בארץ הקודש שמרכזו בעיר התורה בני-ברק, מעניקים תוך זמן קצר ביותר מענה רפואי-מקצועי לכל מקרה חירום, באמצעות ציוד מתקדם. המתנדבים שהם בעלי הכשרה של פאראמדיקים, חובשים בכירים ונהגי אמבולנסים, עוזבים את ביתם ועבודתם תוך הקרבה אישית עילאית, וממהרים להגיש את העזרה הרפואית הדחופה, ברגעים שלפעמים מבדילים בין חיים למוות.

כל המעשים מתבצעים כאן במקצועיות רפואית רבה, בהתנדבות מלאה, במסירות ובעקביות, על טהרת הקודש ומתוך כפיפות מלאה לפסקי ההלכה של מורנו הרה"ג רבי שמואל הלוי וואזנר שליט"א בעל "שבט הלוי" ואב"ד 'זכרון מאיר' – נשיא הארגון, והרה"ג רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א – רב הארגון.

לזכותו הנצחית של לייבי ז"ל החליטה הנהלת "הצלה גוש-דן" להקדיש אופנוע להצלה מהירה על-שמו ולזכותו של הנער יהודה לייב קלעצקי ז"ל כאשר מעשי החסד הרבים יהיו לכם כנר תמיד ונרות החיים שימשיכו להאיר בזכות הפעולות שיתבצעו על-ידי המתנדב באופנוע זה, ישמשו כתשובת המשקל והנצחה עילאית ללייבי ז"ל אשר נלקח מעמנו בקיצור ימים ושנים. בכך יהא ביטוי כפול לאימרה: תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".