אאא

ענף ההתגוננות והאבטחה באגף המבצעים פרסם את רשימת המדינות האסורות לנסיעה, זאת בסמוך לתקופת חגי ניסן, המאופיינת בחופשות ארוכות ובריבוי נסיעות של קצינים וחיילים בצה"ל לחופשות בחו"ל.

באמ"ץ ציינו כי "בתקופה האחרונה היינו עדים למספר ניסיונות פיגוע של היריב כנגד מטרות ישראליות ובכלל זה ריכוזי תיירות ישראליים" - ולפיכך חודדו ההנחיות.

 

אתר צה"ל מדווח כי לצד המדינות האסורות לנסיעה, התקבל לאחרונה באגף המבצעים מידע כללי על כוונות של ארגוני טרור לפגוע בריכוזי תיירים ישראלים במדינות אגן הים התיכון.

לאור מידע זה, הורו בענף ההתגוננות והאבטחה לקיים רמת רגישות וערנות גבוהים באתרי תיירות ובמקומות בילוי, לדחות הצעות מפתות ובלתי – צפויות בתחומי העסקים ובבילויים, לדחות הזמנות בלתי צפויות לפגישות (בעיקר במקומות נידחים ובשעות החשיכה) ולהימנע מלהכניס לחדר במלון או בחדר המגורים מבקרים חשודים או בלתי צפויים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 

רשימת המדינות האסורות לכניסת קצינים וחיילים בנסיעות שאינן בתפקיד מכילה כ-40 מדינות, ביניהן אזרבייג'ן, איראן, מצרים (כולל חצי האי סיני), מרוקו, ניגריה, סודאן, עיראק, תוניסיה ותורכיה. הרשימה כוללת גם אזורים מסוימים במדינות ברחבי העולם, המוגדרים כמסוכנים. על האזורים נמנים האי מינדנאו בפיליפינים, חבל קשמיר בהודו, קו החוף בקניה, חבל צ'צ'ניה ודרום תאילנד.

 

במחלקת ההגנה והעורף של אגף המבצעים הבהירו כי ניתן לצאת ליתר מדינות העולם בכפוף לאישורי ביטחון מידע, אישור אישי מהמפקד ובכפוף לתדריך בנושא ביטחון אישי אשר יועבר על ידו. אישורים חריגים, לנסיעה למדינות הכלולות ברשימה, יינתנו רק ע"י ראש מחלקת ההגנה או ראש חטיבת המבצעים, בכפוף לפנייה בכתב ממפקדו של הפונה, בדרגת אלוף-משנה ומעלה, ובה יפורטו סיבות הבקשה.

 

רשימת המדינות האסורות לנסיעה שחודדה ע"י אגף המבצעים בסמוך לחג הפסח, מקבילה לרשימת אזהרות המסע הנוכחיות שהתקבלו על ידי המועצה לביטחון לאומי.