אאא

* אמש התקיימה חנוכת בית הכנסת חסדי שמואל בירושלים, בראשות הרב אייל עמרמי. ברשימת המוזמנים: הרב משה צדקה - ראש ישיבת "פורת יוסף", רבני השכונות והשר אלי ישי. קבע את המזוזה: הרב יצחק יוסף. שימח את הקהל: החזן משה חבושה.

* רביעי שעבר: השר אלי ישי מגיע לעיר פתח תקווה בכדי להשתתף בהכנסת ספר התורה של הזמר אבי בן ישראל. המשתתפים סיפרו למדור כי השר התרגש מאוד מהמעמד. פיזזו לכבודה של תורה: הרב אברהם חי, הרב רוני כהן, הרב יעקב עדס מבני ברק, יורם מלול שתרם את הספר, שדר הרדיו עמי מימון, ואישים נוספים.


אלי ישי בכתיבת אותיות. צילום: אילנה חג'ג'

* העיניים של המדור ביקרו השבוע ברחבת הכותל המערבי, וקיבלו ספר סליחות מהודר מבחורי ישיבה שעמדו ברחבה וחילקו לכל דורש, כשעל הספר מתנוססת תמונתו של מרן. מסתבר שמנכ"ל ש"ס החדש נתי לסרי החליט לצאת במבצע ענק של חלוקת סליחות. לפי ההערכות חולקו כבר עשרות אלפי ספרי סליחות כאלו.

* ואחרי שהעיניים של המדור יצאו מהכותל, הם המשיכו לעבר שכונת הבוכרים בירושלים, וצפו בשר משולם נהרי עושה בעצמו קניות לקראת החג המתקרב. אם ממש מסקרן אתכם לדעת מה היה שם, בדקנו: בשרים וסימני ראש השנה. המדור לא חודר לפרטיות, ולא מתעד קניות.

* ובזמן שנהרי עושה קניות, השר אריאל אטיאס חשש מאוד מאפליית ספרדים בעיר החדשה חריש, והורה לצוות משרד השיכון לשכור חוקרים פרטים בכדי שהספרדים לא יופלו לרעה. המדור אהב את הרעיון.

* בבית המדרש המרכזי "יביע אומר" בבני ברק, הביאו השבוע עשרות כסאות נוספות. הסיבה: בראש השנה יעבור לפני התיבה החזן כפיר פרטוש ואחיו ילד הפלא אריה פרטוש. גבאי בית המדרש מעריכים כי המקום יהיה עמוס במתפללים, ולכן הצטיידו מראש בכיסאות נוספים.

* אם גם אתם הגעתם לעיריית בני ברק בשלישי האחרון, ונשארתם מאחרי דלת נעולה, זה רק בגלל שכל העובדים יצאו להרים כוסית לקראת השנה החדשה באולמי ארמונות חן. מי שהגיע לפרגן לעובדים ולהרים איתם ביחד כוסית, הוא לא אחר מאשר שר הפנים אלי ישי. יוני אלוני הספיק לתעד אותו.

הגיע להרים כוסית. צילום יוני אלוני, חדשות 24
הגיע להרים כוסית. צילום: יוני אלוני, חדשות 24

* המדור חיפש את רבה של שכונת פרדס כץ הרב מנשה זליכה בשלישי האחרון, ותפס אותו באמצע לארוז מזוודות. מאוחר יותר בערב, הוא עלה על המטוס בדרך למקסיקו, בכדי לחזן בימים הנוראים למתפללי בית הכנסת הספרדי בקהילה היהודית במקום.

* ולפני שהרב זליכה יצא למקסיקו, ראש עיריית בית שמש ר' משה אבוטבול יצא להעתיר בתפילה בקברו של הגאון מווילנא בראדין. הצלם עזריאל משה שטס יחד עמו לראדין, תיעד אותו מתפלל להצלחת קוראי המדור ושלח אלינו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אבוטבול בדרך לראדין - צילום עזריאל משה
אבוטבול בדרך לראדין . צילום: עזריאל משה

* אל ישיבת תפארת התורה בבני ברק הגיע הרב חיים רבי מחולון בכדי למסור שיחת חיזוק לבחורי הישיבה, לבקשת בנו המכהן כר"מ בישיבה. בחורי השיבה נהנו מהשיחה והיו חייבים לעדכן את המדור.

* לאחר פטירת הרב משה מלכה זצ"ל, ראש ישיבת אוהל משה בבני ברק, החליטו כל ראשי הישיבות הסמוכות להירתם ולתרום אספקה לישיבה לעילוי נשמתו, ביוזמת ידיד נפשו של המנוח, הרב אליהו רווח. ברשימה: אלפי תבניות ביצים, פירות וירקות, וחלב.

פינת המזל"טים: לאיתן דובקין מ'הבצפר' להולדת הבת. לשניאור רוזן מ'אפיקים' להולדת הבת. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

המדור במלואו מתפרסם בעיתון יום ליום
סיפורים, דיווחים, תמונות ושאר ירקות ניתן לשלוח למייל של המדור: efr.gilad@gmail.com

אוחיון, אבי בן ישראל, אוריאל בוסו ועמי מיימון בפתח תקווה. צילום: אילנה חג'ג'
אוחיון, אבי בן ישראל, אוריאל בוסו ועמי מיימון בפתח תקווה. צילום: אילנה חג'ג'
ראש עיריית פתח תקווה איציק אוחיון בכתיבת אות. צילום: אילנה חג'ג'
ראש עיריית פתח תקווה איציק אוחיון בכתיבת אות. צילום: אילנה חג'ג'
אבי בן ישראל עם הרב אברהם חי. צילום: אילנה חג'ג'
אבי בן ישראל עם הרב אברהם חי. צילום: אילנה חג'ג'
רבי יחיאל אבוחצירא. צילום: אילנה חג'ג'
רבי יחיאל אבוחצירא. צילום: אילנה חג'ג'
ספר התורה. צילום: אילנה חג'ג'
ספר התורה. צילום: אילנה חג'ג'