אאא

החלום של מוישי ויענקי וגם של דוריתי ושריתי היה לטוס במטוס, אבל הם לא ילדים רגילים, הם נערים שנמצאים כל השנה בדירת המגורים [הוסטל] של עלי שיח, אבל היות שזה החלום שלהם החליטו השנה בעלי שיח של הרב חיים פרקל יו"ר "עמנו – עלי שיח" להגשים אותו גם הוא כרוך בהוצאות כבירות ובעבודה קשה ומפרכת.

במערך לוגיסטי אדיר הובאו 145 החניכים והחניכות עם הרכזים והמדריכים, וחלקם יחד עם כסאות הגלגלים שלהם, למנחת המטוסים בהר המצדה ושם הגשימו את חלומם.

בזה אחר זה עלו שלושה נערים בלבד לכל מטוס, קיבלו הסבר מפורט מגיא, ערן ואודי הטייסים על המטוס, על המכשירים המהבהבים ועל מוט ההיגוי ו...הופ התרומם המטוס אל-על, וטס כחצי שעה מעל מדבר יהודה, ים המלח והירדן כשלאושרם של הנוסעים אין גבול, כשהם משקיפים חלונות המטוס על הנוף ומשוחחים עם הטייסים.

גם הטייסים התרגשו מאד לקחת חלק בפרויקט של הגשמת המשאלות ובסבלנות אין קץ עזרו לכל אחד לעלות למטוס עם כסא הגלגלים העניקו חיוכים והדמעות עמדו בקצה עיניהם.

רשות הדיבור למלכה, אמו של בנצי: "בנצי לא מסוגל לדבר הרבה אבל מעולם לא ראיתי אותו כה מאושרת, הוא התאמץ לומר שהיה כיף חיים".

לראות את אלי ב ה-15 תופס את שאול המדריך בשרוול ואומר לו "שאול אתה מפסיד אם אתה לא טס – זה מדהים" המשפטים האלו והאושר על הפנים מהוים את התגמול והסיפוק למתנדבי עלי שיח הרואים ברכה בעמלם.

בעירית ירושלים באמצעות האגף לתרבות של הרב גבריאל שטאובר שפרסו חסותם על הפרויקט מצהירים כי במקום שניתן להגשים חלום של ילד מוגבל וחריג לא חוסכים כל מאמץ ומסיעים בהשגת התקציבים הדרושים.

בשעת הטיסה של חבריהם נהנו שאר המשתתפים מחויה של הכנת ארוחת צהרים מדברית שכללה אפית פיתות בטאבון ובשר על האש, כשעל כל הפעילות מנצחים שלומי דהן ורכזת הנופשון מירי שוורץ.

בתום המבצע המפרך שארך 7 שעות סיכמו בעלי שיח כי היתה זו יריית פתיחה מוצלחת לאירועי הקיץ שיספקו מנוחה חוויתית מאין כמותה לחניכי עלי שיח.